از بین بردن پینه پا در سریع‌ترین زمان به ۱۰ روش خانگی

از بین بردن پینه پا در سریع‌ترین زمان به ۱۰ روش خانگی

پینه پوست بر اثر سایش‌های مکرر و فشار شکل می‌گیرد و به این خاطر بیشتر در پاها و دست‌ها دیده می‌شود. با اینکه پینه کاملا بی‌ضرر است اما اگر به موقع و کامل درمان نشود ممکن است عفونی شود.

پزشکان با استفاده از سوهان، اسید یا حتی سنگ‌پاهای ویژه‌ای می‌تواند پینه پا را برطرف کنند و پوست پا را به حالت عادی و نرم بازگردانند. پدیکوریست‌ها نیز پینه‌ها را به صورت چاک چاک می‌بُرند و سپس تکه‌های آن را به روش حرفه‌ای از پوست برمی‌دارند. اما علاوه بر اینها برای برطرف کردن کبره، روش‌های درمانی خانگی نیز وجود دارد که ما در زیر ۱۰ روش را برایتان نام برده‌ایم.

۱- از بین بردن پینه پا با استفاده از قرص آسپرین

برطرف کردن پینه پا

یک داروی بسیار معمولی و همیشه در دسترس همچون آسپرین می‌تواند پینه را از بین ببرد. برای این منظور فقط کافیست ۵ تا ۶ قرص آسپرین را پودر کنید، سپس آن را با لیموترش و آب مخلوط کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد. خمیر بدست آمده را روی پینه بمالید و روی آن را با یک حوله گرم و کیسه پلاستیکی بپوشانید. بعد از حدود ۱۰ دقیقه، حوله را بردارید و با سنگ‌پا روی پینه بکشید.

اگر به آسپرین حساسیت دارید یا به دیابت مبتلا هستید به هیچ عنوان این روش را انجام ندهید.

۲- از بین بردن پینه پا با استفاده از خمیر جوش‌شیرین 

برطرف کردن پینه پا

جوش شیرین را با مقداری آب ولرم مخلوط کنید تا خمیر شود. سپس آن را به طور مرتب و هر روز که به حمام می‌روید روی سطح پینه بمالید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که پینه به طور کامل از بین برود.

۳- از بین بردن پینه پا با استفاده از دمنوش‌های گیاهی

از بین بردن پینه پا

چای و دمنوش نه تنها حال بدن را خوب می‌کند و خستگی را از بین می‌‎برد، برای پوست بدن هم می‌تواند مفید باشد. برای این منظور کافیست چای بابونه دم کنید و درون یک تشت آب بریزید یا روغن تی‌تری به آن اضافه کنید و سپس پاها را درون این تشت قرار دهید. این کار سبب از بین رفتن خشکی پوست می‌شود.

اگر تصور می‌کنید که چای روی پوست شما لکه ایجاد می‌کند، توصیه می‌کنیم پس از چای‌درمانی، پاها را با آب و صابون بشویید.

۴- از بین بردن پینه پا با استفاده نشاسته ذرت

از بین بردن پینه پا

به راحتی می‌توان از شکل‌گیری پینه پیشگیری کرد. برای این منظور کافیست نشاسته ذرت روی کف‌پاها بمالید و بگذارید خشک شود. این کار نه تنها نمی‌گذارد پا کبره ببندد، بلکه از هر عفونت دیگری هم پیشگیری می‌کند. این روش همچنین برای کاهش درد پینه هم موثر است.

۵- از بین بردن پینه پا با استفاده از سرکه

برطرف کردن پینه پا

یک تکه پنبه را درون سرکه خیس کنید و آن را روی سطح پینه بمالید. پنبه سرکه‌ای را در محلی که پینه یا کبره بسته بگذارید و با چسب زخم در جای خود ثابت کنید و اجازه دهید یک شب تا صبح بماند. لازم نیست روی آن را بمالید یا سنگ‌پا بکشید. فقط مطمئن شوید که پینه فقط روی سطح پینه مالیده شود و با پوست اطراف آن تماسی نداشته باشد.

۶- از بین بردن پینه پا با استفاده از آناناس

از بین بردن پینه پا

پوست آناناس حاوی آنزیم‌هایی است که به نرم شدن و ا زبین رفتن پینه کمک شایان می‌کند. یک برش کوچک از پوست آناناس تازه را روی محل پینه بگذارید و با کمک گاز استریل آن را در جای خود ثابت کنید. یک شب تا صبح بگذارید آناناس در جای خود بماند. سپس پا را با آب آناناس بشویید. این کار را هفته‌ای یک بار تکرار کنید.

۷- از بین بردن پینه پا با استفاده از نان فانتزی بیات‌شده

برطرف کردن پینه پا

نان فانتزی که بیات می‌شود دیگر قابل خوردن نیست اما برای نرم کردن پوست بدن گزینه خوبی خواهد بود. یک برش کوچک از نان بیات‌شده را درون سرکه سیب خیس کنید و قبل از رفتن به رختخواب، آن را روی پینه‌ها بگذارید. با گاز استریل، کیسه پلاستیکی یا هر دستمال دیگری نان را روی پا ثابت کنید و بخوابید. نان تا صبح پینه را نرم کرده و از بین می‌برد.

۸-  از بین بردن پینه پا با استفاده از آلوئه‌ورا

از بین بردن پینه پا

می‌توانید از ساقه‌های تازه آلوئه‌ورا یا ژل خالص و طبیعی آن برای نرم کردن پوست کف پا استفاده کنید. ژل آلوئه‌ورا را روی پینه بمالید و آن را بانداژ کنید (با گاز استریل روی آن را بپوشانید). این کار باعث می‌شود تا پینه نرم شده و از بین برود. بهتر است بعد از باز کردن بانداژ، روی سطح پینه‌ها را با سنگ‌پا بمالید تا پینه‌ها بریزند و از سطح پوست جدا شوند.

۹-  از بین بردن پینه پا با استفاده از ویتامین‌های A و E

برطرف کردن پینه پا

از ویتامین‌ها می‌توان برای نرم کردن پوست استفاده کرد. برای این منظور کافیست با استفاده از یک سوزن تیز، کپسول‌های ویتامین A یا E را باز کنید. روغن آن را روی پینه پا بمالید. این کار را قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید که لازم نباشد روی پاها راه بروید. دوره درمان را تا زمانی که پینه کاملا از بین برود ادامه دهید.

۱۰-  از بین بردن پینه پا با استفاده از وازلین و جوراب

کف پاها را با وازلین چرب کنید و سپس روی آن یک جوراب نخی بپوشید. از دیگر کرم‌های مرطوب‌کننده هم برای این منظور می‌توانید استفاده کنید.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود