مقررات جدید بخش اضافه خدمت سربازان وظیفه را بشناسیم

مقررات جدید بخش اضافه خدمت سربازان وظیفه را بشناسیم

اضافه خدمت سربازان وظیفه طبق ضوابط و مقررات نیروهای مسلح انجام می شود. دوره خدمت مقدس سربازی مشخص است و اگر سربازی در طول دوره خدمت چه در بخش آموزش و چه یگان خدمتی، مرتکب تخلف یا جرمی شود، مشمول اضافه خدمت خواهد شد و دریافت کارت پایان خدمت، منوط به طی شدن بازه زمانی اضافه خدمت است.

مجموعه زمان های اضافه خدمت یک سرباز در طول خدمت سربازی، به آخرین روز قانونی سربازی او اضافه می شود و دریافت کارت، پس از طی این زمان صورت می گیرد. البته بخشش ها و معافیت هایی برای جرایم اضافه خدمت سربازان در قانون پیش بینی شده است که بستگی به رفتار و منش سرباز در طول خدمت، می تواند مورد بخشودگی قرار بگیرد.

بخشش اضافه خدمت غیبت سربازان مشمول، تنها شامل افرادی می شود که به خدمت سربازی اعزام شوند و دفترچه آماده خدمت بگیرند. در غیر اینصورت، به ازای هر سال دیرکرد، جرایم اضافه خدمت به پرونده آن ها تعلق می گیرد.

اگر در سوابق خدمتی کارکنان وظیفه در یگان ها، حسن خلق و جدیت در انجام وظیفه دیده شود و فداکاری و شجاعت آن ها از سوی فرماندهان اثبات شود، کل یا بخشی از اضافه خدمت سنواتی سربازان طبق ضوابط و مقررات مورد بخشودگی قرار می گیرد.

طبق اعلام رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، ابلاغیه ضوابط و مصادیق اضافه خدمت سنواتی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، از سوی ستاد کل به همه یگان ها ابلاغ شده است و سربازانی که اضافه خدمت دارند می توانند از مفاد این ابلاغیه برای کاهش اضافه خدمت خود استفاده کنند.

اضافه خدمت سربازان در حین خدمت در مواردی مثل سرباز نمونه، موفقیت در ثبت ابتکار منجر به تولید محصول یا مقاله علمی معتبر، حفظ حداقل یک جز کلام الله مجید، طی کردن دوره های تخصصی مورد نیاز یگان نیروهای مسلح ، مصادیق بخشش اضافه خدمت سربازان وظیفه خواهد بود.

اضافه خدمت سربازان

سایت وظیفه عمومی ناجا

اگر شما سرباز هستید و مشمول اضافه خدمت، حتما به معاونت نیروی انسانی یگان خدمتی خود مراجعه کرده و با استناد به مصادیق فوق الذکر، نسبت به کاهش اضافه خدمت و تسریع در مراحل ترخیص از خدمت و دریافت کارت پایان خدمت جدید اقدام کنید. شما بدون دریافت کارت پایان خدمت و صرفا با نامه پایان خدمت صادر شده از یگان خدمتی نیز می توانید نسبت به دریافت گذرنامه ۵ ساله اقدام کنید.

راهنمای جامع قوانین معافیت از سربازی را در این لینک مشاهده کنید و اطلاعات لازم را برای معافیت از خدمت و شرایط مربوطه بدست آورید. جزییات کامل از حقوق سربازان متاهل و مددجوی کمیته امداد امام خمینی در  این لینک در دسترس می باشد.

سازمان وظیفه عمومی ناجا شما را با آخرین اخبار معافیت از سربازی، خرید خدمت سربازی و هم چنین شیوه نامه بخشش اضافه خدمت سربازان آشنا می کند. برای اطلاعات تکمیلی به vazifeh.police.ir مراجعه کنید. ضمنا اگر قصد دارید تا به عنوان امریه، مدت سربازی خود را در قرارگاه خاتم، وزارت نیرو، وزارت نفت یا آموزش و پرورش طی کنید به این URL مراجعه فرمایید.

یک نظر

ورود

  • پویا بهمن ۱۵, ۱۳۹۸

    خدا رو شکر امسال معاف شدم
    خدمت مقدس رفت پی کارش?
    ایشالا معافی همه مشمولا?