کالری سوزی به کمک رابطه جنسی و عشق بازی با همسرتان ؛ چقدر کالری می‌سوزانید؟

کالری سوزی به کمک رابطه جنسی و عشق بازی با همسرتان ؛ چقدر کالری می‌سوزانید؟

کدام یک از شما می‌دانستید که حتی با بوسیدن هم می‌توانید کالری بسوزانید و لاغر شوید؟ خبر خوش برای شما این است که رابطه جنسی می‌تواند با سوزاندن کالری شما را لاغر کند. اما قرار است چند کالری بسوزانید؟

حتما تعجب می‌کنید اما حقیقت دارد. همان جلساتی که با همسر خود در رابطه جنسی داغ و پرحرارتی به سر می‌برید، در واقع در حال سوزاندن کالری‌های اضافی تان هستید. همین عرق‌های شما در طی روابط زناشویی می‌توانند تعداد کالری‌هایتان را بشمارند! مدت زمانی که با همسر خورد در حال عشق‌ بازی و روابطه جنسی هستید نه تنها سرگرم‌کننده و لذت‌بخش است بلکه از نظر روانی، احساسی و سلامت جسمی نیز برایتان خوب و مفید است.

در طی رابطه جنسی، نه تنها ضربان قلب شما بالا می‌رود بلکه با برهنه شدن، بوسیدن و هر اتفاق دیگری که در طی رابطه جنسی رخ می‌دهد، مقدار زیادی کالری می‌سوزانید. می‌خواهید بدانید چه فرقی می‌کند؟ اگر وزن خانم را به طور متوسط ۶۸ کیلوگرم فرض کنیم، در اینجا به شما چند روشی را می‌گوییم که به سوزاندن کالری در هنگام رابطه جنسی با همسرتان کمک می‌کند. علاوه بر این، نکاتی را به شما آموزش می‌دهیم که با کمک آنها بتوانید حتی کالری‌های بیشتری نیز بسوزانید. با روزیاتو همراه باشید.

این مطلب را هم بخوانید: آیا داشتن رابطه جنسی زیاد برای همسران خوب و مفید است یا مخرب و خطرناک؟

بوسیدن: ۶۸ کالری در ساعت

بوسیدن نه تنها روابط اجتماعی و عاطفی با همسر را عمیق‌تر کرده و به محکم‌تر شدن پیوند زناشویی کمک می‌کند بلکه خودش نوعی ورزش به حساب می‌آید.

اگر بوسیدن شدید باشد و همراه با نوازش کردن همسر، تعداد کالری‌هایی که می‌سوزانید به ۹۰ کالری در ساعت هم می‌رسد. سعی کنید از این تکنیک برای تبدیل کردن جلسات رابطه عاطفی به جلسات ورزشی استفاده کنید. با پوزیشن‌ها و حالت‌های نامتعارف و غیرمعمولی بوسیدن را تجربه کنید. مثلا در حالت شنای سوئدی همسر خود را ببوسید. در این حالت ظرف ۳۰ دقیقه می‌توانید ۱۷۱ کالری بسوزانید.

عشق‌ بازی: ۲۳۰ کالری در نیم ساعت

برقراری جلسات پرحرارت عشق‌ بازی با همسرتان که عاشقش هستید، خصوصا وقتی که لباس بر تن دارید، می‌تواند سوزاندن کالری را شدت بیشتری دهد. این کار ضربان قلب شما را بالاتر می‌برد، نفس‌های شما را سنگین می‌کند و در نتیجه کالری بیشتری می‌سوزانید.

اما این را هم اضافه کنیم که همین شیوه عشق‌ بازی با لباس داغ‌تر و جذاب‌تر از این هم می‌تواند باشد؛ مثلا وقتی که اتاق گرم‌تر باشد و عرق شما را بیشتر در بیاورد می‌توانید بیشتر کالری بسوزانید. حتی می‌توانید زیر پتو بروید یا جاهای خود را عوض کنید. سعی کنید عشق‌بازی برایتان سرگرم کننده و تحریک کننده و همین طور ترکیبی از ورزش‌های لذت بخش و ارضاکننده باشد.

ماساژ دادن: ۸۰ کالری در ساعت

چه کسی بدش می‌آید که همسرش او را ماساژ دهد؟ خب، اگر شما فردی که هستید ماساژ می‌دهید، یک مزیت بیشتر نسبت به خوشحال کردن همسرتان دارید که آن هم سوزاندن کالری است.

با ماساژ دادن می‌توانید ۸۰ کالری در ساعت بسوزانید. ماساژ خوب دادن می‌تواند ضربان قلب شما را افزایش دهد و بدن شما را به حالت کالری سوزی درآورد. روشی که همه چیز را افزایش می‌دهد قرار نیست همه چیز را شتاب دهد!

به جای تند کردن  روند ماساژ دادن، سعی کنید ماساژها را آرام‌تر و طولانی‌تر کنید. با این که ممکن است متناقض و بر خلاف روال معمول به نظر برسد اما ماساژهای عمیق‌تر و آرام‌تر نه تنها تحریک‌کننده‌تر و حسی‌تر هستند بلکه عضلات مختلفی را به فعالیت وا می‌دارند. علاوه بر این، به شما توصیه می‌شود یک میز ماساژ بخرید زیرا برای بدن شما بهتر است و ایستادن برای ماساژ دادن به شما کمک می‌کند کالری بیشتری بسوزانید.

رابطه جنسی: به طور متوسط ۶۹ کالری

تعداد کالری‌هایی که هنگام رابطه جنسی می‌سوزانید از جلسه‌ای به جلسه دیگر و در فردی به فرد دیگر متفاوت است. محققان دانشگاه مونترئال از ۲۱ زوج بین ۱۸ تا ۳۵ ساله خواستند هفته‌ای یک بار در طول یک دوره ۴ هفته‌ای رابطه جنسی داشته باشند. آنها در طول رابطه جنسی از یک دستگاه مانیتور کالری‌ شمار فعالیت بدنی کمک گرفتند و آن را به بدن خود وصل کرده بودند. نتیجه تحقیقات نشان داد که زنان به طور متوسط ۶۹ کالری در یک جلسه ۲۵ دقیقه‌ای می‌سوزانند اما مردان حدود ۱۰۰ کالری در همین مدت زمان.

محققان می‌گویند کلید اصلی یک رابطه جنسی همراه با کالری سوزی بالا این است که جلسات را داغ‌تر و طولانی‌تر برگزار کنید. شما می‌توانید با کمی سر و صدا و هیجان تعداد کالری‌هایی که می‌سوزانید را ۱۸ تا ۳۰ واحد بیشتر کنید.

تغییر پوزیشن در رابطه جنسی نیز یک ورزش بهتر به حساب می‌آید و زندگی جنسی شما را هیجان انگیزتر می‌کند. اگر خانم بتواند نقش مرد را در رابطه جنسی بر عهده بگیرد و در پوزیشن رو باشد، می‌تواند طی نیم ساعت ۲۰۷ کالری بسوزاند.

این مطلب را هم بخوانید: فواید رابطه جنسی برای سلامت همسران؛ هر چه بیشتر باشد، بهتر است!

استفاده از دست‌ها: ۱۰۰ کالری در ساعت

البته خانم‌ها با دست‌های خود و تحریک کردن و مالش آلت جنسی همسر خود هم می‌توانند کالری بسوزانند. با انجام این کار، بر حسب شدت و وضعیتی که دارند می‌توانند تا ۱۰۰ کالری در ساعت بسوزانند. البته، می‌توانید ۵۰ کالری بیشتر نیز در طی نیم ساعت بسوزانید و روند سوزاندن کالری را بیشتر کنید. بدین روش که باید در آن واحد چندین کار را با هم انجام دهید. مثلا از حرکات آرام دست استفاده کنید و سعی کنید سایر قسمت‌های بدن خود را نیز حرکت دهید. تکان دادن بدن در مقابل همسر هم می‌تواند لذت بخش باشد و هم فرکانس سوزاندن کالری را افزایش دهد.

رقص‌های رمانتیک: ۲۱۹ کالری در ساعت

کمی رقصیدن، در حالی که لباس بر تن دارید، می‌تواند یک ورزش عالی برای شما و همسرتان باشد. مثلا با انجام رقص باله می‌توانید ۲۱۹ کالری در ساعت بسوزانید.

مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد که بعد از انجام ورزش‌های ایروبیک یا هوازی، زنان بیشتر تحریک می‌شوند و به سرعت واژن لیزی پیدا می‌کنند. رقص آرام خیلی خوب است اما شما می‌توانید همه چیز را سرعت دهید و یک ورزش عالی و پرتحرک را تجربه کنید؛ فقط کافیست در هنگام رقصیدن، بوسیدن و نوازش کردن را هم چاشنی لحظات رمانتیک خود کنید.

منبع: womansday
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود