امیر بارانی ۲۵ ساله: وثیقه گذار سند ۲۰ میلیاردی «شبنم نعمت زاده»

اسناد شرکت‌های پسر میلیاردر و چک‌های برگشتی شبنم

امیر بارانی ۲۵ ساله: وثیقه گذار سند ۲۰ میلیاردی «شبنم نعمت زاده»

سید امیر بارانی بهبهانی فرزند سید معین، متولد یازدهم دی ماه سال ۱۳۷۳ در تهران با شماره ملی ۰۴۴۰۴۵۹۹۳۱ وثیقه گذار ۲۵ میلیارد تومانی شبنم نعمت زاده، پیش از صدور قرار بازداشت بود. طبق گفته های قاضی اسدالله مسعودی مقام در نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات کلاهبرداری و احتکار ۱۸۵۰ میلیاردی شبنم نعمت زاده (دختر مهندس نعمت زاده – وزیر سابق صمت) در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال گران اقتصادی، وثیقه گذار جوان این خانم (ملکه داروی ایران)، گفته بود که حاضر است هر مقدار که نیاز باشد، برای دختر ۵۰ ساله میلیاردر آقای نعمت زاده، وثیقه بگذارد که موجب تعجب رئیس دادگاه شد.

رئیس دادگاه گفته بود که وثیقه گذار (احتمالا پدر امیر خان ۲۵ ساله) متهم به پولشویی است. مادر سید امیر بارانی بهبهانی، مهری نام دارد و متولد آبادان است. اما پدرش، سید معین بارانی بهبهانی، از وارد کنندگان معروف و متمول خودروهای لوکس در ایران و صاحب چندین شرکت تولیدی در حوزه نساجی و شیرآلات صنعتی بوده که به سلطان پورشه و ابر بدهکار بانکی در سال ۱۳۹۴ معروف بود.

حتما ببینید: اسناد شرکت های شبنم نعمت زاده

امیر بارانی
سندی که نشان می دهد وثیقه گذار ۲۰ میلیاردی شبنم نعمت زاده، در شرکت پدرش، سهامدار بود

طبق روزنامه رسمی به شماره ۱۹۶۴۳ مورخ بیست و یکم مردادماه سال نود و یک، سید امیر بارانی بهبهانی، عضو هیات مدیره شرکت بازرگانی معین موتور (مسئولیت محدود) بوده و به همراه خواهرش مونا، از صندوق شرکت خارج شده است و سرمایه شرکت به ۴۰ میلیارد ریال کاهش یافت. جالب است که بدانید، سید امیر بارانی بهبهانی در شرکت های پدرش از جمله: شرکت تاب تجارت امیر تهران، شرکت نوریس زرند، شرکت صنایع مینوی نصر منطقه آزاد چابهار و شرکت فناوران تجارت الکترونیک الماس، شرکت نازچین دوخت ، شرکت اتصالات شیرآلات صنعتی معین تهران نیز از سال ۱۳۹۱ تا خرداد ۱۳۹۸، عضو هیات مدیره بوده است.

سندی که نشان می دهد سرمایه امیر بارانی در شرکت اتصالات معین تهران به ۱۵ میلیارد ریال افزایش یافت.

تصویر شناسنامه این نوجوان میلیاردر در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

عکس زیر، تصویر ۳ فقره چک بانک ملت شعبه فرصت-طالقانی مربوط به شرکت های دارویی شبنم نعمت زاده است که برگشت خورده و در نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی و احمد رضا لشکری پور، رونمایی شد.

تصویر ۳ فقره چک برگشت خورده شرکت شبنم نعمت زاده که مربوط به بانک ملت شعبه طالقاانی تهران است

اتهامات شبنم نعمت زاده فرزند محمدرضا دایر بر مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در امر توزیع مایحتاج عمومی (دارو) به منظور ایجاد انحصار و اخلال در نظام تولیدی کشور از طریق تخلف از تعهدات مربوط در قبال تامین کنندگان دارو با علم به موثر بودن اقدام‌ها در ضربه به نظام جمهوری اسلامی ایران منجر به کسب منفعت، مشارکت در اخلال در نظام توزیع دارویی کشور، فعالیت غیرمجاز در شبکه دارویی استان البرز از طریق ایجاد موسسه پزشکی در استان مزبور بدون مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نگهداری غیرمجاز دارو (قاچاق) بدون انجام تشریفات قانونی است.

طبق گفته های رئیس دادگاه، شبنم نعمت زاده ۱۷ شهریور ۹۸ به دلیل احتمال فرار از کشور، بازداشت و روانه زندان شد تا تکلیف این ژن خوب،‌ نیمه دوم سال ۹۸ روشن شود.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود