حماسه ایتالیایی استقلالی‌ها: داستان آندره استراماچونی، سرمربی آبی‌پوشان

ایرانگردی با همسر آندره استراماچونی

حماسه ایتالیایی استقلالی‌ها: داستان آندره استراماچونی، سرمربی آبی‌پوشان

آندره استراماچونی، امروزه معروف ترین شهروند ایتالیا برای ایرانیان محسوب می شود. معروف تر از نخست وزیر ایتالیا و حتی برندها و مانکن ها و شرکت های ایتالیایی. این قدرت فوتبال است که سبب شده تا ذهن ها در یک بازه زمانی، به سمت موضوع خاصی هدایت شود و جامعه نسبت به مسائل آن حساس شود.

نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دنیا، فوتبال، امروزه چیزی بیش از یک بازی معمولی است. در کشورهایی که باشگاه های فوتبال، به عنوان یک شرکت سهامی عام، در بازار بورس فعالیت دارند، اتفاقات باشگاه،‌ تاثیرات زیادی روی قیمت سهام باشگاه می گذارد.

به نظر می رسد باشگاه داری حرفه ای و ورود باشگااه های مطرح فوتبال ایران به بازار بورس در ایران عصر ۱۴۰۰ بتواند بخشی از تراژدی هایی که امروز فوتبال ایران با آن مواجه است، مرتفع کند.

حضور استقلال و پرسپولیس در بازار فرابورس ایران در سال ۱۳۹۹، نوید دهنده روزهای طلایی هم برای بورس و هم برای سرخابی های پر هوادار پایتخت است تا دست دولت ها برای همیشه از باشگاه داری فوتبال، رها شود و باشگاه های مطرح، به هواداران واقعی به عنوان سهامدار واقعی برسد.

آندره استراماچونی ۴۳ ساله، این روزها یکی از موفق ترین سرمربی های استقلال است و بخاطر مسائل مالی، به پایتخت ایتالیا بازگشته است تا دولت (وزارت خارجه و وزارت ورزش و جوانان) بسیج شوند تا بخشی از پول او را که گویا ماهی ۹۰۰ میلیون تومان است، پرداخت کنند.

آندره استراماچونی، مربی ۱۸۳ سانتی متری استقلالی ها، از ۲۶ مارس ۲۰۱۲ میلادی تا ۲۴ می ۲۰۱۳، سرمربی اینترمیلان بود که در ۶۵ بازی که هدایت این تیم سرشناس ایتالیا را بر عهده داشت، در ۳۱ مسابقه به پیروزی رسید. دالیلا استراماچونی، همسر او محسوب می شود که در سال ۲۰۱۱ میلادی با وی ازدواج کرد و دختری به نام GIULIO و یک پسر دارند.

همسر آندره استراماچونی، عاشق مد و لباس و گردشگری به خصوص توریسم بلاگری است و این را در تصاویری که او از ایرانگردی هایش در سال نود و هشت منتشر کرده می‌توان دریافت. همسر استراماچونی، آن طور که در اینستاگرامش گفته بود، عاشق ایران بوده و برخی از زیبایی های استان‌های این دیار اهورایی را به روایت دوربین خود به اطلاع دوستان خود رسانده است.

شیراز گردی همسر آندره استراماچونی

تیپ های متفاوت همسر آندره استراماچونی در شیراز

 

اینستاگرام  آندره استراماچونی بیش  از ۳۴۰ هزار دنبال کننده داشته و همه  پست های قبلی را جز یک پست که در عکس زیر مشاهده می کنید، حذف کرده  است.

آندره استراماچونی

تنها پست اینستاگرامی آندره استراماچونی، سرمربی ایتالیایی استقلالی ها

پس از آن به اودنیزه رفت و در ۴۵ بازی، تنها ۱۲ برد بدست آورد. بعد از آن از ایتالیا به یونان رفت و هدایت پاناتینایکوس را بر عهده گرفت که ان جا نیز خیلی موفق نبود و سهمش در پیروزی های تیم، ۲۲ بازی از ۵۲ بازی بود.

از ۱۳ ژوئن ۲۰۱۹ میلادی نیز به استقلال آمد که فعلا در ۱۵ مسابقه، ۹ پیروزی بدست آورد تا دل هواداران آبی پوشان را شاد کند. به نظر می رسد با نوع تمرینات و استخدام بازیکنان پر انرژی و پر انگیزه و نتایج خوبی که ترکیب استقلال در برابر تیم های پایین جدول و بالای جدول می گیرد، باید منتظر روزهای خوبی در آینده برای استقلالی ها در صورت بازگشت استراماچونی به کادر فنی این تیم باشیم.

تصویری از نخستین کنفرانس خبری سرمربی جدید استقلالی ها

برای بررسی کارنامه حضور آندره استراماچونی در جمع آبی پوشان پرطرفدار پایتخت، نیم فصل و کلا فصل اول زود است. تا این جا که رضایت هواداران این تیم را در پی داشته و امیدواریم، فرجامش در استقلال، بهتر از تیم های ایتالیایی باشد.

دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • حسین آذر ۲۴, ۱۳۹۸

    حیف پولی که حروم فوتبال شه