چطور بدون آرایش چهره ای زیبا و جوان داشته باشیم؟

چطور بدون آرایش چهره ای زیبا و جوان داشته باشیم؟

آرایش روزانه در عین حال که می تواند کار مفرح و رضایت بخشی باشد، گاهی هم ممکن است بسیار خسته کننده و زمان بر باشد. اما در چنین مواقعی ما یک گزینه ی دیگر هم در اختیار داریم که آن همان چهره ی طبیعی ما است. البته همه ی آدم ها زیبایی های خود را دارند اما اگر احساس می کنید چهره تان شادابی کافی را ندارد باید بدانید که ما می توانیم بدون استفاده از هیچ لوازم آرایشی ای، با در پیش گرفتن چند عادت ساده، ظاهر زیباتر و اصیل تری به چهره ی طبیعی خود دهیم. این عادت ها به شما کمک می کنند بدون آرایش هم زیبا به نظر برسید.

۱- از روبالشی های ابریشمی استفاده کنید

زیبایی و جوانی چهره بدون آرایش

شما در خواب هم می توانید چهره ی خود را بهبود بخشید. سعی کنید از روبالشی های ابریشمی استفاده کنید. با این کار، پوست صورت و موهای شما کمتر ساییده می شوند، مسأله ای که جلوی وارد آمدن صدمه به آن ها و تحریک شان را می گیرد. این کار به حفظ تمیزی پوست و موها هم کمک و از خشکی بیش از اندازه ی آن ها جلوگیری می کند. برعکس، روبالشی های نخی می توانند چربی های طبیعی پوست و موهای شما را به خود جذب کنند. اگر از مشکل جوش رنج می برید هم استفاده از روبالشی های ابریشمی کمک کننده خواهد بود.

۲- از اسیدها کمک بگیرید

سلول های مرده می توانند باعث مسدود شدن منافذ پوست شوند، مسأله ای که به قرمز شدن پوست و جوش زدن منجر می شود. سالیسیک اسید می تواند هم درون منافذ پوست را لایه برداری کند، هم فرآیند جایگزینی سلول های قدیمی با سلول های جدید را بهبود می بخشد و به این ترتیب پوست شما را تمیز می کند و ظاهری یکدست به آن می دهد. فکر استفاده از اسید روی پوست شاید ترسناک به نظر برسد، اما شما باید به میزان متعادلی از آن استفاده کنید. این اسید اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرد، اثر تحریک آمیزی آن بر پوست می تواند از بنزوئیل پروکساید هم کمتر باشد. هنگام خرید محصولات پوستی به دنبال آن هایی باشید که مقادیر اندکی سالیسیک اسید (درصورتی که روی صورت مورد  استفاده قرار می گیرد، حدود ۰/۵ تا ۲ درصد) در آن ها وجود دارد، مثل سرم های پوستی، تونر یا ماسک های صورت.

۳- صورت تان را ماساژ دهید

شما می توانید ظاهر پوست تان را با ورزش دادن آن هم بهتر کنید. برای این کار نیازی به رفتن به اسپا نیست. اگر می خواهید پوست محکمی داشته باشید، حرکات عمیق و تحریک آمیز روی صورت تان انجام دهید. اگر پوست حساسی دارید، از وارد آوردن فشار خودداری کنید. در نهایت آنکه، یک ماساژ خوب می تواند به دفع سموم و ضایعات اضافه ی پوست کمک کند. فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که نباید سراغ پوست دور چشم ها بروید، چون نازک تر از آن است که تحمل فشار را داشته باشد.

۴- ابروهایتان را مرتب کنید

روش های مختلفی برای مرتب کردن و فرم دادن به ابروها وجود دارد و شما می توانید مدل های مختلف را امتحان کنید تا دست آخر مدلی که از همه بیشتر به شما می آید را پیدا کنید. اما شما برای این کار احتیاجی به موچین ندارید. در هر حال، موچین باعث خالی شدن ابرو می شود. شما نه تنها با مداد یا پودر مخصوص ابرو می توانید به ابروهایتان فرم دهید، بلکه اگر نیاز به کوتاه کردن ابروها باشد، قیچی هم تقریباً همیشه می تواند مشکل شما را حل کند.

۵- به مژه هایتان روغن کرچک بزنید

تحقیقات نشان داده روغن کرچک می تواند به رویش مو کمک کند، بنابراین اگر می خواهید مژه های خود را پرپشت کنید، این روغن به ویژه برای شما مفید است. برخلاف باور رایج، روغن کرچک باعث نمی شود تارهای مژه سریع تر رشد کنند، بلکه آن ها را صرفاً ضخیم تر و براق تر می کند.

۶- از سرم های پوستی برای رساندن مواد مغذی به پوست استفاده کنید

قبل از اینکه چیزی به پوست خود اضافه کنید، باید به آن رسیدگی کنید. برای حفظ سلامتی پوست تان می توانید یک سرم پوستی برای برطرف کردن چین و چروک ها، لکه های تیره یا کدری پوست به آن بزنید. معمولاً تنها چند قطره کفایت می کند. به خاطر داشته باشید که هیچ دو سرمی یکسان نیستند و کاربرد آن ها برای پوست به عناصر فعال شان بستگی دارد.

برای رسیدگی بیشتر، می توانید هر روز از یک ماسک صورت هم استفاده کنید. با این کار با کمترین تلاشی و در عرض تنها چند دقیقه پوست خود را تغذیه می کنید.

۷- نوشیدنی آب و لیموترش بخورید

تحقیقات نشان داده زنان مسن تر می توانند با مصرف ویتامین C پوست خود را روشن تر کنند و از سیاهی زیر چشم ها، لکه های پوستی و قرمزی پوست بکاهند. برای این منظور شما می توانید هر روز صبح بعد از بیدار شدن از خواب، یک لیوان آب داغ و لیموترش تازه بنوشید.

۸- از کرم ضدآفتاب استفاده کنید (حتی در هوای ابری)

همه ی ما می دانیم که کرم ضد آفتاب از ما در برابر آفتاب سوختگی و عوارض آن محافظت می کند. اما فواید کرم ضد آفتاب به همین جا ختم نمی شود. کرم ضد آفتاب از ظاهر شدن نشانه های آشکار پیری جلوگیری می کند، رنگ پوست را یکدست نگه می دارد و پوست شما را با پروتئین های ضروری ای مثل کراتین تغذیه می کند که باعث حفظ نرمی و سلامت پوست می شود. استفاده از کرم ضد آفتاب حتی ریسک ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد. به خاطر داشته باشید که سرد یا ابری بودن هوا شما را از پرتوهای مضر فرابنفش خورشید مصون نگه نمی دارد. در واقع، کره ی زمین در زمستان به خورشید نزدیک تر است و برف هم می تواند تأثیر پرتوهای فرابنفش را دو چندان کند.

۹- خون را در رگ های خود به گردش درآورید

گردش مناسب خون هم به حفظ جوانی و سلامتی پوست کمک می کند. کارهای کوچک زیادی هست که با آن ها می توانید خون را در رگ های خود به گردش درآورید: بالانس بزنید، ورزش های هوازی انجام دهید، به پوست خود رسیدگی کنید و آب بخورید. حتی گرفتن دوش آب ولرم هم می تواند کمک کننده باشد.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود