برای رهایی از چاقی شکم و پهلو چکار کنیم؟

برای رهایی از چاقی شکم و پهلو چکار کنیم؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

انجام ورزش به همراه رژیم غذایی کم کالری، به طورقطع موجب کاهش وزن می شود. اما در بعضی از مواقع برای از بین بردن چربیهای موضعی (مثل چربیهای شکم وپهلو) که در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاومت می کنند، یا زمانی که می خواهیم این اتفاق سریعتر رخ بدهد، می توان از روش لاغری موضعی با کویتیشن استفاده کرد.

در روش کویتیشن که با استفاده از دستگاه انجام می شود، بیمار نیاز به جراحی، بستری شدن، بیهوشی و حتی دوران نقاهت ندارد. در کلینیک زیبایی سپیدار، کویتیشن، از طریق امواج فرا صوت، بدون نیاز به هر گونه جراحی و برش سیگنال های انرژی را از طریق پوست، به سلول های چربی، رسانده و آنها را مختل می کند. در نتیجه حذف تعداد زیادی از سلولهای چربی،ضمن کاهش وزن، ظاهر بدن اصلاح وبدن خوش فرم می شود.

این روش قدرت بالایی در حذف سلول های چربی دارد که تکثیر مجدد آنها غیرممکن است. البته توجه بیماربه توصیه های پزشک و مراقبت های پس از کویتیشن موجب می شود که ماندگاری این روش بیشتر شود.

چکار کنیم تا از کویتیشن نتیجه بهتری بگیریم؟

معمولا استفاده از یک رژیم غذایی کم کالری همراه با نوشیدن یک و نیم لیتر آب، قبل و بعد از هر مرحله درمان کویتیشن توصیه می شود. دریافت کافی آب، ضروری ترین قسمت برای دفع چربی های زائد آزاد شده از این روش و دفع آنها از طریق ادرار است. در صورت پاسخ دهی بدن بیمار به کویتیشن ، به تشخیص پزشک معالج برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن از این روش لازم است که هر فرد حداقل یک دوره کامل ۸ تا ۱۲ جلسه ای را پشت سر بگذارد. شایان ذکر است که جلسات به صورت هفتگی یا ۲ بار در هفته خواهند بود. سایز منطقه تحت درمان با کویتیشن ، تعیین کننده مدت زمان هر جلسه بوده و معمولا می تواند از ۳۰ دقیقه تا یک ساعت متغیر باشد.

نکات مهم پس از لاغری موضعی با روش کویتیشن

 • ازاین روش برای فرم دادن و و زیباسازی اجزای صورت، ازبین بردن غبغب، پف چشم ها، گودی زیر چشم ها وبالا بردن گونه ها نیز استفاده می شود. برای این کار، از دستگاه کویتیشن در اندازه کوچکتر استفاده می شود.
 • سلول های چربی که بوسیله امواج اولتراسونیک، شکسته شده اند وارد خون می‎شوند، بنابراین پس از انجام کویتیشن، تری ‌گلیسرید وکلسترول خون افزایش می‎یابد. لذا در صورت انجام آزمایش خون و مواجه شدن با این نتیجه نباید نگران بود.
 • پس ازدرمان نیز آب درون سلولی توسط سیستم لنفاوی، تخلیه و بوسیله کلیه ها به شکل ادرار از بدن خارج می‎شود. به همین علت پس از انجام کویتیشن، رنگ ادرار تغییر و تعداد دفعات آن نیز بیشتر می‎شود.
 • بافت چربی در اثر لرزش ایجاد شده توسط دستگاه کویتیشن شکسته و متلاشی می‎شود. اما این امواج هیچ گونه تاثیری بر ماهیچه ها،سیستم عصبی، و بافت عروقی ندارد و از این بابت جای نگرانی نیست.

مزایای روش کویتیشن برای لاغری موضعی

برای رفع سلولیت می توانید از مزایای کویتیشن بهره بگیرید:

 • درمان غیر تهاجمی و بدون نیاز به بی هوشی
 • آسان و راحت ، بدون درد وایجاد اسکار
 • اثر بخشی در عین امنیت و سلامت کامل
 • زمان درمان کوتاه و نیز زمان بقای اثر درمانی بالا

استفاده از کویتیشن چه زمانی پیشنهاد نمی شود؟

 • در زمان بارداری و عادت ماهیانه یا اگرتحت درمان با داروهای ناباروری هستید.
 • اگر تازه زایمان کرده اید یا در دوران شیردهی هستید.
 • افرادی که مبتلا به هرگونه بیماری قلبی عروقی هستند؛ یا از باتری های ضربان ساز قلبی استفاده می کنند. همچنین کسانی که هر گونه وسیله الکترونیکی،ترکش، پروتز فلزی یا ‌ای یو دی در داخل بدن خود دارند.
 • تمامی افرادی که سنی کمتر از ۲۰ سال و یا بالاتر از ۵۰ سال دارند.
 • در صورت ابتلا به سنگ کیسه صفرا ،‌ سندرم روده تحریک پذیر و یا کبد چرب
 • افرادی که سطح کلسترول خون آنها بالاتر از ۳۰۰ است و تری گلیسرید بالا دارند.
 • ابتلا به بیماری های روحی و روانی
 • افرادی که در ناحیه درمان ناهنجاریهای فیزیکی دارند.
 • سایر موارد: وجود تب بالا، پوکی استخوان و یا فیبرومیالژی، سرطان ،بیماری سل،بیماریهای شدید کبدی یا کلیوی ،فشار خون بالا، ایدز، هپاتیت، فتق شکمی، درمان طولانی مدت با آسپیرین یا مسکن ها، مشکلات انعقاد خون، آسم، سابقه لخته خون در سیاهرگها و وجود تاتو،لک پوستی یا بافت کلوئید (گوشت اضافه) در پوست محل کار با دستگاه

لاغری موضعی با کویتیشن

تفاوت کویتیشن با کرایولیپولیز

کرایولیپولیز جدیدترین دستگاه لاغری موضعی است که با استفاده از تکنولوژی سرما باعث کاهش سایز چربی و حذف سلول های چربی می شود. کرایولیپولیز با فرآیند سرمای منهای ۱۰ درجه قسمت مورد نظر را به مدت ۴۵ دقیقه تا یکساعت سرد می شود وسلولهای چربی بدون صدمه به پوست و سایر بافتهای بدن بوسیله سلولهای ایمنی بدن حذف می شوند.  در صورتی که کویتیشن به برخورد امواج اولتراسوند( نوعی امواج صوتی ) با فرکانس بسیار زیاد با مولکول های اب و تشکیل و فوران حباب های ریز در آب گویند.انجام کویتیشن در بافت چربی ، سبب تشکیل حبابهای ریز در اطراف سلول های چربی می شود که به شدت تحت تاثیر امواج اولتراسوند ، در حال لرزش و فوران می باشند ، برخورد این حبابها با دیوارۀ سلول های چربی و ترکیدن انها سبب پارگی دیوارۀ سلول و بیرون ریختن چربی درون سلولی ( تری گلیسرید) و خروج اب درون سلولی می شود.

کویتیشن روشی بی خطر برای لاغری موضعی

کویتیشن یک روش برای کاهش سایز و فرم دهی بدن است. هدف این تکنیک ، سوزاندن چربی هاست از این رو در تمامی نقاطی از بدن که دارای چربی های تجمع یافته و مقاوم در برابر ورزش و رژیم غذایی لاغری باشند، می توان آن را به کار برد. دستگاه های پیشرفته کویتیشن طوری طراحی شده اند که قادرند بافت چربی را از بافت های دیگر بدن تشخیص دهند و در نتیجه تنها بافت چربی را مورد هدف قرار می دهند؛ تا جایی که می توانیم به جرات بگوییم روش کویتیشن دیگر کوچکترین خطری برای سلامتی ندارد. پزشکان و مشاوران متخصص و مجرب کلینیک زیبایی سپیدار بر این عقیده اند که روش کویتیشن تنها برای از بین بردن چربی ها نیست، بلکه می تواند به چربی ها فرم خاصی بدهد و همچنین در درمان سلولیت و ترک های پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود