فرصت های گالری گردی نوروز ۹۸ را ببینید

۱۰ برنامه گالری گردی نوروزی در تهران

فرصت های گالری گردی نوروز ۹۸ را ببینید

نخستین گزارش گالری گردی سال ۹۸ سرویس هنری روزیاتو را به معرفی فرصت های نگارخانه گردی در بهار نود و هشت تهران اختصاص داده ایم. در سال جدید، از فرصت های تماشای آثار هنری هنرمندان جوان و پیشکسوت در عرصه های نقاشی، خطاطی، مجسمه و چیدمان و عکاسی استفاده کنید و فراموش نکنید که سرمایه گذاری در هنر، هم چون سرمایه گذاری روی سهام بنیادی در بازار بورس، سودآوری چشمگیری را با عنایت به فاکتور سود آتی، به ارمغان خواهد آورد و اقتصاد هنر را تقویت خواهد کرد. در همین نوروز ۹۸، بیش از ۱.۵ میلیون دلار آثار هنر  ایران در حررجی دوبی به فروش رفت که خود سیگنال خوبی برای سرمایه گذاری در هنر ایرانی است.

با گالری گردی این هفته همراه باشید.

گالری گردی ۹۸

نمایشگاه چهره های فرید جهانگیر

پروژه‌های آران: نمایشگاه هرج و مرج شهری با آثاری از دادبه بصیر، آیلار شهبازی و نسترن صفایی تا ۱۹ فروردین در گالری آران واقع در خیابان نوفل‌لوشاتو، کوچه لولاگر،پلاک ۵، ورودی حیاط برقرار است. این گالری از ۴ فروردین ساعت ۴ تا۸ ( به غیر از شنبه و روز سیزده بدر) میزبان علاقه مندان است.

خانه هنرمندان: گالری‌های خانه هنرمندان ایران از ۳ تا ۱۰ فروردین میزبان شانزدهمین جشنواره تصویر سال است. در ایام نوروز تمامی گالری‌های خانه هنرمندان ایران همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند به نشانی خیابان طا‌لقانی، خیابان موسوی شمالی(فرصت)، ضلع جنوبی باغ هنر،خانه‌ هنرمندان ایران مراجعه کنند. خانه هنرمندان، در تعطیلات نوروز نیز میزبان شایسته ای برای هنرگردان نوروزی است.

اُ : نمایشگاه چیدمان و چاپ دستی رد و سقف با آثاری از هربرت اوگن ویگاند و اوا گروتام ۳ تا ۱۲ فروردین از ساعت ۱۲ تا ۱۸ در گالری اُ به نشانی خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه اول برپاست.

باغ موزه هنرا یرانی: نمایشگاه گروهی …از طبیعت۲ با گردآوری امیر یگانه تا ۱۵ فروردین در گالری پردیس باغ موزه هنر ایرانی برپا است. علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به نشانی خیابان ولی عصر، بالاتر از پارک وی، خیابان فیاضی، خیابان بوسنی هرزگوین، سه راه دکتر حسابی، باغ موزه هنرایرانی مراجعه کنند.

ثالث: نمایشگاه پژوهشىِ از کجا به کجا ۳ به کیوریتوری سروش میلانى‌زاده و ‎با مشق‌هایى از ‎داوود امدادیان، ‎ارشد تهماسبی، ‎فرزانه حسینی، ‎مصطفی دشتی، ‎علی دهباشی، ‎ساناز سیداصفهانی، ‎بهرام شیردل، ‎کامبیز صبری، ‎منیر فرمانفرمائیان، ‎ناصر فرهودی، ‎محسن فولادپور، ‎حسین ماهر، ‎پریدخت مشکزاد، ‎مرتضی ممیز و ‎سروش میلانی‌زاده تا ۲۸ فروردین در گالری ثالث برپاست. این گالری در خیابان کریم‌خان زند بین ایرانشهر و ماهشهر شماره ١۴٨ قرار دارد.

کافه گالری تماشاخانه ایرانشهر: نمایشگاه نقاشی و چیدمان هانی نجم تا ۱۵ فروردین به نشانی خیابان ایرانشهر، پارک هنرمندان، تماشاخانه ‌ایرانشهر برپاست.

آس: نمایشگاه گروهی نقاشی، حجم و عکس ۵۰۰، ۶۰۰، ۷۰۰ تا ۱۶ فروردین  ۹۸ در گالری آس به نشانی شریعتی، بالاتر از پل رومی، جنب بانک پارسیان، پلاک ۱۸۳۱ میزبان هنردوستان است.

اعتماد نگارستان: نمایشگاه آثار حجمی کوروش آریش با عنوان عریانی از ۷ تا ۲۰ فروردین ماه در گالری اعتماد نگارستان به نشانی، میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، باغ نگارستان میزبان علاقمندان است.

ایرانشهر: نمایشگاه نقاشی فرید جهانگیر از ۷ تا ۲۰ فروردین در گالری ایرانشهر برپاست. این گالری در خیابان کریم‌خان زند، خیابان شهید عضدی، خیابان سپند، پلاک ۶۹ قرار دارد.

سرزمین هنر: نمایشگاه گروهی کادو آرت تا ۱۶ فروردین‌ماه در گالری سرزمین هنر به نشانی اوین، ابتدای سربالایی کچویی، کوچه صفا، پلاک ۴ برپاست.

موزه گالری دیدی: موزه گالری دیدی میزبان نمایشگاهی از آثار دو نسل از هنرمندان نوگرای ایران است. در این نمایشگاه که حاصل همکاری  مشترک موزه گالری دیدی و گالری دانژه سمنان است، آثار ۱۲ هنرمند شامل سید اسدالله شریعت پناهی، محمدعلی بنی اسدی، بهمن صحت لو، آنه محمد تاتاری، داریوش حبیب خانی، محمدهادی فدوی، مرجان حبیبیان، محسن جمالی‌نیک، هیرو شیخ الاسلامی، زهرا قیاسی، سیروان کنعانی، عادل سعدالدین در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از آثار این نمایشگاه تا ۱۷ فروردین ۹۸ هر روز از ساعت ١٠ صبح تا ١١ شب به مجتمع فرهنگی- هنری دیدی، به نشانی ایزدشهر، کیلومتر ٩ جاده محمودآباد- نور مراجعه کنند.

نمایشگاه عکس طهران قدیم

موزه امام علی: نمایشگاه هنرهای تجسمی چهل چراغ در هشت گرایش خوشنویسی، نقاشی، کاریکاتور، گرافیک، مجسمه‌سازی، نگارگری، عکاسی و صنایع دستی آثار سرآمدان هنری شاهد و ایثارگران در موزه هنرهای دینی امام علی برپاست. علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند روزهای ۵ تا ۱۱ فروردین از ساعت ۱۴ تا ۱۸ و تا ۳۱ فروردین از ساعت ۹ تا ۱۸ به موزه هنرهای دینی امام علی(ع) واقع در خیابان ولیعصر، روبروی اتوبان هاشمی رفسنجانی(نیایش ) بلوار اسفندیار، پلاک ۳۵ مراجعه کنند.

موزه ملک: نمایشگاه بهارستان؛ بهار در هفت منظر به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک در کتابخانه و موزه ملی ملک برپاست. گردشگران در این نمایشگاه با منظومه‌ای از نسخه‌های خطی و آثار گوناگون تاریخی با موضوع و درون‌مایه بهار و نوروز همچون نسخه‌های خطی شاهنامه فردوسی، خمسه نظامی، تقویم‌الملوک و نوروزنامه، روزنامه‌های تاریخی همچون وقایع اتفاقیه، کارت تبریک، اسطرلاب، قطعه‌های خوش‌نویسی همچون دعای تحویل سال از خوش‌نویسان پرآوازه تاریخ ایران مانند درویش عبدالمجید طالقانی، قطعه‌های نگارگری مانند نگاره گذر سیاوش از آتش برگرفته از شاهنامه استارباد، آثار لاکی همچون جعبه و قاب‌آینه و تمبر روبه‌رو می‌شوند. این نمایشگاه تا ۳۰ فروردین در ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق) از گردشگران و میهمانان نوروزی میزبانی می‌کند.

سوت شرقی – روز نو گردآوری: فریدون آو پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ تا جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸

سرزمین هنر: نمایشگاه گروهی کادو آرت تا ۱۶ فروردین‌ماه در گالری سرزمین هنر به نشانی اوین، ابتدای سربالایی کچویی، کوچه صفا، پلاک ۴ برپاست.

برگ: نمایشگاه گروهی نقاشی و عکس باغ مدور خاطره تا ۳۱ اردیبهشت ۹۸ در نگارخانه برگ به نشانی میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان جمالی شرقی، شماره ۱۲، عمارت عین الدوله برپاست.

بدون نظر

ورود