پست اینستاگرامی روزنه امید جوان آرژانتینی برای درمان سرطان کُشنده اش شد

پست اینستاگرامی روزنه امید جوان آرژانتینی برای درمان سرطان کُشنده اش شد

سباستین آلجاندرو آمورین دامیکو ۲۳ ساله از بوینس آیرس آرژانتین به بیماری نادری به نام رابدومیوسارکوما مبتلاست؛ سرطانی به شدت بدخیم که در سلول های ماهیچه ای اسکلت رشد می کند. در حال حاضر این تومور در گونه سباستین وجود دارد اما رشد آن بسیار سریع است و میتواند در نهایت به مرگ او منجر شود. او چندی پیش رادیوتراپی را به خاطر هزینه ها و درد بسیار شدیدش کنار گذاشت و در سال ۲۰۱۹ داستان خود را در اینستاگرام با مخاطبانش به اشتراک گذاشت. حالا پزشکی به نام Eduardo Sosa با او تماس گرفته و به او پیشنهاد داد که برای معاینه و جراحی رایگان نزد او در بوینس آیرس برود.

سرطان صورت

این پزشک در مصاحبه با خبرنگاران گفت:

باید در نظر داشت که سلامت سباستین در اولویت قرار دارد و برای انجام جراحی هرچیزی بستگی به شرایط بیمار دارد چراکه جراحی هم می تواند بسیار موفق باشد و هم اینکه به او آسیب بزند.

سباستین اما از اینکه فرصتی برایش پیش آمده تا بدون هزینه تحت درمان قرار بگیرد و چهره خود را ترمیم کند بسیار خوشحال است. او در این باره گفت:

بسیار از این فرصتی که برایم پیش آمده خوشحالم. من به جراحانی که شجاعت انجام این عمل را دارند افتخار می کنم.

سرطان صورت

او در مورد نحوه تشخیص بیماری اش هم گفت:

در سال ۲۰۱۴ به تدریج یک برآمدگی را در سمت راست فک خودم احساس کردم. تصورم این بود که یک جوش است اما آن برآمدگی به سرعت رشد کرد و در نتیجه به بیمارستان مراجعه کردم. آنجا پزشکان تصمیم گرفتند از صورتم نمونه برداری کنند. در ژانویه ۲۰۱۵ نتایج بیوپسی را گرفتم و مشخص شد که سرطان دارم.

سباستین در سال ۲۰۱۸ تحت عمل جراحی قرار گرفت اما تومور او مجددا برگشت و در نتیجه او مجبور به انجام رادیودرمانی شد. سباستین تاکنون از طریق اینستاگرامش ۲۲۰ هزار پزو (معادل ۲۶۴۸ پوند) کمک مردمی برای درمان خود دریافت کرده است. او در این باره گفت:

ما کمپینی را برای جمع آوری کمک راه انداخته بودیم اما به خاطر کرونا ویروس و افزایش نرخ دلار کار به شدت پیچیده شده است.

مشخص نیست که آیا این جوان هنوز توسط پزشکی که اشاره کردیم معاینه شده است یا خیر.

منبع: metro
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود