هدیه ۱۵ هزار روپیه ای عامر خان به فقرا در کیسه های آرد؛ حقیقت یا دروغ؟

هدیه ۱۵ هزار روپیه ای عامر خان به فقرا در کیسه های آرد؛ حقیقت یا دروغ؟

در حالی که به خاطر شیوع کووید ۱۹ بسیاری از کسب و کارها دست از فعالیت کشیده اند موجی از بیکاری در شرکت های کوچک و بزرگ دنیا به راه افتاده و حالا خیلی ها به ابتدایی ترین ملزومات زندگی نیاز دارند. در همین رابطه چندی است که ویدیویی در فضای مجازی دست به دست می شود که کمک مالی عامر خان به مردم کم بضاعت حومه دهلی در هند را نشان می دهد.

در این ویدیو که ظاهرا از شبکه اجتماعی تیک تاک بیرون آمده تصویری از عامر خان ستاره بالیوودی در کنار کامیونی نمایش داده می شود که حاوی کیسه های یک کیلویی آرد است. راوی ماجرا که سمیرخان یکی دیگر از بازیگران سینمای هند است در آن مدعی می شود که عامر خان برای شناسایی فقرا فراخوانی را منتشر میکند و در آن اعلام می نماید که صرفا افراد نیازمند بیایند و کیسه های یک کیلویی آرد را تحویل بگیرند. از آنجا که این کیسه ارزش مالی چندانی ندارد فقط افراد به شدت نیازمند برای دریافت آن مراجعه می کنند و وقتی به خانه باز می گردند و کیسه ها را باز می کنند با ۱۵ هزار روپیه هند در داخل آرد روبرو می گردند.

مکان دقیق توزیع این کیسه ها مشخص نیست و نمی توان گفت که اساسا این کار خیر انجام شده یا نه اما هیچیک از این ابهام ها جلوی فعالیت کاربران فضای مجازی برای خبرسازی در مورد کمک مالی عامل خان به نیازمندان را نگرفت و تا به امروز چندین کاربر فضای مجازی ویدیوی مربوط به کمک عامر خان به فقرا در صفحه های فیسبوک و توییتر خود منتشر کرده اند.

کمک مالی عامر خان به فقرا

اما جالب اینکه عامر خان صحت این ویدیوها را زیر سوال برده و در یک پست توییتری به مخاطبانش خبر داد که او این پول ها را درون کیسه های آرد قرار نداده و شاید هم کل داستان ساختگی است.

پیشتر تیم روابط عمومی عامر خان نیز در مصاحبه با نشریات هندی اعلام کردند که این کار خیر ارتباطی با او ندارد.

نشریه The Quint در تماسی که با سمیر خان (راوی ویدیو) در رابطه با صحت این ویدیو از او سوال کرد که او نیز اظهار داشت صرفا آنچه را دیده روایت کرده و در هیچ بخشی از این ویدیو نامی از عامر خان نیاورده و نام خیر واقعی این پولها را نمی داند.

از تمام اینها گذشته، تیمی از خبرنگاران که مدعی شده اند محل ضبط ویدیو را شناسایی کرده اند به این محله مراجعه کردند و بعد از پرس و جو از اهالی محله متوجه شدند که اصلا این کیسه ها میان آنها توزیع نشده و به نظر می رسد که کل خبر کمک مالی عامر خان به افراد بی بضاعت ساختگی است.

منبع: thequint
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود