ماجرای کارگاه چندهمسری چیست؟

ماجرای کارگاه چندهمسری چیست؟

انتشار پوستر عجیب اولین کارگاه چندهمسری در فضای مجازی باعث مطرح شدن بحثهای متعددی درباره موضوع چند همسری و دلایل انتشار این پوستر شده است.

در پوستر کارگاه مهارت‌های ارتباط خانواده‌های چندهمسری آمده است:

۱-ضرورت احیای فرهنگ چند همسری، یک ساعت

٢-الزامات تشکیل خانواده‌های چند همسری، ٣ ساعت

٣-احکام فقهی خانواده‌های چندهمسری، ٢ ساعت

۴-مهارت‌های ارتباطاتی خانواده‌های چندهمسری، ٢ ساعت

اولین کارگاه چندهمسری

این طرح عجیب دستکاری شده پوستری زیبا درباره ترویج فرزندآوری بوده و گویا طراح این پوستر از این دستکاری و سوء استفاده رضایت ندارد.

اولین کارگاه چندهمسری

برخی فعالان شبکه‌های اجتماعی برجسته شدن این طرح را به نزدیک شدن انتخابات مجلس مرتبط می‌دانند و معتقدند برخی گروه‌های سیاسی به دنبال مطرح شدن موضوعات حاشیه‌ای در جامعه هستند.

اما ماجرا چیست؟

بررسی‌های نشان می‌دهد، برگزاری این کارگاه در تهران واقعیت دارد و مسئولیت برگزاری آن با موسسه حیات حسنی در شهر قم است. درباره چرایی برگزاری این کارگاه حجت‌الاسلام محمد عسگری مسئول واحد مشاوره موسسه حیات حسنی در شهر قم به گفت: وگو با ایرنا زندگی پرداخت.

حجت‌الاسلام عسگری از برگزارکنندگان و مسئولان این موسسه است و معتقد است، مخالفت با چندهمسری، ظلم به آقایان و زنان بدون همسر است!

ما سوپر میلیاردرهایی را داریم که بندگان خدا، دوست دارند که زندگی دوم تشکیل بدهند، سفره‌ی دیگری را پهن بکنند اما، جریان فرهنگی غرب زده، فمنیست‌های غرب‌گرا و البته فمنیست‌های مذهبی و حتی مسجدی به همراه قانون ظالمانه‌ای که ایجاد شده، مانع از این واقعیت مهم (چندهمسری) در جامعه ما شده اند.

موسسه «حیات حسنی» یک موسسه آموزشی، تبلیغی و طلبگی در حوزه آموزش تعدد زوجات و فرهنگ‌سازی در این زمینه، فعالیت‌های جهادی هم دارد و وابستگی به نهاد خاصی ندارند. دوره‌های کارگاهی برگزار می‌کنند برای اعضای خانواده‌های تعددی چه مردان و چه زنان. در حال حاضر در قم و اصفهان شعبه دارند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۲ نظر

ورود

 • مهدی آبان ۱۲, ۱۳۹۸

  لامصب حالا دو تا نه دیگه چهار تا!

 • Mili آبان ۱۲, ۱۳۹۸

  خوب مثلا چنین چیزی تبدیل به یک “فرهنگ” بشه که چی بشه؟! اصلا هدف از ازدواج چیه که میان مدل تعیین میکنن که مردم چطوری ازدواج کنن؟!
  خدایا اینا کی بودن آفریدی؟
  “احیای چند همسری”؟!
  آدم میمونه چی بگه!

 • حمیدا آبان ۱۳, ۱۳۹۸

  کسانی که درمخالفت با این قضیه صحبت کردند به این سوال جواب بدن آیا همه حق دارند ازدواج کنند؟ اگر جواب بله هست پس تکلیف زنان بیوه و شوهر مرده و مجردهای سن بالا و خانمهایی که تعدادشون از آقایون بیشتر هست کی میده؟ و اونا با کی ازدواج کنند؟ یعنی خودخواهی و جهالت بعضی زنان ومردان پایانی ندارد؟ آیا زن اول گمان نمی کند اگر شوهرش مرد تکلیفش با خودش وفرزندانش چه میشود؟ چند همسری حق زنان وتکلیفی برای مردان عادل هست تا هیچ کس درجامعه بدون همسر باقی نماند

  • Mr.Saxoeat آبان ۱۳, ۱۳۹۸

   شمایی که با این امر موافقید لطفا به این سوالات جواب بدید.
   بنا به حرف شما من چند سوال میپرسم اقایونی که تعدادشون از زنها بیشتر هست تکلیفشون چیه؟نکنه هر دو تا مرد با یه زن باید ازدواج کنن استدلال شما همینه دیگه
   خود شما خدایی دلت میخواد زنت به یه مرد دیگه غیر از خودت فکر کنه ؟
   حالا همینو بزار جای زنت.زنت واقعا دوست داره مردش قلبش ماله یکی دیگه هم باشه؟
   یعنی ادم ها از گذشتشون پیروی نکنن این میشه جهالت و خودخواهی ؟پس ما هم باید بیایم دوباره بردگی و هزار تا کوفت و زهر مار رو دوباره بیاریم روی کار.
   کدوم مرد میتونه عدل رو توی زمینه چند همسرگی رعایت کنه ؟سوال خیلی خنده داری هست
   مگه ما نمیگیم عدالت؟خب شما دوست داری دو تا زن بگیر اشکالی نداره خانمتونم برند دو تا شوهر کنن.(تو ذهن من که این کار خیلی کثیفی هست ببین خانمت نقل تو چی فکر میکنه)
   در اخرم خاین ترین فرد توی این داستان زنه دومه که برای خودخواهی ها و پستی خودش حاضر هست زندگی یه زن دیگه رو خراب کنه
   از ماست که برماست هروقت یه زن یاد گرفت زن دوم کسی نشه شاید حماقت بعضی ها هم درست شد.
   دوست من التماس تفکر نه تقلید از گذشتگان.

  • Mili آبان ۱۳, ۱۳۹۸

   مسئله مخالفت افراد نیست، مسئله اینه که شما در این دنیا حق انتخاب دارید و بقیه هم تا جایی که به اونها ارتباطی نداره حق دخالت در زندگی شما رو ندارن. شما میدونید و خدای خودتون.
   اما مشکل این قضیه در اینه که دارن “فرهنگ سازی” میکنن در مورد این قضیه!
   آخه یعنی چی؟ یعنی چی دارن این مسئله رو رواج میدن به عنوان یک الگو؟
   چطور به خودشون اجازه میدن مردم رو دعوت به کاری بکنن که عده ی بسیاری نه تنها در جامعه ما، بلکه در تمام دنیا مخالفش هستن؟ در بسیاری از کشورها این کار “جرم” بوده و مجازات داره.
   به جای این کارا باید توی مدارس به بچه ها شیوه ی زندگی درست رو یاد بدن که از نظر علمی و تجربی حداقل تا حدی ثابت شده، نه اینکه بیان طرز فکرهای “انتخابی” از روایات “ضد و نقیض” رو به خورد ما بدن…
   ای بابا…
   کجا داریم زندگی میکنیم و از چه کسایی چه انتظاراتی داریم…!

  • مهناز آبان ۲۴, ۱۳۹۸

   گم شو احمق رو مامانت هوو بیاد ایشالا

 • مهدی آبان ۱۳, ۱۳۹۸

  البته این چند همسری برای اون دسته از اقایونی است که دستشون به دهنشون میرسه وگر نه به ما ادم های زیر خط فقر یه دونه هم نمیرسه پول که داشته باشی خودشون میان میگن ما میخوایم چند همسری بشیم…خخخخ

 • حمیدا آبان ۱۴, ۱۳۹۸

  عزیزان توجه کنند در ازدواج مجدد که مرد چیز جدیدی به دست نمی آورد بلکه مسئولیت بیشتر و گرفتاری بیشتری را باید تحمل کند ولی یک زن تنها ومجرد یا بیوه ،دارای همسر و زندگی خانوادگی وفرزندان و… میشود. آیا این دو باهم برابرند؟ آیا قبول داریم که هرزن ومردی حق دارد ازدواج کند؟

 • صیام مهر ۱۵, ۱۳۹۹

  لطفا خانواده ها را بدبخت نکنید . مردهای شهوت پرست را تحریک نکنید . جامعه را به فحشا نکشید. زن هایی که شوهرانشان از دست می رود یا خود عقده ای شده و ترک خانواده می کنند یا فرزندانی معتاد و فاحشه به بار می آورند . شما می خواهید زنان بی سرپرست دارای سرپرست بشوند ولی سرپرست یه عده ی دیگر را از آنها می گیرید و به فحشا می کشید جامعه را

 • صیام مهر ۱۵, ۱۳۹۹

  اگر به فکر جامعه ای پاک هستید برای جوان های مجرد امکان ازدواج سالم فراهم کنید . بیکاری را چاره کنید نه اینکه برای یک عده لات پولدار شرایط شهوترانی بیشتر فراهم کنید

 • رقیه مهر ۱۵, ۱۳۹۹

  هیچ زنی حاضر نمیشه شوهرشو به اشتراک بزاره . فقط خدا میدونه توی دل اون زنها چی میگذره چقدر عقده ای و عصبی هستند چقدر از شوهرشون نفرت دارند . فقط از رو ناچاری به ظلم تن دادن . لطفاً فاحشه خانه های اسلامی را ببندید. به جوان ها کمک کنید ازدواج کنند . از پولدارها بخواهید به جوان های بی پول کمک کنند و شرایط ازدواج فراهم کنند نه اینکه از آنها بخواهید چشم های خود را به روی بدبختیهای جوانان ببندند و مشغول هوس بازی و همسران متعدد گردند .

 • صیام مهر ۱۵, ۱۳۹۹

  زن های بدبخت را حمایت کنید تا به این ظلم تن ندهند و وارد جنگ روانی نشوند و زندگی هارو از هم نپاشند. به جای فرستادن آنها به زندگی مردم ، به جای بر پایی فاحشه خانه اسلامی ، فرهنگ کم به جوان ها را ترویج دهید به پولدارها بگویید به جوان ها کمک کنند