جزییات کنکور ۹۹ اعلام شد؛ آنچه درباره آخرین کنکور قرن سیزدهم هجری شمسی باید بدانیم

جزییات کنکور ۹۹ اعلام شد؛ آنچه درباره آخرین کنکور قرن سیزدهم هجری شمسی باید بدانیم

کنکور ۹۹ که آخرین کنکور سراسری سده سیزدهم هجری شمسی محسوب می شود، ۱۲ و ۱۳ تیر ماه سال ۱۳۹۹ در سراسر کشور برگزار خواهد شد تا پرونده کنکور در سده سیزدهم، بسته شود.

این که آیا در ایران عصر ۱۴۰۰، روند پذیرش داوطلبان ورود به دانشگاه ها به صورت برگزاری کنکور سراسری خواهد بود یا خیر، فعلا نامشخص است و این یعنی مافیای کنکور، هم‌چنان می تازد. ثبت نام متقاضیان شرکت در کنکور ۹۹ از ۱۶ بهمن ۹۸ آغاز و تا ۵شنبه ۲۶ بهمن ۹۸ ادامه خواهد داشت.

توجه داشته باشید که برخی از رشته های دانشگاهی بدون نیاز به شرکت در کنکور ۹۹ بوده و پذیرش داوطلبان صرفا بر اساس بررسی سوابق تحصیلی صورت می گیرد. برای ثبت نام رشته های بدون آزمون در سال ۱۳۹۹، بایستی تا ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۹ به سایت sanjesh.org رفته و ثبت نام کرده وهزینه ثبت نام را پرداخت کنید.

نتایج داوطلبان پذیرفته شده در رشته های بدون کنکور سال ۹۹، نهم مهر ماه سال ۱۳۹۹ اعلام می شود. کنکور ۹۹ مثل سال پیش، برای پذیرش داوطابان در رشته های با آزمون دوره روزانه،شبانه،نیمه حضوری و مجازی و پردیس های خودگردان و پیام نور ودانشگاه های غیر انتفاعی و غیر دولتی بوده و آزمون آزاد و دانشگاه های دولتی هم با هم برگزار می شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفته بود که دفترچه راهنما و همچنین اطلاعیه تکمیلی در خصوص ثبت‌نام رشته‌های با آزمون دانشگاه‌ها برای سال ۱۳۹۹ همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دسترسی است.

اگر قصد معلم شدن دارید،بایستی در آزمون سراسری شرکت کرده و کد رشته های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را انتخاب کنید.

کنکور ۹۹

دوران تحصیل ۴ ساله شما در سنوات خدمتی محسوب شده و پس از دانش آموختگی، جذب وزارت آموزش وپرورش می شوید. راه دیگر برای معلم شدن، شرکت در آزمون استخدامی ادواری در سال ۹۹ است که زمان برگزاری آزمون و زمان ثبت نام آن احتمالا در تابستان ۹۹ اعلام می شود.

شرکت در کنکور ۹۹، هیچ شرط سنی و مدرکی ندارد. بیش از ۱ میلیون نفر احتمالا داوطلب کنکور ۹۹ باشند. در سال ۹۸، بیش از ۶۰۰ هزار داوطلب، متقاضی ورود به رشته های زیر مجموعه گروه آزمایشی علوم تجربی بودند و برای چندمین سال ، شاهد کاهش داوطلبان رشته های زیر مجموعه گروه فنی و مهندسی هستیم. تغییر در بازار کار و اقتصاد ایران، سبب افزایش شمار متقاضیان ورود به رشته های زیر مجموعه علوم تجربی مثل پزشکی، پیراپزشکی، علوم پایه و غیر شده است.

این گفتار، ۱۷ بهمن ماه به روز رسانی شده و شما در جریان سهمیه ها، روند ثبت نام، زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۹۹ و اطلاعات تکمیلی قرار خواهید گرفت. سیستم ثبت نام کنکور ۹۹ در این لینک  قرار دارد.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود