صادرات ریش و مژه تقلبی از کره شمالی به اروپا و نقض تحریم ها توسط کیم جونگ اون

صادرات ریش و مژه تقلبی از کره شمالی به اروپا و نقض تحریم ها توسط کیم جونگ اون

کره شمالی اکنون تحت فشار سخت ترین و بی سابقه ترین تحریم های بین المللی قرار دارد، به این دلیل که این کشور و رهبرانش دست از برنامه های توسعه تسلیحات هسته ای بر نمی دارند. با این وجود، کیم جونگ اون توانسته راه گریزی از این تحریم های فلج کننده بیابد که به او امکان داده بیش از ۲۷ تن مژه، ابرو و ریش تقلبی به فرانسه و بلژیک صادر کند. این ترفند تحریم شکن با استفاده از زدن برچسب «ساخت چین» روی این کالاهای تقلبی و غیرقانونی میسر شده و در ادامه از طریق چین به اروپا صادر شده است.

تحریم ها و قاچاق در کره شمالی

کارشناسان همچنین دریافته اند که دیکتاتور کره شمالی توانسته بیش از ۱,۰۰۰ دستگاه آکاردئون، که آلت موسیقی مورد علاقه اوست، را به شکل قاچاق از کشور خارج کند. همزمان، کیم توانسته از کانال های قاچاق کالای چین برای وارد کردن اقلام لوکس مورد مصرف خود استفاده نماید. بررسی داده های مربوط به گمرک چین نشان می دهد که رهبر بزرگ کره شمالی توانسته بیش از ۷۴,۰۴۷ لیتر شراب را از کره جنوبی، آلمان، فرانسه و ایتالیا وارد کند. رهبر کره شمالی به خاطر زیاده روی هایش در نوشیدن شراب، کشیدن سیگار و عادات ناسالم غذایی اش شناخته می شود.

تحریم ها و قاچاق در کره شمالی

گفته می شود که او سالانه بیش از ۱۰۰,۰۰۰ پوند صرف مشروبات الکلی کرده و از ودکای روسی گرفته تا شراب، شامپاین و کنیاک و صرفاً برای مصرف خود و نزدیکانش وارد می کند. آشپز شخصی پدر کیم، کنجی فوجیموتو، در مورد عادات غذایی لوکس رهبر کنونی کره شمالی اطلاعات قابل توجهی ارائه داده است. فوجیموتو در واقع آشپز سوشی خصوصی بود که برای سال های طولانی در خدمت کیم جونگ ایل بود و می گوید که رابطه ای دوستانه با کیم جونگ اون داشته و در سال های کودکی و نوجوانی همبازی او بوده است. او می گوید که کیم جوان علاقه خاصی به سوشی درست شده با بخش بسیار چرب ماهی تن داشته است، همان قسمتی که مورد علاقه پدرش نیز بود.

تحریم ها و قاچاق در کره شمالی

فوجیموتو در مصاحبه ای با دیلی میل در این باره چنین گفته است: «من همیشه برای ژنرال [جونگ ایل] دستکم هفته ای یک بار سوشی درست می کردم و جونگ اون نیز همیشه برای خوردن حاضر می شد. به همین خاطر می توانم بگویم که جونگ اون نیز سوشی را دوست داشت». این سرآشپز ژاپنی فاش کرده که رهبر کنونی کره شمالی به طور معمول روزی دو بطری شامپاین Cristal می نوشد. این شامپاین مشهور در سال ۱۸۷۶ و به درخواست تزار الکساندر دوم روسیه ساخته شده و یکی از گران ترین برندهای شامپاین در جهان است. هر بطری از این نوع مشروب به طور معمول بیش از ۸۰ پوند قیمت دارد در حالی که برخی از بطری های بزرگ تر آن تا ۸۰۰۰ پوند نیز قیمت گذاری شده است. فوجیموتو همچنین گفته که وی خود شاهد بوده کیم جونگ اون در طی یک وعده غذایی ۱۰ بطری Bordeaux خورده است.

تحریم ها و قاچاق در کره شمالی

زیاده روی رهبر کره شمالی در خوردن و عادات ناسالم نوشیدن مشروبات الکلی باعث افزایش قابل توجه وزن او در سال های اخیر و ایجاد مشکلات جسمی متعدد برای وی شده است. وی با حدود ۱۷۰ سانتیمتر قد و ۱۳۱.۵ کیلوگرم وزن دارای شاخص توده بدنی ۴۶.۱ است که او را در زمره افراد بسیار چاق رده بندی می کند. زیاده روی های کیم جونگ اون در زمینه غذا خوردن و نوشیدن مشروبات الکلی باعث شده که بسیاری از کارشناسان ادعا کنند وی به نقرس، دیابت و بیماری های قلبی مبتلاست. در ماه آوریل گذشته، دیکتاتور کره شمالی به مدت سه هفته در انظار عمومی ظاهر نشده بود که باعث شد شایعات زیادی در مورد مرگ وی منتشر شود.

بیشتر بخوانید: ترفندهای خلاقانه کیم جونگ اون؛ کره شمالی چگونه تحریم‌های بین‌المللی را دور می‌زند؟

منبع: express
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود