جزییات واریز امشب مرحله دوم یارانه معیشتی

جزییات واریز امشب مرحله دوم یارانه معیشتی

یارانه معیشتی که از زمان تراژدی افزایش ۲۰۰ درصدی شبانه قیمت بنزین در هفته پایانی آبان ماه نود و هشت در دستور کار دولت تدبیر و امید حسن روحانی قرار گرفته است، امروز مرحله دومش اجرا می شود و برای مشمولان طرح که ده ها میلیون نفر در ۳۱ استان کشور هستند، واریز خواهد شد. ۶۰ میلیون ایرانی، امروز یارانه معیشتی دریافت خواهند کرد.

آن دسته از هموطنانی که یارانه نقدی دریافت نمی کردند، مشمول یارانه حمایتی هم نشدند، از شامگاه ۱۰ دی ماه ۱۳۹۸ فرصت دارند تا با مراجعه به سایت اینترنتی به نشانی: hemayat.mcls.gov.ir نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک اقدام کنند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته بود که بر اساس هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه کشور، فرصتی برای متقاضیانی که درخواست آن ها برای دریافت سبد حمایت معیشتی دولت تایید شده، فراهم خواهد شد.

اگر درخواست شما در سامانه اعلامی در بالا، به تایید کارشناسان برسد، کل یارانه معیشتی از اول طرح به صورت یک جا به حساب اعلامی شما واریز خواهد شد. این واریز به حساب سرپرست خانوار است.

احتمال می رود بیش از ۶۶۶ هزار نفر از امروز در سامانه ثبت نام کنند که طبق آمارها، مشمول طرح نبودند. نتایج بررسی صلاحیت متقاضیان دریافت یارانه معیشتی ۱۰ بهمن ۹۸ اعلام می شود.

۱۰ بهمن ۹۸، مصادف با اعلام اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است. بررسی صلاحیت متقاضیان برای دریافت سبد یارانه معیشتی از طریق سامانه بالا، ربطی به دریافت یارانه نقدی ماهانه ندارد.

یارانه معیشتی

این سامانه از شامگاه ۱۰ دی ۹۸ دوباره فعال می شود

صفحه یارانه معیشتی در سامانه وزارت تعاون و رفاه اجتماعی از شامگاه ۱۰ دی ۹۸ دوباره فعال می شود. از امروز در صورتی که خود را متقاضی و مشمول دریافت یارانه معیشتی دولت می دانید، وارد این سایت شده و پس از فعال شدن امکان ثبت نام اینترنتی، فرم های مربوطه را تکمیل کرده و مدارک را ضمیمه فرم ها کنید. به دلیل این که احتمال بسته شدن سریع فرم وجود دارد، در اسرع وقت نسبت به ثبت نام اقدام کنید. اگر در دوستان و آشنایان شما هم افرادی هستند که احتمال می دهید که مشمول طرح شوند، مراتب را به آن ها نیز اطلاع دهید.

حداقل درآمد خانوارها برای دریافت یارانه معیشتی قبلا اعلام شده بود. طبق اعلام ستاد شناسایی مشمولان طرح یارانه معیشتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای خانوار ۱ نفره، حداقل درآمد سالانه باید ۴۸ میلیون تومان باشد. برای خانوارهای ۲ نفره، سالانه ۶۰ میلیون تومان، خانوارهای ۳ نفره، سالانه ۷۲ میلیون تومان و خانوارهای ۴ نفره، ۸۴ میلیون تومان. خانوارهایی که بیش از ۵ نفر هستند، درآمد سالانه آن ها اگر حداقل ۸ میلیون تومان در ماه باشد، مشمول نخواهند بود.

حمایت ماهیانه دولت در طرح پرداخت یارانه معیشتی برای خانوار ۱ نفره، ۵۵ هزار تومان، خانوار ۲ نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواره ۳ نفره، ۱۳۸ هزار تومان، خانوار ۴ نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوار ۵ نفره، ماهانه ۲۰۵ هزار تومان دریافت خواهد کرد. این علاوه بر پرداخت یارانه نقدی در قالب طرح هدفمندی یارانه ها است.

حتما بخوانید: راهنمای ثبت نام در طرح یارانه معیشتی

مطالب مرتبط
دیجیاتو
۶ نظر

ورود

 • بهزاد دی ۱۰, ۱۳۹۸

  زمانی دقت کن:
  ؛برای خانوار ۱ نفره، حداقل درآمد سالانه باید ۴۸ میلیون تومان باشد.؛
  حداکثر باید انقدر باشه نه حداقل…

 • پویا دی ۱۰, ۱۳۹۸

  به من که مرحله اول هم ندادن تا ببینم تا آخر ماه اصلاً شامل میشم یا نه!!?

 • زمزم دی ۱۱, ۱۳۹۸

  عراقیای عزیز به گوش باشین بدبختی از همینجا شروع میشه. به امریکا گوش کننی و میشین کره ی جنوبی. به ما گوش کنی بدتر از کره ی شمالی میشی.

 • زمزم دی ۱۱, ۱۳۹۸

  خوشبحالشون سالی ۴۸ میلیون درامد دارن و بازم یارانه معیشتی میگیرن.
  یه پدر پیر دارم یه خونه کلنگی داره. با چهار پنج تا وارث. تو زیرزمین این خونه زندگی میکنم بیکار. موقع نهار شام میرم بالا. عجب سیستمی داریم. به منی که درامد سالانم صفره همون مقدار یارانه میده که به یه فرد با درامد سالی ۴۸ میلیون توومن میدن. برابریه دیگه. اما عدالت نیست. من با این ۵۵ هزار تومن چیکار میتونم بکنم؟ طرف روزنامه نگار انگلیسیه میگفت لاریجانیها تو بریتانیا ثروتی حدود ده میلیارد دلار وارد کردن.

 • احمد رضا محمدی دی ۱۲, ۱۳۹۸

  من مامور خرید شرکت هستم که تنخواه تو حساب شخصی اینجانب برای خرید لوازم شرکت واریز می شود وحقوق من زیر ۳میلیون است لیست بیمه اینجانب بیانگر این موضوع است .حالا تکلیف من چیست

 • ا دی ۱۳, ۱۳۹۸

  کسانیکه اشتباها بررسی مجدد رو دادن، حداقل گزینه ای بابت ویرایشش و لغوش بزارین که ماها حداقل همون یارانه قبلمونم قطع نشه .این ویرایش حق مردم هست.