آخرین خبرها از تعداد مبتلایان و فوتی های کرونا در ایران و جهان

فوتی‌های ایران، به مرز ۳۰۰۰ تن رسید

آخرین خبرها از تعداد مبتلایان و فوتی های کرونا در ایران و جهان

آمار کرونا در ایران و آمار کرونا در اقصی نقاط جهان به صورت ساعتی در حال افزایش است. تقریبا در ایران و بسیاری از کشورها، هر ساعت یک نفر از شهروندان کره زمین به دلیل ابتلا به کوید ۱۹ جان خود را از دست می دهند. آمارها نشان می دهد که بسیاری از جان باختگان بیماری کرونا در ۲ ماه اخیر، هم در ایران و هم در کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکایی، شهروندان بالای ۵۰ سال هستند.

اما همچنان، ریسک ابتلا به بیماری کرونا به دلیل عدم قطعیت یافته های علمی در این باره، بسیار است و افراد باید به قرنطینه خانگی و فاصله گذاری اجتماعی که در ایران نیز در حال اجرا است، احترام بگذارند و گول سن و قدرت بدنی خود را نخورند.

پذیرش قرنطینه خانگی و پرهیز از حضور غیر ضروری در سطح شهر، یک مسئولیت اجتماعی جدی است که همه باید به آن توجه کنند تا زنجیره شیوع بیماری کرونا در هفته های آینده، قطع شود.

متاسفانه برخی از هموطنانی که در استان های شمالی کشور در ۲ هفته اخیر، جان خود را از دست دادند، مسافران نوروزی استان های دیگر بودند که به هشدارهای ستاد ملی مقابله با کرونا، بی توجه بودند. سال ۲۰۲۰ میلادی، سال تلخی برای ملت ایران و بیش از ۱۹۰ کشور جهان بوده است و امیدواریم این قتل عام گسترده بیولوژیکی، هر چه زودتر پایان یابد و وارد عصر پسا کرونا شویم.

عصری که شاهد اتفاقات خوبی در عرصه ارتقا پروتکل های پیشگیری و درمان و تحول در اقتصاد و کسب و کارهای اینترنتی خواهیم بود.

آمار کرونا در همه ۳۱ استان کشور و هم‌چنین بیش از ۲۰۰ کشور جهان نشان می دهد که دنیا در سال ۲۰۲۰ حداقل تا ۳ ماه آینده درگیر قاتلی به نام کووید ۱۹ است و عزم بین المللی برای مقابله با این بیماری باید در دستور کار همه کشورها قرار بگیرد. آمار کرونا در تهران و استان های شمالی ، قابل توجه است و مردم چاره ای ندارند که به قرنطینه خانگی تا خرداد ۹۹ ادامه دهند.

جدید ترین آمار کرونا در ایران

بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر ۸ فروردین ۹۹ تا ۹ فروردین ۱۳۹۹ در کشور، ۳۰۷۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و تعداد بیماران مبتلا شده به این بیماری به ۳۵۴۰۸ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۱۱۶۷۹ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده اند. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود ۲۵۱۷ نفر در کشور محروم شده ایم. ۳۲۰۶ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

آمار کرونا
اینفوگرافی آمار کرونا تا ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ در کشورهای مختلف جهان

جدید ترین آمار کرونا در جهان تا ۱۰ فروردین ماه ۱۳۹۹

جدید ترین آمار کرونا تا ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ نشان می دهد که همچنان کشور ایتالیا، غول گردشگری اروپا، قربانی شماره یک کوید ۱۹ است. بیماری کرونا تا کنون در ۲۰۱ کشور جهان گزارش شده و از نظر شمار مبتلایان به بیماری کرونا، ایالات متحده آمریکا در رده اول، ایتالیا در رده دوم جهانی و چین که به تازگی از شر آن خلاص شده است، در رده سوم جهان است. از نظر تعداد مبتلایان به بیماری کرونا، ایران فعلا در رده هفتم جهانی قرار دارد.

اینوگرافی ۱۵ کشور اول جهان از نظر ابتلا به کووید ۱۹ نشان می دهد که از زمان شیوع این بیماری تا ۱۰ فروردین ماه ۱۳۹۹، قریب به ۶۰۰ هزار نفر از جمعیت کره زمین، به کرونا مبتلا شده که از این تعداد، حدود ۲۸ هزار نفر جان باخته اند. بیش از ۲۰۰۰ تن از جان باختگان کرونا، شهروند ایران بوده اند. اما خبر خوش آن است که ساعت به ساعت شمار بهبود یافتگان در حال افزایش است و این را مراکز درمانی کشور هم خبر رسانی کرده اند که در آمارهای سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت روزانه نیز اعلام شده است.

آمار کرونا در آمریکا ۲۰۲۰

در آمریکا، تا کنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر به کووید ۱۹ مبتلا شده اند و شمار جان باختگان از مرز ۱۰۰۰ نفر فرا تر رفته است. مشکلات در سیستم درمانی آمریکا به خصوص در شهرهای بزرگی مثل نیویورک به قدری وخیم اعلام شده است که رئیس جمهوری این کشور را به اتخاذ تدابیر ویژه در پایتخت اقتصادی ایالات متحده (نیویورک) از امروز ترغیب کرده است.

فاجعه انسانی گسترده و غیر قابل باوری، ایالات آمریکا را نشانه رفته است و این، احتمال تعویق انتخابات ریاست جمهوری چند ماه دیگر این کشور را تقویت می کند.

آمار کرونا در آلمان ۲۰۲۰

یکی از دلایل پایین بودن ابتلا به کرونا در کشور آلمان در قاره سبز، تست های سریع کرونا در این کشور است. آلمانی ها، به نظر می رسد به خوبی، پروتکل های پیشگیری را رعایت کرده اند و این یکی از دلایل موفقیت ژرمن ها در کنترل ویروس مرگبار کرونا در فوریه و مارچ ۲۰۲۰ میلادی است. غول اقتصادی اروپا، توانسته به خوبی تا کنون با کووید ۱۹ مقابله کند.

آمار کرونا در آلمان نشان می دهد که تعداد فوتی های این کشور تا ۱۰ فروردین ۱۳۹۹، کم تر از ۴۰۰ نفر بوده است که موفقیتی برای غول اقتصادی قاره سبز محسوب می شود.

آمار کرونا در سوئد ۲۰۲۰

در سوئد، پایتخت سرد اسکاندیناوی هم شاهد افزایش ساعت به ساعت شمار جان باختگان و مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ هستیم. طبق اعلام مسئولان سوئدی، تا ۱۰ فروردین ۱۳۹۹،هیچ یک از جان باختگان بیماری کرونا در این کشور، زیر ۵۰ سال سن نداشتند. دولت سوئد در یک ماه اخیر، ده ها میلیارد کرون سوئد برای مقابله با این بیماری اختصاص داده است. اداره مواد دارویی سوئد مجوز آزمایش داروی رمدسیویر Remdesivir بر روی بیماران مبتلا به کرونا در شهرهای بزرگ سوئد را صادر کرد.

کرونا در سوئد در حال ایجاد یک فاجعه بزرگ اقتصادی است. ظرف ۳ هفته اخیر، شمار متقاضیان دریافت بیمه بیکاری و کاریابی در سوئد، بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته و غول خودروسازی این کشور (اسکانیا)، هزاران نفر را اخراج کرده است. رسانه های سوئدی پیش بینی کردند که تا چند ماه آینده، برخی از شرکت های سوئدی، ورشکسته یا با تعدیل گسترده منابع انسانی مواجه شوند.

اداره مهاجرت سوئد که خط مقدم بررسی درخواست های پناهندگان ورودی به قاره اروپا است هم اعلام کرد که به دلیل کرونا، همه فعالیت های بررسی پرونده متقاضیان پناهندگی در این کشور را تا اطلاع ثانوی متوقف می کند.

استفان لوون، نخست وزیر سوئد در نطقی تلویزیونی که رسانه های این کشور آن را بی سابقه قلمداد کردند اعلام کرد: ویروس کرونا زندگی ، سلامت و شغل را تهدید می کند، و اینکه قائدتا “افراد بیشتری بیمار خواهند شد، پس باید بیشتر از کسانی که دوستشان دارید خداحافظی کنید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود