اولین کارگاه چندهمسری
۸ نظر
ranimania

انتشار پوستر عجیب اولین کارگاه چندهمسری در فضای مجازی باعث مطرح شدن بحثهای متعددی درباره موضوع چند همسری و دلایل انتشار این پوستر شده است.

در پوستر کارگاه مهارت‌های ارتباط خانواده‌های چندهمسری آمده است:

۱-ضرورت احیای فرهنگ چند همسری، یک ساعت

٢-الزامات تشکیل خانواده‌های چند همسری، ٣ ساعت

٣-احکام فقهی خانواده‌های چندهمسری، ٢ ساعت

۴-مهارت‌های ارتباطاتی خانواده‌های چندهمسری، ٢ ساعت

اولین کارگاه چندهمسری

این طرح عجیب دستکاری شده پوستری زیبا درباره ترویج فرزندآوری بوده و گویا طراح این پوستر از این دستکاری و سوء استفاده رضایت ندارد.

اولین کارگاه چندهمسری

برخی فعالان شبکه‌های اجتماعی برجسته شدن این طرح را به نزدیک شدن انتخابات مجلس مرتبط می‌دانند و معتقدند برخی گروه‌های سیاسی به دنبال مطرح شدن موضوعات حاشیه‌ای در جامعه هستند.

اما ماجرا چیست؟

بررسی‌های نشان می‌دهد، برگزاری این کارگاه در تهران واقعیت دارد و مسئولیت برگزاری آن با موسسه حیات حسنی در شهر قم است. درباره چرایی برگزاری این کارگاه حجت‌الاسلام محمد عسگری مسئول واحد مشاوره موسسه حیات حسنی در شهر قم به گفت: وگو با ایرنا زندگی پرداخت.

حجت‌الاسلام عسگری از برگزارکنندگان و مسئولان این موسسه است و معتقد است، مخالفت با چندهمسری، ظلم به آقایان و زنان بدون همسر است!

ما سوپر میلیاردرهایی را داریم که بندگان خدا، دوست دارند که زندگی دوم تشکیل بدهند، سفره‌ی دیگری را پهن بکنند اما، جریان فرهنگی غرب زده، فمنیست‌های غرب‌گرا و البته فمنیست‌های مذهبی و حتی مسجدی به همراه قانون ظالمانه‌ای که ایجاد شده، مانع از این واقعیت مهم (چندهمسری) در جامعه ما شده اند.

موسسه «حیات حسنی» یک موسسه آموزشی، تبلیغی و طلبگی در حوزه آموزش تعدد زوجات و فرهنگ‌سازی در این زمینه، فعالیت‌های جهادی هم دارد و وابستگی به نهاد خاصی ندارند. دوره‌های کارگاهی برگزار می‌کنند برای اعضای خانواده‌های تعددی چه مردان و چه زنان. در حال حاضر در قم و اصفهان شعبه دارند.

ranimania
۸ نظر

ورود

 • مهدی نوامبر 3, 2019

  لامصب حالا دو تا نه دیگه چهار تا!

 • Mili نوامبر 3, 2019

  خوب مثلا چنین چیزی تبدیل به یک “فرهنگ” بشه که چی بشه؟! اصلا هدف از ازدواج چیه که میان مدل تعیین میکنن که مردم چطوری ازدواج کنن؟!
  خدایا اینا کی بودن آفریدی؟
  “احیای چند همسری”؟!
  آدم میمونه چی بگه!

 • حمیدا نوامبر 4, 2019

  کسانی که درمخالفت با این قضیه صحبت کردند به این سوال جواب بدن آیا همه حق دارند ازدواج کنند؟ اگر جواب بله هست پس تکلیف زنان بیوه و شوهر مرده و مجردهای سن بالا و خانمهایی که تعدادشون از آقایون بیشتر هست کی میده؟ و اونا با کی ازدواج کنند؟ یعنی خودخواهی و جهالت بعضی زنان ومردان پایانی ندارد؟ آیا زن اول گمان نمی کند اگر شوهرش مرد تکلیفش با خودش وفرزندانش چه میشود؟ چند همسری حق زنان وتکلیفی برای مردان عادل هست تا هیچ کس درجامعه بدون همسر باقی نماند

  • Mr.Saxoeat نوامبر 4, 2019

   شمایی که با این امر موافقید لطفا به این سوالات جواب بدید.
   بنا به حرف شما من چند سوال میپرسم اقایونی که تعدادشون از زنها بیشتر هست تکلیفشون چیه؟نکنه هر دو تا مرد با یه زن باید ازدواج کنن استدلال شما همینه دیگه
   خود شما خدایی دلت میخواد زنت به یه مرد دیگه غیر از خودت فکر کنه ؟
   حالا همینو بزار جای زنت.زنت واقعا دوست داره مردش قلبش ماله یکی دیگه هم باشه؟
   یعنی ادم ها از گذشتشون پیروی نکنن این میشه جهالت و خودخواهی ؟پس ما هم باید بیایم دوباره بردگی و هزار تا کوفت و زهر مار رو دوباره بیاریم روی کار.
   کدوم مرد میتونه عدل رو توی زمینه چند همسرگی رعایت کنه ؟سوال خیلی خنده داری هست
   مگه ما نمیگیم عدالت؟خب شما دوست داری دو تا زن بگیر اشکالی نداره خانمتونم برند دو تا شوهر کنن.(تو ذهن من که این کار خیلی کثیفی هست ببین خانمت نقل تو چی فکر میکنه)
   در اخرم خاین ترین فرد توی این داستان زنه دومه که برای خودخواهی ها و پستی خودش حاضر هست زندگی یه زن دیگه رو خراب کنه
   از ماست که برماست هروقت یه زن یاد گرفت زن دوم کسی نشه شاید حماقت بعضی ها هم درست شد.
   دوست من التماس تفکر نه تقلید از گذشتگان.

  • Mili نوامبر 4, 2019

   مسئله مخالفت افراد نیست، مسئله اینه که شما در این دنیا حق انتخاب دارید و بقیه هم تا جایی که به اونها ارتباطی نداره حق دخالت در زندگی شما رو ندارن. شما میدونید و خدای خودتون.
   اما مشکل این قضیه در اینه که دارن “فرهنگ سازی” میکنن در مورد این قضیه!
   آخه یعنی چی؟ یعنی چی دارن این مسئله رو رواج میدن به عنوان یک الگو؟
   چطور به خودشون اجازه میدن مردم رو دعوت به کاری بکنن که عده ی بسیاری نه تنها در جامعه ما، بلکه در تمام دنیا مخالفش هستن؟ در بسیاری از کشورها این کار “جرم” بوده و مجازات داره.
   به جای این کارا باید توی مدارس به بچه ها شیوه ی زندگی درست رو یاد بدن که از نظر علمی و تجربی حداقل تا حدی ثابت شده، نه اینکه بیان طرز فکرهای “انتخابی” از روایات “ضد و نقیض” رو به خورد ما بدن…
   ای بابا…
   کجا داریم زندگی میکنیم و از چه کسایی چه انتظاراتی داریم…!

  • مهناز نوامبر 15, 2019

   گم شو احمق رو مامانت هوو بیاد ایشالا

 • مهدی نوامبر 4, 2019

  البته این چند همسری برای اون دسته از اقایونی است که دستشون به دهنشون میرسه وگر نه به ما ادم های زیر خط فقر یه دونه هم نمیرسه پول که داشته باشی خودشون میان میگن ما میخوایم چند همسری بشیم…خخخخ

 • حمیدا نوامبر 5, 2019

  عزیزان توجه کنند در ازدواج مجدد که مرد چیز جدیدی به دست نمی آورد بلکه مسئولیت بیشتر و گرفتاری بیشتری را باید تحمل کند ولی یک زن تنها ومجرد یا بیوه ،دارای همسر و زندگی خانوادگی وفرزندان و… میشود. آیا این دو باهم برابرند؟ آیا قبول داریم که هرزن ومردی حق دارد ازدواج کند؟