۱۰ گیاه آپارتمانی با کمترین نیاز به آب و نور و نگهداری آسان

۱۰ گیاه آپارتمانی با کمترین نیاز به آب و نور و نگهداری آسان

دلایل زیادی برای استفاده از گل ‌و گیاه در دکور آپارتمان وجود دارد؛ از تصفیه هوا گرفته تا شاد و سرزنده کردن آپارتمان شما. با این حال، برای خیلی از شما ممکن است نگهداری از گونه‌های خاصی از گل ها و گیاهان سخت باشد و حتی برایتان در حکم یک چالش واقعی باشد؛ مخصوصا وقتی که در فضا و نور طبیعی خورشید محدودیت داشته باشید.

برای این که بتوانید به خوبی از عهده نگهداری و مراقبت از این گل ها و گیاهان بربیایید و این موجودات سبزقبای زیبا تا مدت زمان بیشتری سالم و سرحال بمانند، امروز در روزیاتو برای شما فهرستی از بهترین گل ها و گیاهان آپارتمانی و گونه‌های خاص و بسیار مقاومی از انواع آنها را تهیه کردیم که برای آپارتمان عالی هستند و مثل خودتان به شرایط جدید آپارتمان شما سریع عادت می‌کنند.

این مطلب را هم بخوانید: ۱۵ گیاه آپارتمانی سایه دوست که به نور کمی نیاز دارند

۱- پوتوس

این گیاه سبزبرگ برای شاد و سرزنده نشان دادن محیط داخل آپارتمان شما ایده آل است. این گیاه را هم می‌توان با سبد از سقف آویزان کرد یا به عنوان یک گیاه رونده که رشد خوبی دارد در یک گوشه اتاق گذاشت. علاوه بر این، پوتوس خاصیت تصفیه کنندگی هوا را دارد و مواد سمی خطرناکی مانند فرمالدئید را جذب و دفع می‌کند؛ یعنی همان ماده سمی رایجی که از لوازم خانه و اثاثیه‌ای مانند فرش و قالیچه به هوا بلند می‌شود. این گیاه در شرایط نوری متنوع رشد می‌کند و زنده می‌ماند اما به یاد داشته باشید که اگر نور کمی به این گیاه بتابد، ممکن است چندرنگی برگ‌های آن کمتر شود.

۲- زبان مادرشوهر

گیاه زبان مادرشوهر یکی از مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه هفته‌ها بدون مراقبت می‌تواند بدون از دست دادن شکل و ظاهر تازه‌اش همان طور زیبا و شق و رق بماند. گیاه زبان مادر شوهر برای آنهایی مناسب است که در نگهداری از گل و گیاه تازه کار هستند زیرا می‌توانند در محیط های خیلی کم نور با آب کم زنده بمانند. این گیاه می‌تواند مواد سمی خطرناکی مانند فرمالدئید و بنزن را تصفیه کند و از بین ببرد.

۳- زامیفولیا یا جواهر زنگبار

زامیفولیا بومی کشور زانزیبار در آفریقای شرقی است. برخی این گیاه را گیاه خانگی آینده می‌نامند. زامیفولیا یکی از گیاهانی است که به حداقل نور نیاز دارد و در واقع در این فهرست ما کم‌نورترین گیاه است. این گیاه را فقط باید ماهی ۳ بار آب داد. علاوه بر این، این گیاه به ندرت حشره دور خودش جمع می‌کند.

۴- برگ عبایی

برگ عبایی گیاهی است که برگ‌های سبز تیره دارد و در هر گوشه تاریکی از نظر بصری بسیار زیبا جلوه می‌کند و زینت بخش خانه شماست. این گیاه به نور کم وابسته است و می‌تواند با آب کم یا خاک ضعیف هم زنده بماند.

این مطلب را هم بخوانید: ۱۵ گیاه آپارتمانی معجزه گر که خواب شبانه را بهبود می‎بخشند

۵- کاکتوس

اگر تنوع چیزی است که در خرید گل و گیاه به دنبال آن هستید، می‌توانید برای خرید انواع کاکتوس برای آپارتمان خود هزینه کنید. کاکتوس‌ها انواع و اقسام زیادی دارند و در شکل و اندازه‌های عجیب و جور واجور به فروش می‌رسند. مراقبت از این گیاه بسیار آسان است زیرا می‌تواند در بیابان خشک و بی آب و علف هم طاقت بیاورد. بنابراین، اگر آپارتمان شما فقط یک پنجره داشته باشد و محیط شما مجهز به نور قوی باشد، از گیاهانی است که با همه شرایط شما جور در می‌آید.

۶- ساکولنت

چه کسی است که از گیاه ساکولنت خوشش نیاید؟ در طی چند سال اخیر، این گیاه بسیار رواج پیدا کرده و محبوب شده است. دلیل دوست داشتنی بودن ساکولنت‌ها ظاهر زیبا و دوام بالای آنهاست. تنها چیزی که برای نگهداری ساکولنت‌ها باید بدانید این است که فقط مقدار کمی نور و آب در هر ماه می‌خواهند.

۷- گندمی

گیاه گندمی نیز جزو گیاهانی است که به نور خیلی کم نیاز دارد اما خودش می‌توانند با جوانه زدن به خودی خود زیاد شود. بنابراین، اگر فراوانی چیزی است که به دنبالش هستید، این گیاه همانی است که می‌خواهید. گیاه گندمی وقتی ریشه اش زیاد می‌شود خیلی خوب و جمع و جور است و برای نگهداری در آپارتمان هایی که نیاز به گلدان‌های کوچک دارند یا لازم است خود به خود رشد کنند خیلی عالی به نظر می رسد.

این مطلب را هم بخوانید: ۱۵ گیاه آپارتمانی که برای اتاق‌های مختلف خانه مناسب هستند

۸- بامبو

بامبو برای زنده ماندن فقط نیاز به آب و سایه دارد. علاوه بر این که ظاهر زیبایی دارد ابزاری عالی برای ایجاد یک محیط مثبت زندگی است. این گیاه یک نمونه زنده از عناصر فنگ شویی آب، چوب و زمین است که هم راستا با تمرین‌های فنگ شویی عمل می‌کند. اگر بامبو را در گلدان مناسب و درست قرار دهید، می‌تواند با معرفی آتش و فلز، تعادل ۵ عنصر فنگ شویی را تکمیل کند.

۹- درختچه فیکوس یا بنجامین

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که فضای کافی برای یک درختچه کامل داشته باشید، گیاه فیکوس که به بنجامین مشهور است دقیقا همان گیاهی است که برای آپارتمان خود به دنبالش می‌گشتید. این گیاه جذاب به حداقل نگهداری نیاز دارد و برای فضای داخل آپارتمان بی نظیر است. بنجامین خود به خود در طیعت رشد نمی‌کند. وقتی این گیاه جوان است شاخه‌های شعبه‌دار آن می تواند در هم تنیده شود و یک گیاه جدید دائمی را تشکیل دهند. با این که فیکوس یک گیاه خیلی رایج برای فضای آپارتمان است اما در خارج از محیط آپارتمان هم می‌تواند رشد ‌کند. قد این گیاه در طبیعت به ۱۵ متر هم می‌رسد.

این مطلب را هم بخوانید: با گیاهان آپارتمانی آشنا شوید که برای سلامت ما مفید هستند

۱۰- گل چمچه‌ای یا برگ قاشقی

این گیاه بسیار زیبا برگ‌های بلندی به رنگ سبز تیره و گل‌های سفید باشکوه و زیبایی دارد. برگ قاشقی برای فضاهای کوچک عالی است و به نور خورشید کمی برای زنده ماندن نیاز دارد. در حقیقت، نور مستقیم خورشید می‌تواند به برگ‌های این گیاه آسیب برساند. گیاه برق قاشقی نیاز به آب دهی زیادی ندارد اما وقتی زیاد به آن آب بدهید برگ‌هایش شروع به ریختن می‌کند.

این مطلب را هم بخوانید: راهنمای خرید گیاهان آپارتمانی : نکاتی که بهتر است به آنها توجه کنید

منبع: 6sqft
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود