در این مقاله سعی داریم تا سفری سه روزه به تایلند را برای شما به تصویر بکشیم و جاذبه های دیدنی مهم این سه مقصد را به شما بگوییم.
بدون نظر
ranimania

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

تایلند و شهرهای توریستی آن بانکوک، پوکت و پاتایا یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی ایرانیان است. این روزها بنا به دلایل متعددی افراد در سفرهای خارجی خود اغلب به سفرهای چند روزه و چند مقصده میروند که از آن جمله میتوان به سفر سه روزه ی تایلند به مقاصد بانکوک، پاتایا و پوکت اشاره کرد.

تایلند همواره یکی از کشورهای مورد پسند ایرانیان بوده و بلیط هواپیما به تایلند نیز از جمله پر فروشترین های بلیط هواپیما خارجی است.

علاوه بر تفریحات متداولی که پس از شنیدن نام تایلند به ذهن می آید میتوان به طبیعت زیبای این کشور به خصوص در جزیره ی پوکت اشاره کرد.

مهم ترین نکته ای که هر مسافر باید در خصوص سفرهای چند مقصدی بداند این است که چگونه برنامه ریزی کند تا بتواند در این سه روز از جاذبه های دیدنی تمام مقاصد مورد نظر خود دیدن کند.

در این مقاله سعی داریم تا سفری سه روزه به تایلند را برای شما به تصویر بکشیم و جاذبه های دیدنی مهم این سه مقصد را به شما بگوییم.

روز اول بانکوک

به طور کلی شهر بانکوک شهری با جاذبه های تاریخی، مدرن و بازارها و جاذبه های تفریحی است. این که در این یک روز به کدام جاذبه ها سر بزنید و از ان ها لذت ببرید بستگی مستقیمی با سلیقه ی سفری شما دارد. در اینجا از هر سه مورد برای شما عنوان میکنیم. بهتر است ابتدای روز را به بازدید از بناهای تاریخی این شهر اختصاص بدهید پس به سافان تکسین بروید.

سفر سه روزه به تایلند

بانکوک

این جا اولین منطقه برای اشنایی با فرهنگ مردم بانکوک است سپس از طریق کروز رودخانه ی چائو فرایا سفری دریایی را تجربه کنید. سپس میتوانید از دو کاخ گرند و وات پو بازدید کنید. این دو بنا ۱۰ دقیقه با یکدیگر فاصله دارند. اگر بتوانید از پله های این بنا بالا بروید میتوانید به نمایی زیبا از بانکوک دست یابید.

میتوانید بعدازظهر خود را در ناحیه سیام بگذرانید و به خرید از قسمت مدرن شهر مشغول شوید. سپس به رستوران ورتیگو و مون بروید که بر روی پشت بام هتل بانیان تری قرار دارد. پس از صرف شام بهتر است برای هضم غذای خود پیاده روی در بازار شبانه ی پاتپونگ را تجربه کنید. این بازار یکی از بازارهای ارزان این شهر محسوب میشود اما با اینحال باز هم سعی کنید تخفیف بگیرید. حالا وقت ان است که به هتل بازگردید تا فردا به پاتایا بروید.

روز دوم پاتایا

اغلب کسانی که پاتایا را برای سفر خود انتخاب میکنند مد نظر دارند تا در سواحل زیبا با اب های فیروزه ای این شهر وقت خود را بگذرانند. یکی از کارهایی که در این یک روز میتوانید انجام دهید این است که به جزیره کورال سفر کنید و تمام روز خود را در سواحل سامائا، ساوائن، تیان، نوآل، تونگلانگ و تایای بگذرانید.

سفر سه روزه به تایلند

جزیره پاتایا

این جزیره با سواحل متعدد خود همراه با تفریحات ابی فراوانی که دارد از جمله جذاب ترین کارهایی است که میتوانید در سفر یک روزه ی خود داشته باشید. اما اگر تنها بازدید از یک ساحل برای شما کفایت میکند پس به ساحل خود پاتایا بروید و صبح تا ظهر خود را در انجا بگذرانید سپس به رستوران های اطراف بروید و از غذاهای محلی این شهر نوش جان کنید.

سفر سه روزه به تایلند

پاتایا در تایلند

برای باقی روز خود میتوانید  به موزه های این شهر بروید تا با فرهنگ و تمدن این منطقه اشنایی بیشتری پیدا کنید علاوه بر ان میتوانید به موزه ی هنرهای سه بعدی بروید و از تابلوهای سه بعدی این موزه لذت ببرید هم چنین میتوانید عکس های زیبایی برای یادگاری بگیرید. پس از ان هم به بازارها سری بزنید و مشغول خرید سوغاتی ها و صنایع دستی این منطقه شوید. حالا به هتل بازگردید و اماده ی رفتن به پوکت شوید.

روز سوم پوکت

اینجا بهشت طبیعت گردان است. پوکت با برخورداری از جنگل ها، سواحل و مناطق طبیعی متعددی که در دل خود جای داده است همواره یکی از مقاصد پر طرفدار علاقه مندان به طبیعت است.

بهتر است تا در اغاز روز خود در پوکت به دیدار از مجسمه ی بودای بزرگ بروید و علاوه بر دیدن این مجسمه ی عظیم با ارتفاعی بالغ بر ۴۵ متر به مناظر زیبایی که در کنار این مجسمه نصیبتان میشود چشم بدوزید. در سمت شرق این مجسمه میتوانید خلیج چالونگ، دماغه پانوا و چشم اندازی از شهر پوکت را داشته باشید هم چنین در سمت غربی ان سواحل کارون و کاتا را خواهید دید.

سفر سه روزه به تایلند

جزیره پوکت

پوکت به طور کلی تنها دارای جاذبه های طبیعی با تفریحات ابی است. پس روز اخر از سفر خود به تایلند را در ارامش سپری خواهید کرد. حالا بهتر است تا بازدید از سواحل این منطقه را اغاز کنیم. به ساحل کاتا برویم. این ساحل که از دو بخش بزرگ و کوچک تشکیل شده است توسط دماغه ی کوچکی از یکدیگر جدا میشوند. با اینکه این ساحل همواره شلوغ است اما نمیتوان از سواحل سفید رنگ ان با اب های درخشانش گذشت. پس  سعی کنید تا حتما از این ساحل دیدن کنید. میتوانید تا زمان صرف نهار در این ساحل بمانید و از تفریحات ابی ان استفاده کنید و یا به سواحل دیگر پوکت بروید.

شاید وجود مجموعه ای ابی در جایی که همه جای ان را دریا پوشانده است کمی عجیب به نظر برسد اما نمیتوان این حقیقت را انکار کرد که مجموعه ابی جنگلی اسپلش یکی از محبوب ترین مناطق این شهر محسوب میشود.

سفر سه روزه به تایلند

پوکت در تایلند

این پارک ابی که در ابتدا پارکی جنگلی به نظر میرسد با برخورداری از ۶ استخر برای بزرگسالان و یک استخر برای کودکان، رودخانه ای به طول ۳۳۵ متر و هم چنین چشمه ی اب گرم معدنی توانسته خود را به عنوان یکی از جذاب ترین تفریحات این شهر نشان دهد.

در نهایت روز خود را با بازدید از جزیره های جیمز باند و یا فانگ انگا به پایان برسانید. این جزایر که به دلیل حضور خود در سری فیلم های جیمز باند این نام را به خود گرفته اند جزیره هایی اهکی برافراشته از دل دریا هستند. حالا بهتر است تا به پوکت بازگردید و اماده ی بازگشت به ایران شوید.

برای شروع این سفر جالب به تایلند همه روزه به جز شنبه ها از تهران به تایلند پرواز وجود دارد. این پرواز ها تنها از طریق هواپیمایی ماهان صورت میگیرد. برای رزرو بلیط و تور یا مشاوره برای سفر نیز می توانید از سایت www.tahagasht.com کمک بگیرید.

ranimania
بدون نظر

ورود