بدون نظر
کیش تور

سفر با کشتی‌ تفریحی برای گشت و گذار و سرگرمی با آنهایی که دوستشان دارید، یا حتی تنها، آرزوی خیلی از ماست. مخصوصا این که کشتی تفریحی که انتخاب می‌کنید تمام امکانات رفاهی و سرگرمی را داشته باشد.

ممکن است از نظر شما یک کشتی تفریحی باید مجهز به بهترین و لوکس‌ترین اتاق‌های خواب، سالن نمایش و سینما، استخر و پارک آبی، سالن کنسرت، رستوران‌های جوراجور با هر نوع غذای بین‌المللی، پارک و فضای بازی برای بچه‌ها باشد و بتوانید هر سرگرمی دیگری را  که دلتان می‌خواهد روی آب تجربه کنید.

اما نباید فراموش کنید که کشتی تفریحی به هر جای دنیا که سفر می‌کند، اول از همه باید امنیت شما به عنوان  گردشگر حفظ کند. هر چقدر که داخل کشتی به شما خوش بگذرد، لازم است هنگامی که در ساحل‌های مختلف لنگر می‌اندازد و شما برای خرید و گشت و گذار به خشکی پا می‌گذارید، بتوانید با امنیت و سلامت کامل به کشتی برگردید و در طول سفر در داخل کشتی نیز در نهایت آرامش و فراغ خاطر باشید.

در این مطلب روزیاتو، می‌خواهیم شما را با خطرناک‌ترین کشتی‌های تفریحی و مقاصد گردشگری آشنا کنیم که به دلیل  احتمال بالای وقوع جرائم خطرناک و حتی وحشیانه به شما توصیه می‌کنیم بی‌خیال این سفرها شوید.

کشتی‌ تفریحی به مقصد ال‌ سالوادور

این کشور یکی از معدود کشورهایی است که مرتبا با هشدار جرائم مهم و خطرناکی روبه‌رو بوده است. کشور ال‌ سالوادور از جمله کشورهایی است که بالاترین نرخ مرگ و میر سفرهای آبی را در دنیا دارد. تحقیقات نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۲ از ۱۰۰ هزار نفر مسافر ۶۹ نفر کشته شده‌اند.

کشتی‌ تفریحی به مقصد سنت لوسیا

در یک سانحه، ۶۹ نفر از مسافران دو کشتی کروز تفریحی ربوده شدند. بدتر از همه این که خطوط کشتی‌رانی و مقامات مسئول گردشگری بومی اصلا هیچ هشدار قبلی در مورد وقوع رخدادهای این چنینی و دزدیدن گردشگران نداده بودند.

کشتی‌ تفریحی به مقصد آنتیگوآ

این کشور هم مثل دیگر جزایر کاراییب مثل بهشت است منتها کشتی‌های کروز تفریحی با رخدادهای غم‌انگیزی در این جزیره مواجه شده‌اند. در یکی از این رخدادها، زنی در یک کشتی تفریحی در خلال جشن عروسی خواهرش، که قرار بود در جزیره برگزار شود، به قتل رسید.

کشتی‌ تفریحی به مقصد امریکا، جزایر ویرجین

در این جزیره جرائم زیادی مربوط به مواد مخدر، اسلحه، دزدی و قتل انجام شده و قطعا مکان مناسبی برای یک سفر خانوادگی با کشتی تفریحی به شمار نمی‌رود. به مسافران این کشتی‌ها هشدار داده می‌شود که با سواحل خطرناکی مواجه خواهند شد؛ مخصوصا در سنت توماس.

کشتی‌ تفریحی به مقصد مکزیک

این کشور در طی سال‌های اخیر بدترین جرائم را به خود دیده است. با این که جرائم مربوط به مواد مخدر و بازداشت‌ها معمولا در مکان‌های توریستی رخ نمی‌دهد اما مقاصد توریستی و کشتی‌های کروز هنوز هم تصاویر منزجرکننده‌ای از وقایع این چنین را نشان می‌دهد.

کشتی‌ کروز به مقصد سنت کیتس و نِویس

اینجا یک جزیره زیبا اما فقیر دیگری است که تا کنون گزارشات بسیار زیادی در مورد ربودن مسافران و توریست‌های آن منتشر شده. اختلاف طبقاتی و ثروتمندی بین گردشگران و بومی‌های این منطقه اغلب منجر به ربوده شدن‌ مسافران توسط مردم بومی می‌شود.

کشتی‌ تفریحی به مقصد گوآتمالا

گوآتمالا جایی نیست که دلتان بخواهد ماشین کرایه کنید و به مناطق دوردست این کشور سفر کنید. یکی از رایج‌ترین جرائم در منطقه گوآتمالا این است که بومی‌های مسلح به کمین گردشگران می‌نشینند تا آنها را غارت کرده یا بربایند. به همین دلیل است که این کشور از خطرناک‌ترین کشورها برای سفر تفریحی با کشتی‌های کروز به شمار می‌رود.

کشتی‌ تفریحی به مقصد ونزوئلا

این کشور یکی از کشورهایی است که بالاترین نرخ قتل یا کشته شدن مسافران را در کل دنیا دارد و تعداد این جرائم طی سال‌های اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است. بنابراین، ممکن است بخواهید در تصمیم خود برای انتخاب این مقصد برای سفر تفریحی با کشتی کروز تجدید نظر کنید.

کشتی‌ تفریحی به مقصد هندوراس

سرقت‌های مسلحانه متعدد از مسافران کشتی‌های کروز و تعرض جنسی وحشیانه جزو بیشترین وقایع مجرمانه در هندوراس محسوب می‌شود. حتی گفته می‌شود که یا خود پلیس در این رخدادها دست دارد یا نسبت به وقوع آنها بی‌تفاوت نشان داده و اهمیتی به امنیت و جان و مال گردشگران نمی‌دهد.

کشتی‌ تفریحی به مقصد باهاما

در سال‌های اخیر، وقوع انواع جرائم در کشور باهاما، مخصوصا در ناسائو، خیلی بدتر شده و این کشور به سرچشمه و منبع بسیاری از شکایات مجرمانه خطرناک نسبت به دیگر بنادر کاراییب مبدل شده است. بندر باهاما یک مکان خیلی خطرناک برای سفرهای تفریحی خانوادگی با کشتی تفریحی به شمار می‌رود.

کیش تور
منبع: lovely-healthy
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود