چگونه تشک نرم خود را سفت تر کنیم؟
بدون نظر

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

بسیاری از افراد به دنبال تشکی هستند که نه خیلی سفت و نه خیلی نرم باشد.

وقتی تشک بیش از حد نرم باشد، حالت تکیه‌گاهی که بیشتر افراد، خصوصا افراد سنگین‌وزن‌تر، به دنبال آن هستند را از دست می‌دهد و باعث می‌شود نتوانید خوابی راحت را تجربه کنید.

در سوی دیگر، برای برخی افراد یک تشک واقعا ایده‌آل وجود ندارد. هرچند جای نگرانی نیست؛ اگر تشکی را پیدا کردید که راحت بود، اما نه به اندازه‌ای که آن را دوست داشته باشید، راهکارهای ارزان‌قیمتی وجود دارد که به شما کمک می‌کنند خوابی شیرین و راحت را تجربه کنید. اگر تشک شما هم بیش از حد نرم است و می‌خواهید خوابی راحت‌تر داشته باشید، تا انتهای این مقاله در کنار ما باشید.

چگونه تشک نرم خود را سفت تر کنیم؟

راهکارهایی برای سفت تر کردن تشک نرم

استفاده از سطحی صاف

نخستین کاری که می‌توان در نظر گرفت، تعویض تخت و پایه تشک است. اگر از تخت های باکس اسپرینگ استفاده می‌کنید، حتما به طول عمر و شکل آن توجه داشته باشید. اگر تخت شما قدیمی شده و فنرهای آن به محکمی روزهای اول نیست، همین موضوع باعث ضعیف شدن تکیه‌گاه و نرم شدن تشک می‌شود.

اگر از تشک فوم دار استفاده می‌کنید، باید باکس اسپرینگ ها را کنار بگذارید زیرا برخی سازندگان، استفاده از سطوح صاف و محکم را برای تحمل وزن تشک های فوم دار پیشنهاد می‌کنند. این تخت‌ها می‌توانند تکیه‌گاهی محکم برای تشک شما باشند و مانع از تحرک بیش از حد آن شوند.

حتی متخصصان شرکت VISTAR می‌گویند برای افزایش سفتی تشک می‌توان یک قطعه چوب چندلا را بین تشک و فونداسیون تخت قرار داد. این رویکرد می‌تواند برای تشک های فوم دار مناسب باشد زیرا آنها به پایه‌ای محکم‌تر نیاز دارند.

چگونه تشک نرم خود را سفت تر کنیم؟

استفاده از پد تشک

احتمالا بسیاری از شما با روتشکی‌های مخمل که سبب نرم تر شدن تشک می‌شوند، آشنا هستید؛ ولی در بازار پدهای بسیاری وجود دارد که عملکردی کاملا برعکس دارند. اگر قصد خرید چنین محصولاتی را دارید، باید بدانید که پدها در انواع مختلفی تولید می‌شوند و آنهایی که از جنس مموری فوم، لاتکس یا پلی یورتان هستند، باعث سفت تر شدن تشک شما خواهند شد.

پیشنهاد ما، خرید تاپر یا پدی با ضخامت ۲ اینچ یا کمی بیشتر است. هنگام خرید پدهایی از جنس لاتکس می‌توان به شاخص ILD نیز توجه کرد. ILD میزان سفتی یا نرمی پد را مشخص می‌کند. هرچه این عدد بالاتر باشد، تراکم پد افزایش پیدا کرده و حس سفت‌تر بودن منتقل خواهد شد.

چگونه تشک نرم خود را سفت تر کنیم؟

خاموش کردن بخاری در اتاق خواب

اگر تشکی از جنس فوم دارید و معمولا در اتاقی گرم می‌خوابید، خنک کردن اتاق یکی از کارهایی است که می‌توانید انجام دهید. هوای خنک‌تر، تشک نرم فومی شما را سفت تر می‌کند زیرا گرما باعث نرمی تراکم فوم می‌شود. این کار همچنین کمک می‌کند خوابی راحت‌تر را تجربه کنید.

به یاد داشته باشید که برخی مواقع، گرمای بدن شما نیز می‌تواند روی نرم شدن تشک تاثیرگذار باشد، اما خاموش کردن ترموسات و مشاهده نتیجه آن هیچ آسیبی به شما نخواهد رساند. سعی کنید چند ساعت قبل از خوابیدن، فضای اتاق خود را خنک کنید تا تشک فرصت کافی برای خنک شدن داشته باشد.

برای مطالعه مطالب مرتبط با ویژگی های انواع تشک، محافظ تشک، بالش و کوسن، لحاف، سرویس ملحفه، باکس (تختخواب) ، بالاسری (تاج)  و همچنین خرید بهترین تشک به سایت ویستر vistar-co.com و یا پیج اینستاگرام @vistar_mattress مراجعه کنید و یا با شماره ۰۲۱۶۶۳۲۳۲۳۲ تماس بگیرید.

منبع: ویرلن
بدون نظر

ورود