احتمال مرگ بر اثر ویروس کرونا در میان سیاهپوستان چهار برابر بیشتر است

احتمال مرگ بر اثر ویروس کرونا در میان سیاهپوستان چهار برابر بیشتر است

اداره آمار ملی انگلیس (ONS) اعلام کرده احتمال مرگ بر اثر ویروس کرونا در انگلیس و ولز در میان مردان سیاهپوست ۴/۲ برابر و در میان زنان سیاهپوست ۴/۳ برابر بیشتر است.

آمارها نشان می دهد ریسک مرگ بر اثر ویروس کرونا در میان افرادی با ریشه ی بنگلادشی، پاکستانی و هندی و همینطور افراد چند رگه هم به میزان چشمگیری بالا است.

این سازمان در بررسی خود از تاریخ ۲ مارس (۱۲ اسفند ۹۹) تا ۱۰ آوریل (۲۲ فروردین) چگونگی تأثیر ویروس کرونا بر گروه های قومی را مورد مطالعه قرار داده بود.

این سازمان در بررسی خود متوجه شده بود نرخ مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا در میان تمامی اقلیت های قومی، جز زنان چینی افزایش یافته بود.

در میان آمار مرگ و میر اقلیت های قومی بر اثر ویروس کرونا، سیاهپوستان بیشترین سهم را داشتند.

مرگ بر اثر ویروس کرونا در سیاهپوستان

به گفته ی اداره آمار ملی انگلیس، بخشی از علت این تفاوت در نرخ مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا در میان گروه های قومی، متفاوت بودن شرایط زندگی اعضای این گروه ها است، مثل زندگی در مناطقی که از نظر اجتماعی و اقتصادی محروم هستند.

عوامل جغرافیایی و اجتماعی-اقتصادی علت بیشتر از نیمی از تفاوتی هستند که در ریسک ابتلا به این ویروس در میان زنان و مردان سیاهپوست و سفیدپوستان وجود دارد.

با این حال، این عوامل بیانگر همه ی علت این تفاوت نیستند چون باقی علت ها هنوز شناسایی نشده اند.

این سازمان بیان کرده ممکن است بخشی از علت این تفاوت این باشد که اقلیت های قومی بیشتر در مشاغلی مشغول به کار هستند که با مردم سر و کار دارند و در نتیجه احتمال ابتلای آن ها بالاتر می رود. اداره آمار ملی انگلیس اعلام کرده قصد دارد ارتباط میان شغل و ریسک ابتلا را هم مورد بررسی قرار دهد.

دیوید لمی عضو حزب کارگر انگلیس، بالاتر بودن ریسک مرگ بر اثر ویروس کرونا را «هولناک» توصیف کرده. او در توئیتی خواستار بررسی فوری علت این تفاوت ها شده و اظهار کرده باید برای حفظ زنان و مردان سیاهپوست و همینطور هر فردی با هر ریشه ای، از ویروس کرونا اقدام شود.

هر چه می گذرد فشارها بر دولت انگلیس برای بررسی علت افزایش مرگ و میر در میان سیاهپوستان و اقلیت های قومی بیشتر می شود.

منبع: metro
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود