۲ نظر

تولد فرزند در کانادا مثل دریافت ویزای شنگن و تحصیل رایگان با بورس در اروپا، هم چون علاقمندی به خرید خانه در ترکیه و گرجستان، محبوب خیلی ها شده است.

اشتیاق شماری از هموطنان به سفر به کانادا با ویزای مولتی پل ۵ ساله گردشگری که امکان اقامت در بازه های شش ماهه را برای انان فراهم میکند، سبب شده تا بعضی از والدین متمولی که در انتظار تولد فرزند خود هستند، به این کشور سفر کرده و با تولد فرزند در خاک کانادا، برای او، گذرنامه کانادایی و حق شهروندی دریافت کنند.

با توجه به این که اعطای حق شهروندی کانادا به متولدین این کشور، بر اساس خاک است و نه خون (عدم الزام والدین به تابعیت کانادایی)، لذا فرصت را بسیاری غنیمت دانسته و رهسپار سرزمین های سرد شمالی شده اند.

درباره بیمارستان های کانادا، شیوه زایمان، حقوق فرزند، حقوق والدین،سوالاتی است که تلاش می شود در روزیاتو تا حدی به آن ها پرداخته شود. اگر سوالی درباره تحصیل و مهاجرت و زندگی و گردشگری در کانادا دارید، به سایت رسمی دولت کاناداCANADA.CA رجوع کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

اگر شما خانم باردار هستید و قصد مسافرت در زمان بارداری به کانادا در قالب ویزای گردشگری یا تحصیلی را دارید، قبل از هر چیز، معمولا ۶ هفته پیش از سفر، بویژه اگر قصد سفر هوایی دارید به کلینیک سر پایی بروید و پزشکتان را ببینید، چرا که شما دارای احتمال خطر بیشتر برای شرایط خاص بوده و یا دارای مشکلات ناشی از بیماری هستید.

حتما ببینید: قوانین کانادا برای تولد فرزندان والدین غیر کانادایی

قوانین پرواز برای زنان باردار را پیش از رزرو کردن بلیط بررسی کنید. در کانادا، خطوط هوایی به شما اجازه پرواز تا ٣۵ امین هفته بارداری را خواهند داد به شرط آنکه شما سلامت بوده و هیچ سابقه زایمان زود هنگام نداشته باشید. قوانین در خارج از کشور متفاوت است و شما ممکن است نیاز به نامه ایی از پزشک تان که وضعیت بارداری شما را توضیح داده است، داشته باشید.

یک صندلی کنار راهرو را بگیرید که از جایتان بلند شده، قدم بزنید و مرتبا پاهایتان را در طی پروازهای طولانی مدت بکشید. زنان باردار دارای احتمال بالای لخته شدن خون هستند. برای پیش گیری از بی آبی در نتیجه کمبود رطوبت در طول مدت پرواز، مقدار زیادی آب بنوشید. مطمئن شوید که بیمه درمانی شما با توجه به شرایط مربوط به بارداری، پیش از زایمان، تولد و مراقبت های نوزاد، چه مواردی را پوشش می دهد و محدوده پوشش چیست؟

بیشتر بیمه نامه ها موارد مربوط به بارداری یا بیمارستان برای نوزادان زودرس را پوشش نمی دهند ولی از موارد قابل پوشش در بیمه های مسافرتی می توان اشاره داشت به:

 • پرداخت هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور مبدا.
 •  جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشور در صورت بیماری و یا هر گونه حادثه.
 •  پرداخت هزینه های فوریتی دندانپزشکی.
 •  سرقت و یا مفقود شدن گذرنامه و خدمات مربوط به تاخیر ورود چمدان و یا تاخیر در پرواز هواپیما.
 •  آمبولانس و یا هلی کوپتر در صورت وقوع حادثه.
 •  دارو تا سقف تعیین شده در بیمه نامه.
 •  فیزیوتراپی.
 •  پرستار خصوصی.
 •  آزمایشات پزشکی اضطراری و حتی آزمایشات تصویری نظیر سی تی اسکن در صورت نیاز و تایید شرکت بیمه.

همچنین در صورت نیاز پس از خروج از بیمارستان بین ٢ تا ٣ بار مراجعه به پزشک، جهت هر مورد مریضی و یا سانحه قابل مراجعه و پیگیری است و همینطور در صورت مراجعه به پزشک خانوادگی و پرداخت هزینه، از طرف شرکت بیمه قابل پوشش است.

مراجعه پزشک به منزل بیمار در صورت نیاز جزو خدمات جدید بیمه مسافرتی مربوط به سفر به کشور امریکا می باشد.

شما برای اینکه بتوانید از ١٠٠ درصد پوشش بیمه استفاده نمائید حتما قبل از مراجعه به بیمارستان و یا دکتر و مراکز درمانی سرپایی با شماره تلفنی که در بیمه نامه و یا کارت بیمه نامه مسافرتی جهت مواقع اضطراری درج شده است تماس گرفته شود.

 آیا هزینه زایمان طبیعی و یا سزارین برای بانویی که با ویزای  گردشگری به کانادا آمدهاست، رایگان است؟

خیر متأسفانه، بازدید کنندگان باردار به کانادا برای زایمان یا مراقبت قبل از زایمان پوششی ندارند.

آیا بارداری یک مورد ویژه پزشکی برای بیمه درمانی است؟

با توجه به قوانین ارائه دهندگان بیمه مسافرتی کانادا، پوشش اضطراری مرتبط با بارداری، به عنوان یک مورد ویژه پزشکی در نظر گرفته نشده است.

 آیا بیمه اولیه برای نوزادان تازه بدنیا آمده وجود دارد؟

شرکت بیمه تحت شرایطی در صورت تایید پوشش نوزادان تازه بدنیا آمده را فراهم می کند.

آیا بیمه مسافرتی شامل پوشش زایمان / تولد نوزاد می شود؟

بله، شرکت بیمه تحت شرایطی هزینه های واجد شرایط در دوران بارداری و زایمان را پرداخت می کند.

 آیا در زمان بارداری می توان بیمه زایمان را دریافت کرد؟

اگر شما یک باردار ویزیتور به کانادا هستید و برای بیمه درمانی دولتی واجد شرایط نیستید، می توانید بیمه خصوصی درخواست کنید. در این حالت هزینه های اضطراری واجد شرایط دوران بارداری مانند خونریزی، درد شکمی، زایمان زودرس، سقط جنین و غیره تا ٣١ هفته پس از شروع بارداری شما را پوشش می دهد.

مدت انتظار بیمه برای حاملگی چیست؟

اگر شما به کانادا سفر می کنید و هنوز باردار نیستید، می توانید درخواست بیمه کنید این طرح بیمه بارداری یک دوره انتظار ٢ ماه پس از تاریخ شروع قرارداد دارد. اگر قبل از آن باردار شوید، واجد شرایط دریافت مزایای بیمه و تحت این سیاست نخواهید بود.

 چه میزان بیمه بارداری نوزاد تازه بدنیا آمده را پوشش می دهد؟

میزان مزایای بیمه نوزاد تازه بدنیا آمده بستگی به نوع بیمه فردی که بارداری را پوشش می دهد دارد .

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

دیجیاتو
۲ نظر

ورود

 • بی پناه تیر 28, 1398

  همشون با پول من و پولی که از حلقوم ما گرسنگان کشیده میشه میرن
  پول نفت پول معدن پول مردم بیت المال. طرف مهندس میشه دکتر میشه با پول من و گرسنگان. طرف با پول من و گرسنگان مملکت هنرپیشه میشه . بعد میرن کانادا و چند تا فحش میدن چون ما نمیتونیم

  • نصیر تیر 28, 1398

   اقای محترم چرا پول من و شما اونی که دکتر مهندسه خوب کار کرده و پول در اورده و حالا هر جور دلش میخواد خرج میکنه