نگاهی به عکس‌های چهار فصل از ۵ منطقه گردشگری جهان

نگاهی به عکس‌های چهار فصل از ۵ منطقه گردشگری جهان

در جنگل، کوه و چشم‌اندازهای طبیعی یا حتی در همسویی بناهای باستانی با درختان و رودها می‌توان جذابیت بی‌نظیر چرخه طبیعت را مشاهده کرد.

هر فصلی زیبایی‌های منحصربه‌فرد خود را دارد، پس از یک زمستان سرد و سفید وارد بهاری می‌شویم که مملو از رنگ‌های تازه و نشاط‌بخش است و سبزی‌های تازه روییده که جذابیت بی‌نهایتی به درختان و دشت و دمن می‌بخشند. سپس وارد تابستان همیشه سبز می‌شویم و با گذر از میان سبز‌های روشن و تیره به دنیایی از رنگ‌های گرم و آتشین پا می‌گذاریم که چشم‌اندازهای رویایی در خود دارد و حال و هوایی رمانتیک.

همین ویژگی‌های بی‌بدیل فصل‌ها باعث شده تا هنرمندی از موسسه Budget Direct ایده خلاقانه‌ی خود را با جادوی دیجیتال واقعیت ببخشد. آرتیست یاد شده از یک مکان واحد و در یک زاویه‌ی مشخص در چهار فصل مختلف عکاسی کرده و مجموعه عکس‌های بسیار جالبی خلق کرده است.

در زیر ۵ نمونه از عکس‌های چهار فصل این هنرمند را برایتان انتخاب کرده‌ایم تا علاوه بر دیدن این آثار هنری با ۵ منطقه زیبای جهان بیشتر آشنا شوید.

۱- ایوان بتسدا (Bethesda Terrace) – نیویورک، آمریکا

نگاهی به چهار فصل از 5 منطقه گردشگری جهان

شاید تصورتان از نیویورک، برج‌ها و آپارتمان‌های بیشماری باشد که پشت به پشت هم چیده شده و به دل آسمان رفته‌اند. یا فکر کنید مملو از هاستل و مسافرخانه است. اما این کلان‌شهر آمریکایی هم زیبایی در دل خود نهان دارد که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

یکی از جاذبه‌های معماری نیویورک، ایوان بتسدا است که در پارک مرکزی نیویورک قرار دارد و مشرف به یک دریاچه است. این ایوانِ مملو از آرامش، چشم‌انداز نفس‌گیری از فصل‌ها و جریان زندگی را به بازدیدکننده هدیه می‌کند. طراح این ایوان «کالورت وکس» در مورد اثر معماری خود گفته که نقش طبیعت در ساخت این اثر اهمیت بسیاری داشته است.

ستون‌های داخلی ایوان شبیه کلیسا طراحی شده‌اند و با ۱۵ هزار کاشی طرح‌‎دار و رنگی مزین شده. حکاکی‌ها و نقش و نگارهای روی ستون‌ها نمایشگر چهار فصل سال هستند.

ایوان بتسدا دو سطح دارد که از طریق دو ردیف پله بزرگ به یکدیگر متصل می‌شوند. در زیر ایوان مسیری وجود دارد که بخش پایینی را از جنوب به بازار پارک مرکزی و سالن تئاتر الکان نامبرگ وصل می‌کند. تراس بالایی به تقاطع خیابان هفتاد و دوم راه دارد و بخش پایین فضایی را برای تماشای دریاچه مهیا می‌کند.

در سطح پایینی ایوان، حوض و آب‌نمایی قرار دارد که در مرکز آن مجسمه‌ای نصب شده‌است. این مجسمه در سال ۱۸۶۸ توسط اما استبینز ساخته شد و در سال ۱۸۷۳ پرده‌برداری شد.

این مجسمه برنزی ۸ فوت ارتفاع دارد و فرشته زن بالداری را نشان می‌دهد که پایش را روی بخش بالایی آب‌نما گذاشته است. آب از زیر پای او به حوضچه پایینی و در نهایت به حوض بزرگ می‌ریزد.

این تنها مجسمه پارک مرکزی است که در طراحی اولیه پارک موجود بود. زیر پای فرشته زن چهار کروبی به نشانه اعتدال، خلوص، سلامت و صلح قرار گرفته‌اند.

۲- کوه راک (Shaman Rock) – جزیره اُلخون، روسیه

نگاهی به چهار فصل از 5 منطقه گردشگری جهان

جزیره اُلخون در دریاچه بالکان در استان ایرکوتسک مرکز شرقی کشور روسیه قرار دارد و یک مکان مقدس برای بوریات‌ها بشمار می‌رود. الخون سومین جزیره دریاچه‌ای بزرگ جهان و بزرگ‌ترین جزیره دریاچه بالکان است که حدود ۷۳۰ کیلومتر مربع وسعت دارد. این جزیره همچنین یکی از ۵ قطب جهانی شمن‌باوری* است.

Shamanka یا شمن راک مقدس‌ترین و زیباترین جایی است که در جزیره الخون قرار دارد. رهبر باستانی این جزیره در این کوه سنگی زندگی می‌کرده. دو قله‌ کوه با مرمرهای سفید در انتهای یک ساحل شنی قد علم کرده‌اند و در اطراف آن درختانی کهنسال و ماسه‌های باستانی قرار دارند.

جمعیت جزیره الخون فقط ۱۵۰۰ نفر است. در سال ۲۰۰۵ میلادی، برق برای اولین بار به این جزیره رسید و زندگی را برای اسکان آن راحت‌تر کرد.

جزیره اولخون در دریاچه بایکال یکی از مراکز مقدس در باورهای شمنیسم است. در اسطوره اقوام بوریات، جزیره اولخون خانه ارواح مخوف جزیره بایکال است.

خوب است بدانید شَمَن‌باوری* یا شمنیسم، باورهای سنتی در برخی اقوام  است که از دوران پیش از تاریخ در سراسر جهان وجود داشته‌. این افراد معتقدند به‌وسیله تماس با ارواح می‌توان بیماری و رنج افراد را تشخیص داد و درمان کرد. یا برعکس، با کمک ارواح در افراد بیماری و رنج ایجاد کرد.

شمن‌ها حتی مدعی هستند که می‌توانند با روح خود به جهان‌های دیگری سفر کرده و با دیگر ارواح تماس بگیرند.

۳- کاخ نیمفنبورگ (Nymphenburg Palace) – مونیخ، آلمان

نگاهی به چهار فصل از 5 منطقه گردشگری جهان

مراحل ساخت این قصر در سال ۱۶۶۴ میلادی آغاز شد و قرار بود کاخ تابستانی خاندان ویتلسباخ باشد. اگر قصد بازدید از این کاخ باستانی را دارید، بهترین زمان ماه‌های گرم سال است.

اما نمای بیرونی این ساختمان در هر فصل از سال چشم‌انداز بی‌نظیری خلق می‌کند و به همین خاطر به یکی از سوژه‌های عکس هنرمندان تبدیل شده است. طراحی این کاخ را معماری ایتالیایی به نام آگوستینو بارلی انجام داده است.

مساحت باغ‌های قصر نیمفنبورگ در حدود ۲۰۰ هکتار است و سه عمارت به نام‌های پاگودنبورگ، بسادنبورگ و آمالینبورگ در آن واقع شده‌اند. این باغ‌ها کانال‌کشی مختص به خود را دارند.

همان طور که در عکس بالا می‌بینید، هر فصل این کاخ چشم‌انداز بی‌نظیری دارد.

۴- پارک ملی مانت وارنینگ (Mount Warning National Park) – نیو سوث ولز، استرالیا

نگاهی به چهار فصل از 5 منطقه گردشگری جهان

پارک ملی کوهستان خطر در ایالت نیو ساوت ولز استرالیا قرار دارد که پرجمعیت‌ترین ایالت این کشور است و در جنوب شرقی آن قرار گرفته‌است. سواحل و جنگل‌های زیراستوایی این پارک طبیعی را به خانه‌ی گل‌ها، پرندگانی همچون کبوتر میوه‌خوار وامپوو دهان قورباغه‌ای مرمری و حیواناتی همچون کانگروهاست.

زندگی در این پارک ملی همیشه جریان دارد و از لحظه ورود به آن محو زیبایی‌هایش خواهید شد. در گوشه و کنار پارک هم می‌توانید تنوع آب‌وهوایی را حس کنید. هوای ارتفاعات جنگل با بخش‌های ساحلی آن کاملا متفاوت است.

۵- آمفی‌تئاتر رومی (Roman Amphitheatre) – پلوودیف، بلغارستان

نگاهی به چهار فصل از 5 منطقه گردشگری جهان

این آمفی‌تئاتر به قرن دوم پیش از میلاد مسیح تعلق دارد و در وسیع‌ترین شهر اروپا شاهد رویدادهای گوناگونی در طول تاریخ بوده است. از تابستان‌های بارانی بلغارستان گرفته تا پاییزهای سرد. این بنای باستانی در مرکز شهر پلوودیف قرار دارد و گنجایش ۵ هزار تا ۷ هزار نفر را داشته.

آمفی‌تئاتر رومی در میان ۶ تپه قرار دارد و اگر هنگام بازدید از گوشه و کنار آن به جزئیات توجه کنید، آثار باستانی جذابی را مشاهده خواهید کرد که در نوع خود بی‌نظیر هستند.

آمفی تئاترهای رومی دارای سالن‌های بزرگ، دایره‌ای یا بیضی شکل با صندلی‌های بلند هستند که برای رویدادهایی مانند مبارزه گلادیاتورها، جنگ با حیوانات (کشتار حیوانات) و اعدام مورد استفاده قرار می‌گرفتند. این بنا نیز با همین مشخصات ساخته شده است.

منبع: boredpanda
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود