مدهای جدید سلامت خیلی قابل اعتماد نیستند

مدهای جدید سلامت خیلی قابل اعتماد نیستند

گاهی اگر گرایشات جدید سلامتی را دنبال کنید نه تنها سالم‌تر نمی‌شوید، بلکه به خودتان هم آسیب وارد می‌کنید. دلیلش این است که تولیدکننده این محصولات افراد جوان را هدف قرار داده‌اند که بدن‌های سالمی دارند.

اما کسانی که بیماری‌های مزمن دارند یا افراد دارای کسالت باید مراقب باشند که چه چیزی را استفاده می‌کنند. آنها نباید از همه مدهای جدید سلامتی و زیبایی پیروی کنند.

در زیر برخی از موارد هشداردهنده را برایتان نوشته‌ایم که بهتر است در زندگی خود به آنها توجه داشته باشید.

۱- ورزش‌های سنگین در باشگاه

مدهای جدید سلامت

افرادی که رویای اندام خوش‌فرم و تراشیده را در ذهن می‌پرورانند، سعی می‌کنند با ورزش‌های سنگین به این هدف دست پیدا کنند. اما محققان در دانشگاه Rutgers ثابت کرده‌اند انجام دادن تمرینات ورزشی با سرعت و شدت زیاد خطر ابتلا به التهاب زانو و شانه را در فرد افزایش می‌دهد.

برای انجام چنین تمریناتی حتما باید مطمئن شوید که بدن شما آمادگی انجام آن را دارد. اما اگر تازه‌کار هستید و فقط قصد دارید با ورزش کردن وزن خود را از دست بدهید، این ایده خوبی نیست که سراغ دستگاه‌ها و تمرینات سنگین ورزشی بروید.

در ضمن، پیش از هر ورزشی حتما نرمش کنید تا بدن آمادگی کامل برای انجام فعالیت‌ها را داشته باشد.

۲- خمیردندان زغالی

مدهای جدید سلامت

در سال‌های اخیر از زغال فعال نه تنها برای پاکسازی معده، بلکه برای زیبایی و بهداشت نیز استفاده می‌شود. اگر قصد دارید از خمیردندان زغالی استفاده کنید باید این را به خاطر داشته باشید که این نوع خمیردندان «ساینده» است. چنین خمیردندان‌هایی با برداشتن یک لایه ظریف از مینای دندان، آنها را سفید و درخشان می‌کنند. اما باید بدانید مینای دندان شما دیگر ترمیم نمی‌شود و این امر باعث می‌شود تا دندان‌ها به مرور تیره و حساس شوند.

بعلاوه، ممکن است زغال موجود در خمیردندان در فضاهای خالی بین دندان‌ها گیر کند و فرد را اذیت کند.

۳- سیگار الکترونیکی

مدهای جدید سلامت

سیگارهای الکترونیکی با کاست‌های قابل تعویض هر روز بیشتر از قبل مورد استفاده مردم در دنیا قرار می‌گیرند. تصور عموم این است که این سیگارها ضرر کمتر از سیگارهای معمولی دارد. اما از آنجا که سیگار الکترونیک نیز دود نیکوتین بیرون می‌دهد که حاوی تنباکو و مواد شیمیایی است، از سیگارهای معمولی هم ممکن است خطرات بیشتری داشته باشد.

مطالعات اخیر دانشمندان ثابت کرده کسانی که IQOS می‌کشند، بیشتر از مردم عادی به نایژه (برونش)های خود آسیب می‌رسانند. سیگار الکترونیکی سبب بروز التهاب، استرس اکسیداتیو و مشکلات جدی در ریه و سیستم تنفسی می‌شوند.

در طولانی مدت، استعمال سیگار الکترونیک سبب بروز انسداد ریوی و سرطان می‌شود.

دوش واژینال

مدهای جدید سلامت

این روش شست‌وشوی اندام تناسلی زنان سبب بروز التهاب، خارش و باکتریال شدن ارگان‌های داخلی دستگاه تناسلی می‌شود. همچنین ثابت شده استفاده از دوش واژینال خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را در زنان افزایش می‌دهد.

معمولا هدف این کار برای از بین بردن بوی نامطبوع واژن، شستن ترشحات قاعدگی پس از پریود و جلوگیری از بیماری‌های مقاربتی و جلوگیری از بارداری پس از آمیزش جنسی است. هرچند که این روش جهت پیشگیری از بارداری مؤثر نیست. علاوه بر آن دوش واژینال مضراتی برای سلامتی دارد و موجب مشکلاتی مانند سرطان دهانه رحم ،بیماری التهابی لگن و همین‌طور افزایش بیماری‌های آمیزشی می‌شود.

اگر مشکلی در اندام شرمگاهی دارید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید و از درمان‌های خانگی به شدت بپرهیزید.

مصرف ویتامین بدون نسخه و دستورالعمل

مدهای جدید سلامت

ویتامین‌ها همان‌قدر که مفید هستند، مصرف خودسرانه آنها می‌تواند مشکلاتی را برای بدن بدنبال داشته باشد. به طور مثال، مصرف بیش از حد ویتامین C سبب شکل‌گیری سنگ کلیه می‌شود.

اگر فکر می‌کنید بدنتان به ویتامین نیاز دارد، سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید تا مواد معدنی و ویتامین‌ها لازم را دریافت کنید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود