۱۰ قاتل سریالی مشهور که با اشتباهات ساده و بچگانه ای خود را لو دادند [قسمت دوم]

۱۰ قاتل سریالی مشهور که با اشتباهات ساده و بچگانه ای خود را لو دادند [قسمت دوم]

قاتل سریالی بودن چیزی نیست که بتوان آن را تنها بر اساس رفتارها یا ظاهر فرد فهمید. ممکن است کسی که شما هر روزه با او سروکار دارید و از نظر شما مرد یا زن موجه، مودب و خانواده داری است یک قاتل سریالی باشد. بسیاری از قاتلان سریالی آنچنان محتاط و باهوش هستند که تا پیش از دستگیر شدن، قربانیان آن ها به ده ها تن می رسند. اما گاهی اوقات برخی از بزرگ ترین و زرنگ ترین قاتلان سریالی نیز با یک اشتباه ساده راه را برای دستگیری خود باز کرده اند. در ادامه می خواهیم شما را با ۱۰ قاتل سریالی مشهور و باهوشی آشنا کنیم که تنها یک اشتباه ساده و بچگانه باعث شناسایی شدن و دستگیری شان شده است.

در ادامه می خواهیم شما را با 10 قاتل سریالی مشهور و باهوشی آشنا کنیم که تنها یک اشتباه ساده و بچگانه باعث شناسایی شدن و دستگیری شان شده است.

۵- فاضلاب خانه دنیس نیلسن به دلیل گیر کردن بقایای اجساد قربانیانش دچار گرفتگی شده بود

برخی از قاتلان سریالی دست به کارهای غیرقابل باوری برای خلاص شدن از جنازه قربانیان خود می زنند. برخی دیگر مانند دنیس نیلسن اما سعی می کنند آن ها را در سیستم فاضلاب خانه خود بریزند. نیلسن که یکی از بدترین قاتلان سریالی تاریخ بریتانیا بود در سال ۲۰۱۹ در زندان درگذشت. بین سال ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۳، او به قتل بیش از ۱۶ مرد جوان اعتراف کرد. او بعد از کشاندن قربانیانش از یک میخانه محلی به خانه اش، آن ها را خفه و سپس بدن آن ها را مثله می کرد. در ابتدا، نیلسن سعی می کرد بقایای جنازه مثله شده آن ها را در کیسه های پلاستیکی نگه دارد.

طبیعی بود که بوی تعفن این جنازه ها به مرحله ای غیرقابل تحمل می رسید، از این رو نیلسن به جای اینکه بقایای اجساد را در کیسه های زباله به محل دفن زباله ها ببرد یا حتی آن ها را در میان زباله های خانگی بیندازد، سعی کرد بدون خارج شدن از خانه از دست این معضل خلاص شود. با گذشت زمان مجرای توالت و سینک ظرفشویی او مسدود شد. در نتیجه او یک لوله کش را برای رفع این گرفتگی ها به خانه آورد و پس از اینکه این لوله کش استخوان ها و گوشت انسان را در لوله ها دید به پلیس اطلاع داده و نیلسن دستگیر شد.

در ادامه می خواهیم شما را با 10 قاتل سریالی مشهور و باهوشی آشنا کنیم که تنها یک اشتباه ساده و بچگانه باعث شناسایی شدن و دستگیری شان شده است.

۴- جوئل ریفکین سوار بر ماشین بدون پلاک دستگیر شد

بار دیگر به یک قاتل سریالی می رسیم که تنها به لطف ترافیک و بازرسی خودروها دستگیر شد. جوئل ریفکین نزدیک به ۲۰ زن را در دهه ۱۹۹۰ در نیویورک به قتل رساند. او با هدف قرار دادن روسپی ها، آن ها را خفه کرده و سپس بدنشان را مثله و بقایای آن ها را در مکان های مختلف زباله رها می کرد. بدین ترتیب پلیس نمی توانست قاتل و تعداد قربانیان را شناسایی کند. ریفکین توانست جنازه مثله شده ۱۶ قربانی را در مکان های مختلف رها کند بدون اینکه جلب توجه نماید اما در مورد قربانی هفدهمش خیلی خوش شانس نبود. بعد از خفه کردن زن قربانی، نیلسن جنازه او را به گاراژ مادرش آورد جایی که جنازه سه روز در آنجا باقی ماند. وقتی که نیلسن می خواست جنازه را به نقطه دیگری منتقل کند، پلیس متوجه شد که وانت او پلاک ندارد. بوی بدی که از عقب وانت می آمد شک افسران پلیس را برانگیخته و بعد از پیدا شدن جنازه به دستگیری این قاتل سریالی انجامید.

در ادامه می خواهیم شما را با 10 قاتل سریالی مشهور و باهوشی آشنا کنیم که تنها یک اشتباه ساده و بچگانه باعث شناسایی شدن و دستگیری شان شده است.

۳- جان وین گیسی جنازه قربانیانش را زیر خانه خودش پنهان می کرد

جان وین گیسی، دلقک قاتل معروف، در قالب پوگو دلقک به سرگرم کردن کودکان بیمار می پرداخت. او یک فعال اقتصادی محترم بود که در سیاست محلی نیز دست داشته و آنقدر مهربان به نظر می رسید که پسران و مردان جوان دارای مشکل را استخدام می کرد تا برای او کار کنند.  شوربختانه بسیاری از این پسران و روسپی های مرد، در دهه ۱۹۷۰ توسط گیسی مورد تجاوز قرار گرفته و کشته می شدند. شاید باورکردنی نباشد اما وی به خاطر دست درازی به یکی از کارمندانش به زندان محکوم شده بود اما به خاطر خوش رفتاری، پیش از موعد مقرر از زندان آزاد شده و در ادامه به شیکاگو نقل مکان کرده بود. اولین اشتباه احمقانه گیسی، بردن پسران جوان به خانه اش برای تجاوز، شکنجه و قتل بود.

دومین اشتباه این قاتل سریالی معروف مخفی کردن جنازه ها در یک فضای بسیار باریک در زیر خانه اش بود. او به عنوان آخرین شخصی که با یک نوجوان گمشده دید شده بود مورد بازجویی قرار گرفته و مدارک پیدا شده در اطراف خانه اش- از جمله بوی بسیار بد و متعفنی که در حیاط خانه اش به مشام می رسید- شرایط را برای دستگیری اش فراهم کرد. بعد از اعتراف، پلیس بیش از ۳۰ جنازه را زیر خانه او و یک جنازه دیگر را در یک رودخانه نزدیک به خانه اش پیدا کرد. اگر گیسی اعتراف نکرده و به جای خانه اش از جای دیگری به عنوان مکان نگهداری جنازه ها استفاده می کرد، می توانست به عنوان یک مرد محترم و شناخته شده همچنان آزاد بوده و به جنایت هایش ادامه دهد.

در ادامه می خواهیم شما را با 10 قاتل سریالی مشهور و باهوشی آشنا کنیم که تنها یک اشتباه ساده و بچگانه باعث شناسایی شدن و دستگیری شان شده است.

۲- اچ اچ هولمز در کلاهبرداری های بیمه ایش از همدست استفاده می کرد

اچ اچ هولمز که بسیاری از او با عنوان اولین قاتل سریالی آمریکا یاد می کنند همزمان با جک درنده که در خیابان های لندن کشتار می کرد، ایالات متحده را در وحشت فرو برده بود. اگر چه هولمز به اندازه جک درنده مرموز و شناخته شده نبود اما محققان بر این باورند که هولمز دستکم ۲۰۰ نفر را به قتل رسانده است. او زنان را اغوا کرده و آن ها را ترغیب می کرد که نام او را به عنوان دریافت کننده بیمه عمر خود اعلام کنند و سپس آن ها را به قتل می رساند. هتل او که اکنون با عنوان قلعه مرگ شناخته می شود، مهمانان و خدمتکاران اندکی داشت که با گذشت زمان ناپدید شده و جالب اینکه این خدمتکاران نیز نام هولمز را به عنوان ذینفع در بیمه عمر خود اعلام کرده بودند.

به عنوان یک مرد بسیار باهوش، قتل تنها جنایتی نبود که هولمز از آن لذت می برد. او حتی جنازه قربانیان خود را به کالج های دانشگاهی می فروخت. او جنازه دیگران را نیز برای سود بردن از بیمه عمرشان به سرقت می برد و بدین ترتیب بیمه عمر کسانی را می گرفت که هیچگاه وجود خارجی نداشتند. اشتباه او چه بود؟ اشتباه او مشارکت دادن دیگران در کارهای غیرقانونی اش بود. هولمز مردی به نام بن پیتزل را ترغیب کرد که برای دریافت بیمه عمرش خود را مرده جلوه دهد و در نهایت هولمز او را در واقعیت به قتل رساند. یکی دیگر از همدستان هولمز او را به بازرسان پلیس لو داده و باعث دستگیری او شد.

در ادامه می خواهیم شما را با 10 قاتل سریالی مشهور و باهوشی آشنا کنیم که تنها یک اشتباه ساده و بچگانه باعث شناسایی شدن و دستگیری شان شده است.

۱- درنده یورکشایر اسناد خودرو خود را ثبت نکرده بود

اگر چه ایالات متحده در دهه ۱۹۷۰ قاتلان سریالی قابل توجه و مشهوری داشت، انگلستان نیز در آن دوران با یک قاتل سریالی مخوف که بعدها با نام درنده یورکشایر از او یاد می شد در وحشت به سر می برد. بین سال های ۱۹۷۵ تا ۱۹۸۰، دستکم ۱۳ زن توسط درنده یورکشایر به قتل رسیدند. درنده یورکشایر در مقایسه با دیگر قاتلان سریالی بسیار دست و پا چلفتی و کم هوش بود. در بسیاری از صحنه های قتل و روی جنازه ها، ردپاهایی مانند رد کفش یا رد لاستیک خودرو قاتل به جا مانده بود. پلیس برای پیدا کردن قاتل دست به تحقیقات گسترده ای زد که شامل بازجویی از صدها هزار نفر شد، از جمله خود درنده یورکشایر که در اصل پیت ساتکلیف نام داشت، آن هم نه یک یا دو بار بلکه ۹ بار.

اما ساتکلیف چگونه دستگیر شد؟ به خاطر مدارک جعلی ثبت خودرو. پلیس او را در حالی که یک روسپی را در ماشینش اغوا می کرد دستگیر نمود. قبل از دستگیری، پلیس به او اجازه داد که برای ادرار کردن دقایقی به پشت یک بشکه نفتی برود. در این زمان کوتاه، درنده یورکشایر سعی کرد از دست چکش و چاقویی که برای کشتن قربانیان خود استفاده می کرد خلاص شود اما موفق نشد. روز بعد نیروهای پلیس سلاح های قتل این قاتل سریالی را در خودروش پیدا کردند.

بیشتر بخوانید: ۱۵ قاتل سریالی که با روش های خوفناک خود مامورین پلیس را سردرگم می کردند

منبع: whatculture
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود