مروری بر پرسش‌های «روشنک عجمیان» از مهران مدیری؛ مجری و بازیگر تلویزیون

مروری بر پرسش‌های «روشنک عجمیان» از مهران مدیری؛ مجری و بازیگر تلویزیون

روشنک عجمیان ، مجری و بازیگر سینما و تلویزیون، عاشق مد و لباس رنگارنگ و البته لاکچری گردی در شو مزون های شمال تهران (مثل لیانا) به همراه پرستو صالحی، متولد بیستم بهمن ماه سال ۱۳۵۵ در تهران است و با همسرش مهریار حمیدی در سال ۱۳۸۲ ازدواج کرد و دختری به نام آروشا دارد. او هم مثل محمد بحرانی (صداپیشه جناب خان)، در زمینه بازیگری و کارگردانی تئاتر تحصیل کرده است. سوالات این مجری شبکه های رسانه ملی از مهران مدیری در برنامه دورهمی، بازتاب هایی در فضای مجازی پیدا کرده بود.

روشنک عجیمان با مهران مدیری در دهه هشتاد، در دو سریال نوروزی جایزه بزرگ و مرد هزار چهره، همکاری داشت و در سریال اقاقیا شبکه تهران نیز، روبروی دوربین رضا عطاران رفته بود. او را بخاطر بازی در سریال شهرک جیم در سال های اخیر در قاب تلویزیون دیده ایم. اما فقط در ۷ فیلم سینمایی نقش آفرینی کرده است.

روشنک عجیمان متولد بهمن ماه است و خصلت بهمنی ها را یدک می کشد. او از سال ۱۳۷۲ تا کنون در مجموعه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی، نقش آفرینی کرده اما تا کنون موفق به دریافت جایزه از همایش ها یا جشنواره های ملی و بین المللی نشده است.

تحصیلات روشنک عجیمان همان طور که گفتیم، در رشته کارشناسی بازیگری بوده و تا فوق لیسانس کارگردانی تئاتر هم پیش رفته است. در بهمن ماه سال ۱۳۹۴ که مصادف بود با ۴۰ سالگی روشنک عجمیان وی مسابقه ای را در شبکه نسیم، مجری گری کرد.

عکس سمت راست، سلفی روشنک عجمیان را با همسر و فرندش نشان می دهد و عکس سمت چپ، روشنک عجمیان را در مزون دوستش در تهران به نمایش گذاشته است.

فیلم های سینمایی روشنک عجمیان

روشنک عجمیان از سال ۱۳۸۱ تا سال ۱۳۹۵ در ۷ فیلم سینمایی روبروی دوربین کارگردان های مختلفی رفت. در سال ۱۳۸۱ در فیلم سینمایی عشق فیلم به کارگردانی ابراهیم وحید زاده،در نقش یک منشی ظاهر شد.

در سال ۱۳۸۴ روبروی دوربین محمد رضا ورزی رفته و نقش هاجر را در فیلم ابراهیم خلیل الله بازی کرد که زمینه دیده شدن بیشترش را فراهم کرد. در سال ۱۳۸۷، مازیار میری، کارگردان صاحب سبک سینمای ایران ،از او خواست تا در فیلم سینمایی «کتاب قانون»، در نقش خواهر رحمان، نقش آفرینی کند.

در سال ۱۳۸۷، روشنک عجمیان در فیلم سینمایی یک اشتباه کوچولو، نقش زن همسایه را برای محسن دامادی بازی کرد. فیلم کارناوال مرگ به کارگردانی رضا اعظمیان از دیگر کارهای وی بوده است. روشنک عجمیان در سال ۱۳۸۷ و ۱۳۹۵ در دو فیلم این زن حقش را می خواهد و سوگند بازی کرد و دیگر در سینما دیده نشد.

سریال های تلویزیونی روشنک عجمیان

سابقه فعالیت های هنری روشنک عجمیان، به سال ۱۳۷۷ بازمیگردد. نخستین تجربه او در تلویزیون، در سال ۱۳۷۷ بود که در مجموعه «گوهر کمال»، روبروی دوربین عباس رنجبر رفت. در سال ۱۳۷۸، در سریال کاشانه شبکه ۳، روبروی دوربین قاسم جعفری رفت.

در سال ۱۳۸۰، به شبکه ۲ رفت و در سریال لحظه قاصدک به کارگردانی ایرج حبشی نقش آفرینی کرد. در سال ۱۳۸۱، شاهد همکاری روشنک عجمیان با ارژنگ امیرفضلی در سریال آتیه هستیم. سریال معروف کوچه اقاقیا به کارگردانی رضا عطاران در سال ۱۳۸۱، از جمله کارهای روشنک عجمیان است که برای شبکه تهران در ۹۰ قسمت ساخته شده بود.

سریال معما به کارگردانی محمد رضا آهنچ که برای شبکه ۲ در سال ۱۳۸۱ ساخته شده بود دیگر فعالیت های وی در این شبکه است. نخستین همکاری روشنک عجمیان با مهران مدیری، به سال ۱۳۸۳ باز می گردد که او در سریال جایزه بزرگ، در مجموعه نوروزی سال ۱۳۸۴ نقش آفرینی کرد.

عکس بالا، شمارا با کلکسیون مانتو و شال های رنگارنگ مجری لاکچری گرد رسانه ملی در کنار پرستو صالحی آشنا میکند
روشنک عجیمان علاقه زیادی به تیپ های مونوکروم با رنگ های تیره و گرم دارد که برای کشیده تر نشان دادن استایل بانوان، موثر است

در سال ۱۳۸۳، این دختر بهمن ماهی قصه ما روبروی دوربین تقی رنجبر در سریال هتل پاپلی رفت که در شبکه ۱ پخش شد. سریال پیله های پرواز به کارگردانی حسین سهیلی زاده که در سال ۱۳۸۴ در شبکه ۲ پخش شد، از جمله فعالیت های وی محسوب می شود.

سریال یک وجب خاک به کارگردانی علی عبدالعلی زاده در سال ۱۳۸۶ و هم چنین دومین همکاری با مهران مدیری در سریال مرد هزار چهره در سال ۱۳۸۶، از دیگر نقش آفرینی های وی به شمار می رود.

روشنک عجمیان در کنار رضا عطاران

در سریال کارآگاهان که سال ۱۳۸۷ در شبکه ۳ پخش شد، روشنک عجمیان حضور یافت. دومین همکاری روشنک عجمیان با ارژنگ امیرفضلی به سریال دانی و من بر می گردد که در سال ۱۳۸۹ روی آنتن شبکه تهران رفت. در سال ۱۳۹۰، نخستین تجربه همکاری روشنک عجمیان با سعید آقاخانی در سریال راه در رو که نوروز ۱۳۹۰ در شبکه ۳ پخش شد، صورت گرفت.

سال بعد، روبروی دوربین یوسف طاهریان رفت و در سریال سایه روشن شبکه ۱ بازی کرد. جدید ترین کار وی مربوط به سریال شهر من شیراز در شبکه ۲ و سریال شهرک جیم به کارگردانی علی شب خیز در شبکه ۳ بر می گردد.

سوابق مجری گری روشنک عجیمان

روشنک عجیمان در سال های اخیر، سابقه اجرای مسابقات تلویزیونی را بر عهده داشته است. مسابقه پلکان در سال ۱۳۸۵، همسران در سال ۱۳۸۸ و چهار در چهار در سال ۱۳۹۰ از جمله کارنامه مجری گری این دختر بهمن ماهی محسوب می شود.

در برنامه های چشم انداز و برنامه جام جم در شبکه برون مرزی جام جم رسانه ملی نیز بعنوان مجری حضور یافت. برنامه دست پخت های خودمونی شبکه ۲ سیما نیز از جمله کارهای روشنک عجیمان در کسوت مجری می باشد.

روشنک عجمیان در دورهمی مهران مدیری

تیر ماه سال ۱۳۹۶ بود که روشنک عجمیان به برنامه دورهمی مهران مدیری در شبکه نسیم رفت. او سوالاتی را از مهران مدیری کرد که در زیر مرور می کنیم.

  • سوال اول اینکه آقای مدیری سر کار خیلی بد اخلاق است و عصبی. آیا شما عصبی هستید؟ به نظر من اصلا بد اخلاق نیستم و عصبی هم نیستید. مهران مدیری گفت من جدی هستم چون تایم کاری من کم است. مجبوریم در بازه زمانی کم، خیلی سخت و جدی باشیم اما بد اخلاق نیستم.
  • سوال دوم اینکه در بازیگران طنزی که می شناسید، یک مرد و یک زن را نام ببرید. مهران مدیری گفت که نمی توانم اسم نام ببرم چون تعدادشون زیاد است و من نمیخوام دلی را نشکنم.
  • سوال سوم این که شما خیلی مهربان هستید و دوست داشتنی. یه سری مسائل هست در فضای مجازی که مربوط به پلاتوهای شما در حوزه های سیاسی است. چرا مهران مدیری الان نقد سیاسی می کند و قبلا نمی کرد؟ مهران مدیری گفت که من از سال ۱۳۸۸ تا سال ۱۳۹۳ در تلویزیون نبودم. من اصلا در این ۶ سال نقد نمی کردم و در اینستاگرام هم نیستم. من با در حاشیه و دورهمی برگشتم به تلویزیون. کارهای من نقد نیست. دیگران من را نقد می کنند. هر دو جناح به من حمله می کنند. آنچه که میگویم چیزهایی است که به ذهن من می آید.
  • سوال بعدی اینکه آیا احساس خوشبختی می کنید؟ مهران مدیری گفت که احساس خوشبختی عمیق دارم هم بخاطر زندگی و کارم. مگر میشود که میلیون ها آدم همه چی تمام خوب در خانه ها به تو نگاه می کنند و به من محبت دارند. هیچ خوشبختی بالاتر از دوست داشتن توسط دیگران نیست. مردم ایران استحقاق بهترین ها را دارند.

اینستاگرام و تلگرام روشنک عجمیان

روشنک عجمیان یک مجری شناخته شده برای علاقمندان به برنامه های شبکه های داخلی و برون مرزی رسانه ملی است. او چند سالی است که اینستاگرام و تلگرام آمده و دل نوشته ها و تصاویر و سبک زندگی خود را رسانه ای کرده است.

او توانسته در مدت کوتاهی، تیک آبی اینستاگرام را دریافت کند. دریافت تیک آبی اینستاگرام، الزامات و شرایطی دارد که به نظر می رسد، صفحه او، مشمول این شرایط بوده است.

اینستاگرامش تا فروردین ۹۹، ۲۵۰ پست به اشتراک گذاشته و ۳۷۰ هزار فالوئر دارد. او حدود ۲۰۰ صفحه را دنبال می کند و صفحه اینستاگرامش در نشانی @roshanakajamian قرار دارد. تلگرام او در نشانی t.me/roshanakajamian قرار دارد.

روشنک عجمیان
از کلکسیون پرتره هایی که روشنک عجیمان در دوران قرنطینه کرونایی در اینستاگرامش به اشتراک گذاشته است
روسری های رنگارنگ روشنک عجمیان که او را در زمستان ۹۸ نشان می دهد
لاکچری گردی در ایران مال و سلفی های دوستانه روشنک عجمیان
تصویر یکی از اینستانوشته های جنجالی روشنک عجمیان که درباره عشق بارداری بود

استوری های روشنک عجمیان مملو از پرتره های وی است. البته او به اندازه بهنوش بختیاری، صفحه اش را با طوفانی از پرتره هایی با آرایش سنگین قرار نداده و گاهی ویدیوها و اینستانوشته های مفهومی در آن دیده می شود.

به هر حال، پرویز پرستویی از معدود سلبریتی های سینما است که اینستاگرامش، محفل سلفی ها و عکس هایش نیست و محلی برای بیان دغدغه های اجتماعی و فرهنگی بوده و اینستانوشته های مفهومی دارد.

روشنک عجمیان برای دیده شدن بیشتر مطالبش در اینستاگرام، از هشتگ های مرتبط و گاها غیر مرتبط استفاده می کند. در تلگرام نیز بیشتر نوشته های خودش است. برای دیده شدن بیشتر مطالب، باید تولید محتوای ویدیویی در دستور کار هنرمندان و اینستابازها قرار بگیرد. دیجیتال مارکتینگ را جدی بگیریم.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • مهدی مهر ۱۳, ۱۴۰۰

    خانم بازیگر چقدربینیش قشنگه