زندگی راحت در چند قدم؛ کودک درون خود را فعال نگه دارید

زندگی راحت در چند قدم؛ کودک درون خود را فعال نگه دارید

زندگی راحت ، نیاز به تغییر نگرش ما به زندگی دارد. این فکر ما است که زندگی حال و آینده را می سازد و برای زندگی خوب، باید خوب فکر کرد. خوب زیستن و شاد زیستن،‌ نیاز به خوب فکر کردن دارد و شاید، سخت ترین کار دنیا، خوب فکر کردن باشد.

حال امروز شما، نتیجه تفکر دیروز شما است. برای این که آینده بهتری برای خود رقم بزنیم، باید امروز، خوب فکر کنیم. خوب سرمایه گذاری کنیم، خوب ببینیم، خوب دقت کنیم. خوب مطالعه کنیم. خوب مشورت کنیم. با ذهن فریبکار، خداحافظی کنیم و امیدوارانه فکر کنیم. اگر موارد زیر را رها کنیم، احتمالا زندگی بهتری در عصر دیجیتال خواهیم داشت.

برای این که زندگی خوبی داشته باشیم، لیستی از آن چه که باعث میشود تا حواس شما و تمرکز شما از چیزهای مهم به سمت چیزهای الکی سوق پیدا کند، تهیه کنید. همه این ها،‌ نیاز به خوب فکر کردن دارد.

تمام حواس پرت کُن‌های کوچک 

چیزهای زیادی هست که مرتب حواس ما را در طول روز از مسائل مهم منحرف می کند. خوب زندگی کردن، خیلی سخت نیست. پول زیاد نمی خواهد و حتی خودرو لوکس! شاد زیستن، امروزه یک هنر است. هر هنری را باید آموخت و مهارتش را یاد گرفت. برای چیزهایی که شما را شاد می‌کند، زیاد وقت بگذارید. انرژی مثبت، با سبک زندگی سبز و شاد حاصل می شود.

بخشی از موفقیت، به باور موفقیت بر میگردد که انرژی مثبت ها در آن، مهارت دارند. ادم هایی که شما را شاد میکند و امید میدهد را در طول ماه، ملاقات کنید.

بای بای با بمب های انرژی منفی

هیچ نیازی ندارید صبح تا شام در صفحات و کانال ها و سایت های اخبار منفی و بد و استرس زا باشید. هیچ دلیلی ندارد کانال های خبری سیاسی و جنگ و ویدوهای حیوان آزاری و تجاوز و صفحات افراد افشاگر را که مرتب شما را نگران و ناراحت می کند، pin کرده و در صدر واچینگ لیست شما باشد!

هیچ نیازی ندارید مطلع از این چیزها باشید. به قول مادر ترزا، مثبت اندیشی و مثبت خوانی را پیشه کنید و از منفی گرایی فاصله بگیرید

لطفا کمی مهربان باشید!

بعضی ها در زندگی خیلی پرخاشگر هستند. خیلی سریع آمپر آن ها افزایش پیدا می کند. خیلی سریع به همه چیز واکنش نشان می دهند. خواه چند ثانیه دیر کردن ماشین جلویی در پشت چراغ قرمز باشد، خواه یک شوخی معمولی دوست و همکار در طول روز! آن ها به همه چیز واکنش سخت و سنگین نشان می دهند!

به نظر می رسد برای زندگی راحت و کم دردسر، همیشه باید با لطافت برخورد کرد. به کودک درون فکر کنید. مهم نیست ۱۰ ساله هستید یا ۷۰ ساله. کودک درون را زنده نگهدارید. هیچ عاشقی، خشن نیست. اگر یاد بگیریم توهین را با توهین جواب ندهیم و به همه چیز عین بورس بازها، نگاه بلند مدت همراه با صبر داشته باشیم، خار ها گل می شود.

تلاش برای کاهش نقطه ضعف ها

برای این که زندگی خوب و راحت داشته باشید، کافی است خودتان را به شدت نقد کنید. شما امروز در برابر همکاری که پیشنهادی درباره تغییر فلان روش و عملکرد داد و خیلی از نظر شما این پیشنهاد احمقانه بود، واکنش سرد و تندی داشتید. کمی فکر کنید. چرا باید چنین برخوردی داشته باشید در حالی که می توانید با کمی صحبت، ذهنیت نادرست همکار را تغییر داده و با اعطای اطلاعات خوب به وی، او را در تحلیل بهتر و تصمیم بهتر و توصیه بهتر، کمک کنید؟ آیا زندگی ارزش دارد که بخاطر «هیچی»، کدروتی شکل بگیرد؟

  بیخیال تایید دیگران!

آری! بیخیال تایید دیگران باشید. افرادی که هر روز و هر هفته و هر سال، به دنبال تایید مکرر دیگران نسبت به کارهای مختلف خود هستند، زندگی شادی ندارند. شما یک پست در اینستاگرام گذاشتید و کلا یک دهم دوستان شما هم آن را لایک نکردند. ۲۰ پست فوروارد کردید و هیچ کس واکنشی نشان نداده.

پیشنهاد اخر هفته شما مورد تایید اکثر دوستان نزدیک شما هم قرار نگرفته است. بهترین سهامی که به دوستان خود معرفی کردید، ۱۰ برابر شده و آن ها از شما تشکر نکردند! اصلا اهمیتی ندارد. ارزش شاد زیستن و انرژی مثبت، هزاران برابر این تاییدیه هایی است که افراد امروز صادر می کنند و فردا فراموش می کنند!

شما قهرمان زندگی خودتان هستید.

انسان ها، هر روز، یک مدل هستند. زندگی خود را با تفکرات دیگران، شکل ندهید. کتاب های جالبی به شما پیشنهاد می‌کنیم که راهکارهای خوبی برای بیخیال شدن دارد: کتاب «هنر ظریفِ به هیچ نشمردن» نوشته مارک منسون و کتاب هنر شفاف اندیشیدن رولف دوبلی را حتما بخوانید!

زندگی خوب

آقا یا بانوی «متشکرم» باشید!

بعضی ها اینقدردر طول روز از دوستان و همکاران به واسطه کارهای کوچک و بزرگی که در حقشان می کند تشکر می کنند که اصطلاحا، آقا یا خانم متشکرم نامیده می شوند! سعی کنید بابت هر چیزی از اطرافیان تشکر کنید. راننده اتوبوس یا تاکسی، بابت حمل و نقل شما، لطف می کند. خودش، عمرش، دارایی اش را در خدمت شما میگذارد تا از مبدا A به B بروید.

از او تشکر کنید و آرزوی سلامتی برای وی بکنید. اگر میوه فروش میوه خوبی اورده است از او تشکر کنید که وقت گذاشته و میوه خوب انتخاب کرده تا شما بخرید.

انسان ها وظیفه خدمتگزاری به شما ندارند. حتی اگر در قبال پول و سلسله مراتب سازمانی و . . . این کار را انجام می دهند، وظیفه شرعی وعرفی ما، قدردانی مداوم است. حال قدردانی از مادر (قهرمان تاریخ) که بماند. . . .

هیچ چیز در زندگی، جز ارث پدری شما، «ارث پدری» شما نیست! هر ثانیه عمر شما با ارزش است. قدر این ارزش و نعمت را بدانید. از همه چیز سپاسگزار باشید. آن ها که صبح تا شام به فکر رفتن و مهاجرت و غم و اندوه اوضاع جامعه و خودشان هستند، آیا حال نابینایان را درک می‌کنند؟ شکر نعمت، نعمتت افزون کند فرزند . . . .

داشته ها را جدی بگیریم!

خیلی از ما ها، غم و غصه نداشته ها را می خوریم. نداشته هایی که گاها، داشتنش خیلی سخت نیست اگر و صرفا اگر، کمی نوع نگرش و فکر خود را سازماندهی کنیم و برای کسب آنها، درست فکر کنیم و خوب برنامه ریزی کنیم. خواه مدرک تحصیلی باشد خواه گذرنامه فلان کشور و خواه چند میلیارد تومان پول نقد! موفقیت، برنامه می خواهد. PLAN می خواهد. در قرن ۲۱، پلن خوب داشته باشید، آسمان و زمین در خدمت شما است. برنامه خوب، خریدار خوب دارد. غم نداشته ها را نخورید. بهتری برنامه ها در دسترس است. به جای غصه نداشته ها، وقت خود را صرف مدیریت داشته ها وافزایش ان ها بکنید تا نداشته ها، به داشته ها تبدیل شود.

خیلی از آدم‌ها عادت دارند چیز‌های زیاد بخرند که واقعا نیازی به آن‌ها ندارند و احتمالا هدف‌شان این است که با این چیز‌ها روی دیگران تاثیر بگذارند یا اصطلاحا از قافله عقب نمانند. لطفا شما یکی از این آدم‌ها نباشید! چیزی که واقعا کاربردی برای‌تان ندارد نخرید. لوازم ارایش بی مصرف، لباس‌های بی‌مصرف، ظروف غیرقابل استفاده و یا حتی دکوری‌هایی که واقعا دل‌تان را نبرده‌اند، اما به خاطر مُد بودن آن‌ها را خریده‌اید همه و همه می‌توانند دوروبرتان را شلوغ و ذهن‌تان را آشفته کنند.

مشغله‌های زیاد 

مشغله‌های زیاد و جورواجور اغلب نشاندهنده‌ی ناکارآمدیست! چون کاری ندارد که برای خود مشغله‌های زیاد بتراشید و تمام وقت و انرژی‌تان را صرف آن‌ها کنید که نشان بدهید آدم مهمی هستید. کسی که هرگز وقت ندارد به خودش برسد، به دوستان و اقوام سر بزند، به خانه و زندگی‌اش رسیدگی کند، با آدم‌های جدید آشنا شود و …، لزوما آدم مهم و به درد بخوری نیست و کار شاقی انجام نمی‌دهد.

ترس از شکست 

یادتان باشد شکست، بدترین سناریوی ممکن نیست، بلکه تلاش نکردن، ریسک نکردن و تجربه نکردن بدترین اتفاق‌هاست. ترس از شکست سبب شده تا خیلی ها، محروم از سودهای شیرینی بازار بورس باشند. ترس از شکست سبب شده تا خیلی از دختران و پسران وارد ورزش قهرمانی نشوند. _این طرز فکر که همه کار‌ها باید ساده باشند را کنار بگذارید. آن‌هایی که زمین می‌خورند، اما دوباره بلند می‌شوند بسیار قوی‌تر از آن‌هایی هستند که هرگز زمین نمی‌خورند. خیلی وقت‌ها، این عمیق‌ترین درد‌ها هستند که به انسان این قدرت را می‌دهند رشد کند و به بالاترین پتانسیل خود دست پیدا کند.

روش شما برای زندگی شاد و خوب چیست؟

حتما خوانید: ۲۰ کتاب  خوب برای دوست یابی 

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود