نرخ جریمه ۹۹ به همراه کد تخلفات مربوط به آنها ابلاغ شد + جدول

نرخ جریمه ۹۹ به همراه کد تخلفات مربوط به آنها ابلاغ شد + جدول

نرخ جریمه ۹۹ نسبت به سال قبل تغییر کرده و پلیس راهور با انتشار بیانیه ای جدول کدهای تخلفاتی و نرخ جریمه هر کدام را منتشر کرده است.

نرخ جریمه ۹۹

همانطور که مشاهده می کنید امسال مصرف داروهای روانگردان بیشترین مبلغ را در نرخ جریمه ۹۹ به خود اختصاص داده است. البته جدای از افزایش نرخ جریمه ۹۹ تغییر و تحولات دیگری نیز قرار است که رویکرد پلیس راهور با تخلفات رانندگی اتفاق بیافتد.

سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی روز گذشته از حذف جریمه و کروکی های کاغذی در نیمه اول سال ۹۹ خبر داد و گفت در راستای تحول سیستمی پلیس جریمه و کروکی الکترونیکی می شوند.

به گفته هادیانفر حدود ۶ هزار دست افزار در کشور به این منظور در اختیار همکاران قرار گرفته و تقریبا درصد زیادی از همکاران در پلیس راه های شهرها و پلیس راه برای اطلاع از وضعیت راننده و وسیله نقلیه از این دستگاه های هوشمند استفاده می کنند.

هادیانفر در ادامه گفت با الکترونیکی شدن جریمه و کروکی ها، کافی است شماره پلاک را وارد سیستم کنیم، تمام اطلاعات وسیله نقلیه در دست افزار پلیس رویت می شود و دیگر نیازی نیست که بقیه موضوعات مرتبط به خودرو را وارد کنند یا با وارد کردن کد ملی یا شماره گواهینامه به راحتی اطلاعات خودرو در اختیار پلیس قرار می گیرد.

بررسی وضعیت بیمه خودروها و اعتبار آنها و همچنین مسروقه یا توقیفی بودن آنها نیز از دیگر مواردی است که به کمک این دستگاه ها میتوان مشخص نمود.

به گفته رئیس پلیس راهور به خاطر شیوع کرونا تاخیرهایی در برنامه تهیه تجهیزات اتفاق افتاد که به زودی این مشکل نیز حل می شود و سیستم الکترونیکی شدن جریمه و کروکی ها در کشور به صورت یکپارچه انجام می‌شود. از اقداماتی که براساس مصوبات مجلس شورای اسلامی صورت گرفت این است که جریمه ها را بلافاصله به صورت پیامک به افرادی که تخلف کرده اند، اطلاع رسانی کنیم که بدانند در کجا و به چه دلیلی جریمه شده اند از این طریق اقدام پیشگیرانه صحیح اتفاق می افتد و همچنین هموطنان از میزان جریمه خود مطلع می شوند تا مشمول بحث دو برابر شدن جرائم نشود.

 

شاید به خواندن این مطلب علاقمند باشید:

همه چیز در مورد وکالت تعویض پلاک خودرو در سال ۹۹

منبع: irna
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود