متل قو، شهری میان دامن جنگل و آغوش دریا

متل قو، شهری میان دامن جنگل و آغوش دریا

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

متل قو از معروف‌ترین شهرهای توریستی شمال کشور است که به دلیل جاذبه‌های گردشگری‌اش بسیار محبوب است.

این شهر زیبا که در اصل سلمانشهر نام دارد در استان مازندران واقع شده و به دلیل وجود یک متل به نام قو به این نام معروف شده است.

اما دلایل محبوبیت این شهر ساحلی زیبا، تنها وجود متلی معروف و دسترسی به ساحل زیبای خزر نیست. متل قو دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است و از یک طرف به جنگل نزدیک است و از طرفی دیگر در حاشیه دریای خزر قرار دارد و ساحل آن مکان مناسبی برای استراحت و انجام تفریحات آبی است.

مراکز تجاری و خرید نیز به نوبه خود محبوبیت این منطقه را بیشتر کرده‌اند و گردشگران می‌توانند هنگام سفر به متل قو در کنار استفاده از جاذبه‌های طبیعی وسایل مورد نیاز خود را به‌راحتی تهیه کنند.

جنگل‌های زیبا و سرسبز، غار دانیال نبی، روستای اسبچین و… تنها برخی از مکان‌های دیدنی اطراف سلمانشهر هستند که موجب شده‌اند این شهر از جانب مسافران ایرانی و توریست‌های خارجی مورد توجه قرار گیرد.

متل قو

این شهر در دسته شهرهای گران‌قیمت است و دلیل هم این است که محبوبیت آن موجب شده است بسیاری از سرمایه‌داران در این شهر کسب و کار راه انداخته و به رشد قیمت‌ها بیفزایند. در هر صورت اگر قصد سفر به متل قو را دارید باید بدانید که این شهر در ۲۰ درجه و ۵۱ دقیقه‌ی طول شرقی و ۴۱ درجه و ۳۶ دقیقه‌ی عرض شمالی واقع است و از نظر آخرین تقسیمات کشوری واقع در شهرستان عباس‌آباد تنکابن و بخش سلمانشهر است.

سلمانشهر از شمال به دریای خزر ، از جنوب به رشته کوه البرز، از شرق به شهر کلارآباد و از غرب به شهر عباس‌آباد منتهی است. مساحت این شهر بالغ بر ۷۵۰ هکتار است و در فاصله‌ی ۱۹۴ کیلومتری غرب ساری و ۲۱۶ کیلومتری شمال شرقی تهران قرار دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد این شهر ساحلی زیبا می‌توانید به وبسایت نابرو مراجعه کنید.

بدون نظر

ورود