۱۲ اشتباهی که ظاهر نامرتب و شلخته‌ به سر و وضع شما می‌دهد

۱۲ اشتباهی که ظاهر نامرتب و شلخته‌ به سر و وضع شما می‌دهد

شاید وقتی از ظاهر شلخته و نامرتب حرف می‌زنیم، فردی را در ذهن خود متصور می‌شوید که لباس‌های پاره یا کثیف بر تن دارد و موهایش چرب است. اما گاهی اوقات برخی علائم و جزییات مخفی و نامحسوس در سر و وضع شما وجود دارند که شاید شما متوجه آنها نشوید اما همان ها به خودی خود ظاهرتان را نامرتب و شلخته نشان می‌دهند.

ما در روزیاتو فهرستی از چند ویژگی در سر و وضع ظاهری شما تهیه کرده‌ایم که با این که ممکن است کوچک و کم اهمیت باشند اما باعث می‌شوند ظاهر شما به‌هم ریخته‌ و بدنما شود. حتما به شکل ظاهر خود توجه کنید تا همیشه مرتب و بی‌عیب به نظر برسید.

رنگ ریشه مو

مهم نیست رنگ ریشه موی شما تیره‌تر یا روشن‌تر است. ظاهر و رنگ متفاوت ریشه مو از ساقه مو می‌تواند شما را نامرتب نشان دهد و قطعا در نگاه اولی که اطرافیان به ما خواهند داشت تاثیر منفی می‌گذارد.

چه کنیم؟

 • اگر مرتب ظاهر موهای خود را تغییر می‌دهید، حتما حواستان باشد که رنگ موهایتان را هم تغییر دهید.
 • اگر حوصله ندارید مدام ریشه موهایتان را رنگ کنید، می‌توانید رنگ کل موهایتان را به رنگ طبیعی خود برگردانید.

کش مو روی مچ دست

گاهی اوقات برای خانم‌های شاغل اتفاق می‌افتد که می‌خواهند در حال حرکت و در مسیر کار موهای خودشان را مرتب کنند. خب، این کار خیلی راحت است اما بستن کش مو به دور مچ دست می‌تواند کل ظاهر شما را خراب کند و نامرتب جلوه دهد. کش مو دستبند یا ساعت مچی نیست که بخواهید به دور مچتان بیاندازید. جای کش مو روی موهایتان یا در کیفتان است.

چه کنیم؟

 • به جای کش مو، دستبندهای زیبا به مچتان بیندازید و کش مو را با به موهایتان ببندید یا در کیفتان بگذارید.

گل سر

وقتی که زمان کافی برای آرایشگاه رفتن و داشتن یک سبک موی عالی ندارید، معمولا برای مرتب کردن موهای خود چه کاری انجام می‌دهید؟ احتمالا در این مواقع، با یک گل سر موهای خود را به شکل دم خرگوشی یا نامرتب می‌بندید. این سبک مو وقتی عالی است که در خانه نشسته‌اید و هیچ کس قرار نیست شما را ببیند. اما شک نداشته باشید که قطعا برای مهمانی یا  رفتن به سر کار مناسب نیست.

چه کنیم؟

 • چند دقیقه‌ای برای ثابت نگه داشتن موهایتان وقت بگذارید. یک شامپوی خشک، یک شانه کوچک و چند سنجاق سر همیشه بهترین ایده است.
 • موهای خود را به شکل دم اسبی ببندید یا ببافید.

ناخن‌های نامرتب

ممکن است فکر کنید که ناخن چیز کوچکی است و ممکن است کسی اصلا به آن توجه نکند اما برخی افراد به چنین چیزهایی توجه می‌کنند و جزییات ریز ظاهرتان در نوع نگاه اطرافیان به شما تاثیرگذار است. حتی یک ظاهر مرتب هم می‌تواند به دلیل داشتن ناخن‌های زشت که کوتیکول‌ها و ریشه آن نامرتب است جلوه شلخته بدهد.

چه کنیم؟

 • همیشه از دست و ناخنتان مراقبت کنید. حدودا فقط روزی ۲ دقیقه طول می‌کشد که از نرم‌کننده استفاده کنید، کرم کوتیکل یا پوست بزنید و برای مرتب کردن ناخن‌هایتان وقت بگذارید.

رنگ نامناسب کرم‌پودر یا پنکک صورت

اگر رنگ کرم‌پودر، فاندیشن یا پنکک خیلی روشن یا تیره باشد، رنگ صورت شما با گردنتان در تضاد خواهد بود که اصلا جلوه خوبی ندارد.

چه کنیم؟

 • وقتی کرم‌پودر می‌خرید، چند نمونه رنگ را انتخاب کنید. رنگ هر کدام را روی چانه امتحان کنید و در نهایت رنگی را انتخاب کنید که با رنگ گردن شما همخوانی داشته باشد.

دو کیف بزرگ به جای یکی

داشتن یک کیسه خرید بزرگ برای رفتن به فروشگاه و حمل وسایل از ماشین تا خانه انتخاب خوبی است. اما عاقلانه نیست که آن را همراه با کیفتان هر روز با خود این طرف و آن طرف ببرید. شک نکنید که ظاهر شما را نامرتب و شلخته جلوه می‌دهد.

چه کنیم؟

 • با دقت نگاه کنید و ببینید داخل کیفتان چه چیزهایی هست. آیا تمام آن چیزهایی که در کیفتان وجود دارد را واقعا لازم دارید و حتما هر دوی آنها باید همراهتان باشد؟

ظاهر لباس زیر

اگر قسمتی از لباس زیر شما مثلا بند سوتین یا شورت از بلوز یا شلوار شما بیرون زده باشد، شاید به نظر خودتان خوب باشد. اما بر عکس، در چنین مواقعی، اطرافیان شما فکر می‌کنند که اصلا به خودتان زحمت نداده‌اید که در آِینه نگاهی به ظاهر و سر و وضعتان بیندازید.

چه کنیم؟

 • حتما کاری کنید که لباس زیرتان در زیر لباستان بماند و از بلوز و شلوارتان بیرون نزند.

پوست خشک

همه ما می‌دانیم که پوست باید مرطوب باشد. پوست خشک بدن نه تنها باعث ظاهر شدن زودتر چروک‌ها می‌شود، بلکه صورت را خیلی نامرتب و خشن نشان می‌دهد.

چه کنیم؟

 • همیشه به صورت مرتب کرم و سرم‌های مرطوب‌کننده به دست‌ها و صورت خود بزنید.

موخوره

اگر چندماهی است که موهایتان رشد کرده است، به این معنی نیست که نباید آنها را مرتب کرده و نوک‌ موهایتان که موخوره دارد یا شاخه شاخه شده را کوتاه کنید. وقتی نوک موها نازک و شاخه‌شاخه می‌شود، سبک کل موهای شما را به هم می‌ریزد و با وجود مدل خوبی که قبلا کوتاه کرده‌اید، موهایتان را زشت نشان می‌دهد. چه کسی چنین چیزی را دوست دارد؟

چه کنیم؟

 • به صورت مرتب برای کوتاه و مرتب کردن موهایتان به آرایشگاه مراجعه کنید.

مرتب کردن مداوم لباس‌ها

تلاش مکرر برای مرتب کردن لباس هم شما را آزار می‌دهد و هم کسانی که در اطرافتان هستند. مردم به این فکر می‌کنند که حتما لباس خیلی ناراحتی برای خودتان خریده‌اید و قطعا این چیزی نیست که شما دلتان بخواهد مردم در نگاه اول ذهنشان خطور کند.

چه کنیم؟

 • لباس‌هایی را انتخاب کنید که به خوبی سایز تن شما باشد و با پوشیدن آن به اندازه کافی احساس راحتی می‌کنید. در این صورت، دیگر لازم نیست به صورت مداوم لباستان را مرتب کنید.

لب‌های خشک و ترک‌خورده

اگر یک رژ لب به رنگ روشن روی لب‌های خشک و ترک‌خورده خود بزنید، مشکل ترک و خشکی لب‌هایتان بیشتر به چشم می‌آید. رنگ روشن اصلا مناسب ظاهر شما نیست.

چه کنیم؟

 • تا وقتی لب‌هایتان سالم نشده از رژ لب‌های روشن استفاده نکنید. از برق‌ لب‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید. اگر خشکی لب‌هایتان شدید است، پمادهای خاصی که برای خشکی لب است روی لب‌هایتان بمالید.
 • روی لب‌هایتان، زیر رژ لب، از چپ‌استیک استفاده کنید.

موی حیوانات روی لباس

شاید فکر کنید موی حیوانات روی لباستان دیده نمی‌شود اما در واقع این طور نیست. اطرافیان شما حتما متوجه موی حیوانات روی لباستان خواهند شد و این باعث می‌شود ظاهر زیبای شما خراب شود.

چه کنیم؟

 • وقتی با حیوانات خانگی خود بازی می‌کنید، بهترین لباس‌های خودتان را نپوشید. همیشه چک کنید و ببینید که کرک و موی حیوانات روی لباستان هست یا نه.
 • یک فرچه پرز در کیف یا ماشین خود داشته باشید یا یکی را با خودتان به سر کار ببرید.

 

آیا تا به حال به علائم ظاهرا نامحسوسی برخورده‌اید که سر و شکل طرف مقابلتان را شلخته و نامرتب جلوه دهد؟ شما برای پیشگیری از این ظاهر بد چه پیشنهاداتی دارید؟ پاسخ خود را در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: brightside
۶ نظر

ورود

 • مهدی دی ۳۰, ۱۳۹۸

  اون تصویر شاخص رو هم زن انتخاب میکردی دیگه

  • Nazi بهمن ۳, ۱۳۹۸

   باز یه ایرانی کفن پوش نظر داد

   • علیرضا کریمی بهمن ۳, ۱۳۹۸

    خانم عرزشی! منظورش این بود که همه عکسها و کلا مطلب راجع به خانوم ها بود! ولی عکس موضوع رو چرا پسر انتخاب کرده!!

   • سالار بهمن ۴, ۱۳۹۸

    کفن پوش نه، ساندیس خور

 • آرمین بهمن ۴, ۱۳۹۸

  توهین به مخاطب مرده بخدا! حداقل عکس خانم میذاشتید.

  بعد از چندی وارد دیجیاتو شدم. و از اونجا به روزیاتو ارجا شدم. وقتی با این نو مطلب فریبنده روبرو شدم. خیلی ناراحت شدم.

 • Ehsan بهمن ۴, ۱۳۹۸

  با نهایت احترام اصلا مطلب بدرد بخوری نبود