بدون نظر

در روزهای اخیر تصاویر و ویدیوهایی از ریزشی بزرگ در یک جاده کوهستانی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که در بخش شرح آن عموماً از عنوان ریزش آزادراه تهران شمال یاد می شود، آزادراهی که پس از دهه ها کار بر روی آن، قسمتی از آن چند هفته پیش توسط رییس جمهور افتتاح شد. بر اساس گزارش ها این ریزش در قطعه چهار آزادراه تهران شمال در محور چالوس به مرزن آباد بوده که طی آن بخش قابل توجهی از کوه ریزش کرده و باعث تخریب جاده و مسدود شدن آن شده است.

ریزش آزادراه تهران شمال

وزارت راه و شهرسازی نیز اعلام کرده که ریزش آزادراه تهران شمال در محدوده ازارک شهرستان چالوس رخ داده که در پی رانش زمین بوده و حجم زیادی از خاک و سنگ باعث مسدود شدن این مسیر شده که در کل یک مسیر ۲۰ کیلومتری موسوم به قطعه ۴ بوده است. پیش از این برخی رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی ادعا کرده بودند که این ریزش در بخشی از قطعه یک (قطعه تازه افتتاح شده) صورت گرفته است اما معاون وزیر راه و شهرسازی این ادعا را تکذیب نموده و تصریح کرده که ریزش در همان قطعه ۴ صورت گرفته که در سال ۱۳۹۲ به افتتاح رسیده بود.

ریزش آزادراه تهران شمال

خیرالله خادمی عنوان کرده که هیچ اتفاقی در قطعه یک آزادراه تهران شمال رخ نداده و تخریب مورد نظر در قسمت های قبلی این آزادراه بوده است. در تازه ترین واکنش به این موضوع نیز خداداد مقبلی، معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، اذعان داشته که ریزش آزادراه تهران شمال مربوط به قطعه چهارم، حدفاصل چالوس تا مرزن آباد بوده که در سال ۱۳۹۲ افتتاح شده و بنه قطعه یک آزادراه تهران شمال، حد فاصل تهران تا شهرستانک که به تازگی و در اوایل اسفند سال جاری به افتتاح رسیده بود.

ریزش آزادراه تهران شمال

آزادراه تهران شمال آزادراهی به طول ۱۲۱ کیلومتر است که تهران را به چالوس متصل کرده و تاکنون دو بخش از آن به افتتاح رسیده است. افتتاح بخش اول این آزادراه باعث شد که مسیر تهران تا چالوس از ۹۰ کیلومتر به ۳۲ کیلومتر کاهش یابد، پروژه ای که تنها برای بخش اول آن بیش از ۴ هزار میلیارد تومان هزینه شده است. این پروژه یکی از بزرگ ترین پروژه های راهسازی تاریخ کشور بوده و از مسیرهایی از استان های تهران، مازندران و البرز می گذرد. با اتمام این پروژه بزرگ، عنوان می شود که طول مسیر تهران به شمال ۶۵ کیلومتر کاهش یافته و زمان طی کردن این مسیر نیز از چهار ساعت و نیم به یک ساعت و نیم کاهش یابد.

در ادامه تصاویر بیشتری از ریزش آزادراه تهران شمال را خواهید دید.

بیشتر بخوانید: با آزاد راه تهران شمال و عوارض آن آشنا شویم؛ تهران-چالوس ۱۲۱ کیلومتر شد

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود