چند ترفند هوشمندانه مخصوص آقایان قد کوتاه برای بلندتر نشان دادن قد

چند ترفند هوشمندانه مخصوص آقایان قد کوتاه برای بلندتر نشان دادن قد

روش های ساده ای برای بلندتر نشان دادن قد وجود دارد که آقایان می توانند از آن ها استفاده کنند. این کار فرمولی دارد که البته یاد گرفتنش اصلاً سخت نیست. فقط کافی است هنگام خرید لباس چند قاعده ی ساده را رعایت کنید.

البته شکی نیست که برخورداری از اعتماد به نفس، لبخند زدن و داشتن حسن نیت به هر فرمولی برای خوب لباس پوشیدن برتری دارد.

اغلب ما می دانیم که پوشیدن لباس هایی با خطوط عمودی، اندام ما را بلندتر نشان می دهد، صاف ایستادن می تواند چند سانتیمتری به قد ما اضافه کند، برای آقایان قد کوتاه رنگ های روشن تر مناسب ترند تا رنگ های بسیار تیره که اندام را کوچک تر نشان می دهند، و پوشیدن کفش های پاشنه بلند هم کمی به قد اضافه می کند. اما قصد ما تکرار مکررات و مطرح کردن بدیهیات نیست.

با چند ترفند هوشمندانه برای بلندتر نشان دادن قد همراه باشید.

۱- لباس هایی بپوشید که کاملاً اندازه ی شما هستند

بلندتر نشان دادن قد آقایان قد کوتاه

لباس ها و کت و شلوارهایی به تن کنید که دقیقاً اندازه ی شما باشند و به خصوص در نزدیکی بدن قرار بگیرند.

شکی نیست که لباس های گشاد اندام ما را از پهنا بزرگ تر نشان می دهند و باعث می شوند پهن تر به نظر برسیم نه بلندتر. با پوشیدن لباس هایی که کاملاً اندازه ی شما هستند تأثیر آن را در ظاهر قدتان به وضوح احساس خواهید کرد.

۲- چند اکسسوری به پوشش  بالاتنه اضافه کنید

هدف از این کار این است که توجه دیگران به بالاتنه ی شما جلب شود و بنابراین قدتان بلندتر به نظر برسد. این اکسسوری ها می توانند کلاه، عینک، سنجاق سینه ی مردانه، گیره ی کراوات و دستمال جیب کت باشند. اما به خاطر داشته باشید که زیاده روی در استفاده از اکسسوری هم می تواند ظاهر عجیب و غریبی به شما دهد. حدود سه اکسسوری کافی است و شما را به نتیجه ی مورد نظر خواهد رساند.

۳- از استفاده از کمربند، پوشیدن جلیقه و بلند کردن موها خودداری کنید

کمربند به شکل افقی روی بدن قرار می گیرد. خط افقی ای که در اثر کمربند در ظاهر شما ایجاد می شود، بدن را به دو نیم تقسیم می کند.

جلیقه ها هم ظاهر بسیار شلوغی به نیم تنه می دهند، مسأله ای که باعث می شود توجه از خط عمودی کلی بدن دور شود. به همین دلیل پوشیدن جلیقه هم باعث کوتاه دیده شدن قد می شود.

موی بلند (به استثنای مدلی که بالای سر جمع می شود) هم گردن را پنهان می کند، یعنی همان قسمتی از بدن که تأثیر زیادی در ظاهر قد دارد.

۴- محل بسته شدن دکمه ی کت باید بالاتر از ناف باشد

همانطور که در تصویر بالا می بینید، باید کت هایی را انتخاب کنید که محل قرارگیری دکمه ی آن ها بالاتر از ناف شما باشد. با این کار نگاه بیننده به قسمت های بالاتر بدن جلب می شود و پاها هم بلندتر به نظر می رسند.

اگر به کت تام کروز در تصویر بالا دقت کنید متوجه می شوید که محل قرارگیری دکمه ی کت او بالاتر است و این مسأله در بلندتر دیده شدن قد او تأثیر داشته.

۵- قد هم کت و هم شلوار نباید بلند باشد

قد اغلب کت ها به گونه ای است که قسمت لگن را می پوشاند. اما وقتی قد کت کمی کوتاه تر باشد، بخش های بیشتری از پا در معرض دید قرار می گیرد. از طرفی اگر قد شلوار هم اندکی کوتاه باشد مقدار بیشتری از کفش ها دیده می شود. هر دو مورد ظاهری پیوسته و یکدست به خط کلی بدن می دهند و قسمت های بیشتری از بدن را در معرض دید می گذارند، در نتیجه قد شما بلندتر دیده می شود.

۶- لباس های همرنگ بپوشید

پوشیدن لباس های همرنگ از شکسته شدن خط کلی بدن (که استفاده از رنگ های مختلف در پوشش باعث آن می شود) جلوگیری می کند و اندام را بلندتر نشان می دهد.

منبع: parisiangentleman
یک نظر

ورود

  • Khorkhe اسفند ۲۸, ۱۳۹۸

    وقتی این مقاله رو یه خانوم نوشته یعنی دیگه اون ترفنده لو رفته!!