۸ مورد از عجیب ترین و باورنکردنی ترین سنت های جشن فارغ التحصیلی در ایالات متحده

۸ مورد از عجیب ترین و باورنکردنی ترین سنت های جشن فارغ التحصیلی در ایالات متحده

برای بسیاری از دانشجویانی که امسال فارغ التحصیل می شوند خداحافظی کردن با دوستان، همکلاسی ها و دانشگاهی که در آن درس خوانده اند بسیار دشوار است. خوشبختانه سنت های جشن فارغ التحصیلی هنوز هم در سراسر جهان وجود دارند که به عنوان فرصتی برای دانشجویان و والدینشان برای ثبت خاطرات و همچنین پایانی بر سال ها درس و تلاش مورد توجه قرار می گیرد. چنین مراسماتی معمولاٌ با عکس گرفتن های دسته جمعی در کنار والدین و البته پرتاب کردن کلاه ها به آسمان همراه است اما سنت جشن فارغ التحصیلی در سراسر جهان به این دو موضوع خلاصه نمی شود و سنت های بسیار عجیب تری نیز وجود دارند. بدین بهانه در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با برخی از سنت های عجیب و باورنکردنی جشن فارغ التحصیلی در دانشگاه های ایالات متحده آشنا کنیم.

۱- حلقه مدارک فارغ التحصیلی در کالج اسمیت

جشن فارغ التحصیلی

در حالی که در بسیاری از دانشگاه ها، دانشجویان فارغ التحصیل پس از خوانده شدن نامشان به روی صحنه رفته و مدرکشان را دریافت می کنند، در کالج اسمیت در نورثمپتون، ماساچوست، مدرک فارغ التحصیلی را به شکل تصادفی دریافت می کنند. در ادامه آن ها به حیاط دانشگاه رفته و حلقه ای از مدارک خود تشکیل می دهند. این سنت که با عنوان «حلقه مدرک فارغ التحصیلی» (Diploma Circle) شناخته می شود، بیش از یک قرن قدمت دارد و با تشکیل چند حلقه هم مرکز از ۷۰۰ دانشجو همراه است. در ادامه مدرک هر یک از دانشجویان دست به دست شده و به صاحب آن داده می شود.

۲- حلقه های چوبی کالج ولزلی

جشن فارغ التحصیلی

دانشجویان کالج ولزلی یکی از عجیب ترین سنت های جشن فارغ التحصیلی را دارد: فارغ التحصیلان یک حلقه چوبی را در خیابان توپلو به پایین می غلتانند. این سنت ابتدا به عنوان سنتی برای خیرمقدم گفتن به بهار آغاز شد اما خیلی زود به یک سنت یک روزه برای جشن فارغ التحصیلی تبدیل گردید. برنده شدن در این مسابقه خوش یمن بوده و نشان دهنده موفقیت او در آینده محسوب می شود. همچنین برنده این مسابقه در پایان توسط دیگر دانشجویان به درون دریاچه وابان انداخته می شود. این سنت اگر چه یک مسابقه بسیار هیجان انگیز است اما خطرات خاص خودش را نیز دارد زیرا دانشجویان به یکدیگر تنه زده و نبردی سخت و گاه خشونت آمیز را برای رساندن حلقه خود به پایان مسیر و برنده شدن انجام می دهند.

۳- انگشت خوش شانسی دانشگاه ییل

جشن فارغ التحصیلی

دانشجویان دانشگاه ییل یک سنت عجیب و غریب فارغ التحصیلی دارند که به انگشت پای مجسمه برنزی تئودور دوایت ووزلی، رییس سابق این دانشگاه، مربوط می شود. گفته می شود که فارغ التحصیلان این دانشگاه، در روز جشن فارغ التحصیلی خود انگشتان این مجسمه را لمس می کنند که از نظر آن ها خوش یمن است. گفته می شود که ووزلی در دوران ریاست خود بر دانشگاه ییل، برای حمایت از تیم دانشگاه در مسابقات قایقرانی حضور می یافت. هر بار که او با انگشت پای خود و در هنگام شروع مسابقه قایقی را لمس می کرد، تیم قایقرانی دانشگاه ییل برنده مسابقه می شد. اما ظاهراً این موضوع بیشتر یک افسانه است تا واقعیت. گفته می شود این سنت جدید برای سرپوش گذاشتن بر سنت فارغ التحصیلی قبیح گذشته در این دانشگاه طراحی شده است. در گذشته دانشجویان فارغ التحصیل روی انگشت پای این مجسمه ادرار می کردند و رنگ طلایی این قسمت از مجسمه از متداول بودن چنین سنتی حکایت دارد.

۴- پرتاب ساعت مچی در کالج ویلیامز

جشن فارغ التحصیلی

در کالج ویلیامز در یک قرن اخیر یک سنت فارغ التحصیلی ویرانگر رواج داشته است. در این سنت برای اشاره به گذشته زمان، ساعت ها را از روی برج کلیسای تامپسون به پایین پرتاب می کنند. شاید دلیل این باشد که دانشجویان فارغ التحصیل دوست ندارند زمان بگذرد. اگر آن ها می خواستند در مرحله ای از زندگی خود زمان را متوقف کنند، روز فارغ التحصیلی بهترین زمان به نظر می رسد. پرت کردن ساعت، مانند بسیاری از سنت های فارغ التحصیلی دیگر، برای پرتاب کننده خوش یمن انگاشته می شود.

۵- تزیینات سه بعدی کلاه های فارغ التحصیلی  در نوتردام

جشن فارغ التحصیلی

فارغ التحصیلان دانشکده معماری نوتردام، تزیینات بسیار خاصی را برای کلاه روز جشن خود انتخاب می کنند. در این سنت، دانشجویان نمونه هایی سه بعدی از ساختمان ها، پل ها، کشتی های مسافربری و دیگر سازه ها ساخته و در روز جشن فارغ التحصیلی روی کلاه خود قرار می دهند.

۶- انداختن روپوش ها در آتش توسط دانشجویان پرستاری دانشگاه لیبرتی

جشن فارغ التحصیلی

دانشجویان پرستاری دانشگاه لیبرتی ایالات متحده، آزادی شان از این دانشگاه را با سوزاندن روپوش های مخصوصشان جشن گرفته و رییس دانشگاه نیز در این مراسم به آن ها می پیوندد. هر سال، دانشجویان فارغ التحصیل در خانه دیانا بریت، رییس دانشگاه، حاضر شده و آتشی روشن می کنند، سپس روپوش های مخصوص پرستاری خود را در آتش می اندازند. آن ها با این کار نشان می دهند که دیگر خود را دانشجو نمی دانند.

۷- تعیین «بُز کلاس» در دانشکده نظامی وست پوینت

جشن فارغ التحصیلی

در یک کابوس ترسناک، هر ساله بدترین و تنبل ترین دانشجوی دانشکده نظامی وست پوینت در برابر دیگر فارغ التحصیلان دانشگاه معرفی شده و عنوان «بُز کلاس» را بدست می آورد. اگر چه این سنت کمی بیرحمانه به نظر می رسد اما سنت انتخاب بُز کلاس در این دانشکده سنتی دیرینه است. بُز کلاس جایزه ای نقدی دریافت کرده و حاضران ایستاده و برای لحظاتی برایش دست می زنند.

۸- قدم گذاشتن روی پله های ورودی ساختمان اصلی دانشکده نوتردام

جشن فارغ التحصیلی

قدم گذاشتن در حیاط اصلی ساختمان نوتردام از پله هایی مخصوص برای دانشجویان دانشکده نتردام قدغن است تا اینکه آن ها پس از فارغ التحصیلی چنین فرصتی را پیدا می کنند. این سنت به قرن نوزدهم باز می گردد که در آن دانشجویان فارغ التحصیل شده با استادان خود سیگار می کشیدند.

 

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • علی خرداد ۱۳, ۱۳۹۸

  این شادی برای اینه که میدونن بیکار نمیمونن .

  تو ایران باید پس از مدرک گرفتن ، مراسم شروع بدبختی های زندگی رو شروع کرد . و هر مدرکی که دارید باید دوره کارگری فنی و حرفه ای ر بگذرونید

  • وحید خرداد ۱۴, ۱۳۹۸

   اونجا طرف خوشحاله چو نتیجه تلاش و زحمتش رو گرفته.ایران دانشجو که بشی مطمین هستی درس بخونی یا نخونی فرق نداره چون در اخر مدرک رو میدن دستت.برای دانشجوی ایرانی هم دلیلی نداره کسی کار بده چون میده دانشجویی که تازه مدرک گرفته با یه شخصی که دانشگاه نرفته هیچ فرقی از نظر کیفیت و اطلاعات کاری وجود نداره.برای همینه اینجا اول میگن سابقه کار. چون کارفرما نمیتونه به تازه کار اموزش بده.

 • newton خرداد ۱۳, ۱۳۹۸

  ۹- ثبت نام در اسنپ و تپ سی
  در یک کابوس ترسناک، هر ساله اون تعداد از فارغ التحصیلان که پارتی و پدرپولدار ندارن و از طرفی هم نتوانستن به کشورهای شیطان های بزرگ و کوچک مهاجرت کنند، اقدام به ثبت نام در این تاکسی ها میکنن