تصاویر جادوگری بهنوش طباطبایی در تئاتر موزیکال «مری پاپینز» در تهران

یارانه هنری نیازمندیم!

تصاویر جادوگری بهنوش طباطبایی در تئاتر موزیکال «مری پاپینز» در تهران

تئاتر موزیکال مری پاپینز از جمله برنامه های تماشاخانه های تهران در پاییز نود و هشت است که کار خود را از آبان ماه شروع کرده و توانسته یکی از اجراهای موفق در نیمه دوم سال نود و هشت باشد.

این تئاتر که در مجلل ترین سالن نمایش تهران یعنی تالار وحدت برگزار می شود، با حضور بهنوش طباطبایی، مهراوه شریفی نیا و احسان کرمی همراه شده است. احمد سلیمانی، کارگردانی اثر را بر عهده داشته و تا کنون نمایش هایی چون یک کلیک کوچولو و شام آخر را نیز روی استیج برده بود.

الیور توئیست که با بازی مهناز افشار در هتل مجلل اسپیناس پالاس سعادت آباد همراه شد و فروش میلیاردی را تجربه کرد، از کارهای کارگردان تئاتر مری پاپینز است. در این تئاتر، شاهد اجراهای موزون بسیاری در کنار موسیقی جذاب آن هستیم که تا کنون با استقبال هزاران تن از علاقمندان به تئاترهای موزیکال در ایران مواجه شده است.

بهنوش طباطبایی همان طور که قبلا در روزیاتو گفتیم، در نامه ای به جولی اندروز، هنرپیشه صاحب نام غربی ، از او خواسته بود که برای تماشای تئاترش، که یاداور نقش آفرینی او در «مری پاپینز» است، به لاکچری ترین سالن تئاتر و کنسرت ایران بیاید و تماشاگر این اجرا باشد که به افتخار و یاد او اجرا می شود.

این تئاتر، برداشتی آزاد است از نمایشنامه مری پاپینز که جولین فلوز نوشت. مری پاپینز، یکی از معروف ترین فیلم های موزیکال و ملودرام تاریخ سینما محسوب می شود و داستان زندگی مری پاپینز با خانواده مستر بنکس است. بیش از ۱۰۰ هنرمند، در حرکات موزون تئاتر، نقش آفرینی دارند. طراحی کل حرکت ها را علی برکت بر عهده داشته است. منوچهر صهبایی نیز به عنوان رهبر ارکستر معرفی شده است.

تئاتر مری پاپینز را باید الهامی از فیلم MARY POPPINS دانست که والت دیزنی در سال ۱۹۶۴ میلادی ساخت و دیک ون دایک و جولی اندروز در آن مشارکت داشت.

تصاویری از استایل و مد و لباس و حرکات موزون بهنوش طباطبایی و همکارانش را در این  تئاتر در عکس های زیر مشاهده می‌کنید.

حتما بخوانید: نقد نمایش موزیکال مری پاپینز

مری پاپینز

صحنه ای از دکوارسیون و لباس بهنوش طباطبایی در تئاتر موزیکال مری پاپینز

تصویری از سکانس مری پاپینز با حضور هنرپیشه های نوجوان

تصویری از لباس و بازی بهنوش طباطبایی در نقش مری پاپینز

استایل های بهنوش طباطبایی در سکانسی از تئاتر موزیکال مری پاپینز

از کلکسیون حرکات موزون بهنوش طباطبایی در نقش مری پاپینز روی استیج تالار وحدت تهران

رقص بهنوش طباطبایی روی استیج تالار وحدت تهران در کنار هنرپیشه های فرعی تئاتر موزیکال

تصویری از دکوراسیون پر هزینه و جذاب تئاتر موزیکال مری پاپینز در تالار وحدت تهران با هنرمندی بهنوش طباطبایی

سکانسی از تئاتری موزیکال مری پاپینز و دکوراسیون بخشی از تئاتر

استایل و مد و لباس بهنوش طباطبایی در کنار احسان کرمی، هنرپیشه مرد تئاتر موزیکال مری پاپینز

یکی از دلایل موفقیت تئاتر مری پاپینز را باید علاوه بر دکوراسیون خوب، دیزاین جذاب لباس های هنرپیشه های اصلی نمایش دانست. موسیقی آن نیز توانسته نظر مخاطبان جوان را به خود جلب کند.

در روزگاری که گرد غم در شهر پراکنده شده است، تماشای تئاتر موزیکال و کنسرت های طوفانی در استیج های شمال و مرکز پایتخت، غنیمت است. البته قیمت بلیط ها به گونه ای است که متاسفانه شمار زیادی از همشهری های تهرانی، قادر به تهیه بلیط نیستند و چه خوب بود که ارشاد با کمک اهالی هنر، تخفیف هایی برای گروه های دانشجویی در نظر بگیرد.

برای کاهش هزینه تمام شده اجراها، مدیریت سالن ها نیز نقش زیادی در این حوزه دارند. با کم کردن هزینه اجاره سالن و تلاش دولت برای اعطای معافیت های مالیاتی به حوزه های هنری نمایشی، می‌توان شاهد رونق بیشتر سالن های تئاتر و فرصت آفرینی برای مخاطب برای آشتی با تماشاخانه های نسبتا خلوت تهران در عصر پسا بنزین شد.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود