پلمپ «اسکای سنتر» لواسان بخاطر برگزاری فشن شو جنجالی

تخریب ویلای دختر وزیر، ۲ روز پس از فشن شو جنجالی

پلمپ «اسکای سنتر» لواسان بخاطر برگزاری فشن شو جنجالی

لواسان، پایتخت سرمایه سالارهای ایران، مرکز ساخت و ساز غیر مجاز و پاتوق  لاکچری گردهای ایران عصر ۱۴۰۰ است. جشنواره ای از اتفاقات ریز و درشت که هر دم از آن، بری می رسد، تازه تر از تازه تری می رسد؛ از شهرک باستی هیلز (بورلی هیلز ایران) تا شهرک کلاک و اقامتگاه های رویایی چند هزار متری ژن خوب‌ها و آقازاده‌ها و چهره‌های سرشناسی سیاسی و اقتصادی و ورزشی، داستان لواسان را در کانون توجه افکار عمومی ایران قرار داده است.

ساخت و ساز غیر مجاز در آن به قدری رونق دارد که پرداخت صدها میلیون تومان جریمه به کمیسیون ماده ۱۰۰ جهت احداث بنا، مازاد پروانه ساختمانی، رویه ثابت ژن خوب ها شده و این منطقه خوش آب و هوا را به جولانگاه ساخت غیر قانونی در استان تهران تبدیل کرده است.

اخیرا، با اقدام قضایی و همراهی شهرداری لواسان، صدها متر از ویلای لوکس شبنم نعمت زاده، دختر مهندس نعمت زاده (وزیر اسبق صمت) تخریب شد. ظرف چند سال اخیر، بیش از ۴۰۰ بنای غیر مجاز در لواسان، تخریب شده است و به نظر می رسد که این رویه، همچنان ادامه داشته باشد.

اما کانون توجه ایرانیان در لواسان، به باستی هیلز و کلاک است. اما اخیرا، فشن شو لواسان، مجتمع تجاری لوکس اسکای سنتر را به خبر ساز ترین مجتمع ایران تبدیل کرد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از پلمپ و تعطیلی تالار مجتمع اسکای سنتر در منطقه لواسانات تهران به دلیل برگزاری شو لباس خارجی خبر داد.

سردار حسین رحیمی با اشاره به غیرقانونی بودن برگزاری مزون لباس‌های خارجی در تالار مجتمع اسکای سنتر گفت: روز گذشته مأموران پلیس نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با اطلاع از برگزاری مزون لباس‌های خارجی با استفاده از مدلینگ های آقا و خانم در منطقه لواسانات تهران، بلافاصله به محل برگزاری این نمایشگاه لباس در مجتمع اسکای سنتر منطقه لواسانات تهران مراجعه کرده و رسیدگی به موضوع را آغاز کردند.

مأموران پلیس برابر وظیفه قانونی از ادامه فعالیت این نمایشگاه جلوگیری کردند همچنین طی هماهنگی با دستگاه قضائی، ساعتی پیش تالار محل برگزاری این نمایشگاه غیرقانونی لباس نیز تعطیل و پلمب شد.

رحیمی از تشکیل پرونده و رسیدگی به این موضوع در دستگاه قضائی خبرداد.

روز جمعه در تالار آینه دیوان مجتمع تجاری اسکای سنتر لواسان از توابع شهرستان شمیرانات مراسمی با عنوان مزون لباس های خارجی یا همان فشن شو با حضور مدلینگ های خانم و آقا برگزار شد. پس از پخش زنده برنامه توسط برگزارکنندگان از شبکه های فضای مجازی، بار دیگر توجه اقشار مختلف جامعه به سمت لواسان جلب شد و پلیس اعلام کرد که این مرکز پلمپ شده است.

حجت الاسلام سید سعید لواسانی، امام جمعه لواسانات شامگاه شنبه در حساب کاربری خود در توئیتر در این باره نوشت: روزی که فریاد زدم اسکای سنتر وضع فرهنگی و کاسبی لواسان را به هم می زند خندیدند و گفتند: تو مرتجعی و با تمدن مخالف هستی. وی ادامه داد: آری آقایان اشرافیت همه چیز ما را می گیرد، الان نگذارند دیگر قارچ های سمی در شهر رشد کند.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور نیز با بیان اینکه برگزارکنندگان این مراسم مجوز نداشته و این افراد سابقه دار هستند گفته است: محتوای این مراسم بسیار نامناسب و ناهنجار بود. حمید قبادی اعلام کرد: افراد حقیقی و حقوقی حاضر در این مراسم اعم از موسسه برگزار کننده، میزبان، شرکت حامی مالی و … به طور دقیق شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

این فعالیت غیرمجاز بشدت از سوی هنرمندان، طراحان و تمامی فعالان عرصه مد و لباس مورد نقد قرار گرفته زیرا لازم است از این حوزه صیانت شود.

اکثر قریب به اتفاق فعالان مد و لباس در ساختار قانونی و با مجوز کارگروه فعالیت می‌کنند و این اقدام ناهنجار به مد و لباس کشور خدشه وارد می‌کند. هرگونه رویدادی که فعالیت مد و لباس در آن وجود دارد طبق قانون باید از کارگروه مذکور مجوز بگیرد.

۲ نظر

ورود

  • تارک اسفند ۱۳, ۱۳۹۷

    جل الخالق!
    ولی هیچ راه دیگه ای جز تخریب وجود نداشت؟

  • حسین اسفند ۱۷, ۱۳۹۷

    مد سال دیگه درخته؟ 🙂