لغو احتمالی راهپیمایی روز قدس ۹۹ و مطرح شدن راهکارهای جایگزین

لغو احتمالی راهپیمایی روز قدس ۹۹ و مطرح شدن راهکارهای جایگزین

سردار رمضان شریف ، سخنگوس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در جریان نشستی که برای هماهنگی روز جهانی قدس برگزار شده بود اعلام کرد که مراسم روز قدس ۹۹ در تهران و دیگر شهرهای کشور «به احتمال زیاد» برگزار نمی شود. وی در نشست فوق که در دفتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، با اشاره به شرایط کشور در بحبوحه بحران کرونا افزود: «واقعیت موجود امروز ما این است که در شرایط عادی به‌سر نمی‌بریم و نمی‌توانیم مراسم روز قدس را مثل سال‌های قبل برگزار کنیم و به‌احتمال زیاد امکان برگزاری راهپیمایی در شهر تهران نیز وجود ندارد».

لغو روز قدس 99

سردار شریف دلیل تصمیم برای لغو برگزاری مراسم روز قدس ۹۹ در دیگر شهرستان ها در صورت لغو این مراسم در تهران را این دانست که انجام چنین کاری «آسیب بیشتری به همراه دارد چرا که ملاک قضاوت رسانه‌های بیگانه در این زمینه، برگزاری راهپیمایی روز قدس در شهر تهران است». وی در ادامه با اشاره با لغو بسیاری از برنامه های مذهبی در ماه های اخیر افزود: «با توجه به شرایط موجود اگر به صراحت بگوییم راهپیمایی روز جهانی قدس به صورت فیزیکی و میدانی برگزار نمی‌شود به جایی بر نمی‌خورد و نباید دغدغه این را داشته باشیم که دشمنان چه قضاوتی در این زمینه خواهند داشت». سخنگوی سپاه پاسداران همچنین افزود که نباید نگران سخنان بیگانگان در مورد راهپیمایی روز قدس ۹۹ بوده و دغدغه آن را داشت.

روز قدس 99

وی در انتهای سخنانش افزود: «از حالا با گردنی برافراشته می‌توانیم اعلام کنیم راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار نمی‌شود و تمرکز خود را بر بهره‌گیری از رسانه‌ها و فضای مجازی بگذاریم». در دیگر خبری در این مورد، نصرت الله لطفی، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اعلام کرد که سه گزینه جایگزین برای برگزاری راهپیمایی روز قدس ۹۹ وجود دارد. اول اینکه در برخی شهرستان ها که از لحاظ شیوع ویروس کرونا وضعیت مناسبی داشته و در منطقه سفید قرار دارند، این مراسم مانند سال های گذشته و پس از نماز جمعه برگزار شود. وی گزینه دوم را استفاده از راهپیمایی خودرویی دانست که در آن خانواده ها سوار بر خودروهای خود و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراسم روز قدس شرکت نمایند.

روز قدس 99

لطفی راهپیمایی مجازی را سومین گزینه برای جایگزینی این مراسم اعلام کرد. وی در انتها خاطرنشان کرد که : «روز قدس تعطیل ناپذیر است و این روز جهانی با گزینه های مختلف و با هماهنگی لازم در سطح کشور برگزار خواهد شد».

 

شاید به خواندن این مطلب علاقمند باشید:

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود