برداشته شدن مجسمه ها و تصاویر رهبران کره شمالی و باز هم شایعه مرگ کیم جونگ اون

برداشته شدن مجسمه ها و تصاویر رهبران کره شمالی و باز هم شایعه مرگ کیم جونگ اون

برداشته شدن دو تصویر و یک مجسمه از میدان کیم ایل سونگ در پیونگ یانگ بار دیگر باعث گمانه زنی هایی در مورد مرگ یا وخامت حال کیم جونگ اون رهبر کره شمالی شده است، در حالی که به گفته یک کارشناس این موضوع می تواند پیش درآمدی بر تایید رسمی مرگ وی باشد. بر اساس گزارش وبسایت خبری NK News کره جنوبی، تصاویر غول پیکر کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل- پدربزرگ و پدر کیم جونگ اون- از میدان بزرگ کیم ایل سونگ پیونگ یانگ برداشته شده اند.

مرگ کیم جونگ اون رهبر کره شمالی

روی کالی، روزنامه نگاری که کتابش با عنوان Look With Your Eyes and Tell the World به شرح سفرهایش به این کشور منزوی به عنوان یک توریست می پردازد، می گوید که به باور او مجسمه کیم جونگ ایل نیز از این میدان برداشته شده است. وی در مصاحبه به وبسایت خبری اکسپرس در این باره چنین گفته است: «آخرین باری که این اتفاق رخ داد زمانی بود که این مکان به دنبال مرگ رهبر عزیز نوسازی شد. اینکه این تصاویر برداشته شده اند بسیار جالب به نظر می رسد. کیم جونگ اون نمی تواند هیچ مجسمه یا تصویری داشته باشد مگر اینکه بمیرد. این میدان آنقدر بزرگ است که دلیل بزرگ تر کردن آن را نمی توانم بفهمم. از این رو حدس می زنم که آن ها برای اضافه کردن یک مجسمه و تصویر بزرگ تر آماده می شوند، اما کسی چه می داند؟».

مرگ کیم جونگ اون رهبر کره شمالی

میدان کیم ایل سونگ که این تصاویر بزرگ در آن هستند در پایتخت کره شمالی واقع شده و از سال ۲۰۱۲ تاکنون تغییری در آن ایجاد نشده است، همان سالی که پدر کیم درگذشته و پسرش جانشین او شد. وبسایت خبری NK News ادعا کرده که تصاویر ماهواره ای گرفته شده در روز دوشنبه گذشته نشان می دهد که سکوی اصلی این میدان که مقامات ارشد کره شمالی از روی آن رژه های نظامی را تماشا می کردند نیز ویران شده است. این رسانه خبری همچنین مدعی است که بخش غربی میدان مذکور نیز بسته شده و عبور و مرور در آن جریان ندارد.

مرگ کیم جونگ اون رهبر کره شمالی

این تغییرات پس از آن رخ می دهد که شایعات زیادی در مورد وخامت اوضاع جسمانی رهبر ۳۶ ساله کره شمالی مخابره شده است. شایعات گسترده ای در هفته های اخیر در مورد مرگ یا دستکم به کما رفتن کیم جونگ اون وجود داشت. بعد از پنهان بودن از انظار عمومی به مدت ۳ هفته، تصویری از وی منتشر شد که کیم را در حال افتتاح یک کارخانه کودسازی در پیونگ یانگ نشان می داد، تصویری که هدف از انتشار آن ظاهراً برطرف کردن شایعات مرگ وی بود. با این وجود، با توجه به زنده نبودن این تصویر، نمی توان زمان دقیق گرفته شدن آن را مشخص کرد.

مرگ کیم جونگ اون رهبر کره شمالی

مرگ کیم جونگ اون رهبر کره شمالی

کالی در ادامه تصریح می کند: «شاید بیش از حد شکاک هستم اما این موضوع به نظر من مشکوک است. هیچ راهی برای اینکه بگوییم این تصویر کی گرفته شده وجود ندارد. این هم یکی دیگر از کارخانه های پیونگ یانگ است و انتشار ناگهانی آن نیز بسیار عجیب به نظر می رسد. هیچ راهی برای تاریخ گذاری آن وجود ندارد و موضوع این است که در مسیر طبیعی اتفاقات نیز، هر روز تصویری از رهبر بزرگ در حال افتتاح چیزی منتشر می شود».

مرگ کیم جونگ اون رهبر کره شمالی

با این وجود، این روزنامه نگار می گوید: «آن ها سابقه طولانی در این چیزها دارند. او قبلاً نیز مفقود شده است، برای ۴۰ روز و وقتی که برگشت به خاطر جراحی که انجام داده بود با یک عصا راه می رفت». در کلیپی که از کیم جونگ اون منتشر شد، کیم که به وضوح کاهش وزن داشت، در حال سیگار کشیدن نیز دیده می شد و کالی در این مورد چنین اظهارنظر می کند: «واقعیت این است که از هر زاویه ای که نگاه کنید، او یک انسان سرحال نیست».

بیشتر بخوانید: صادرات ریش و مژه تقلبی از کره شمالی به اروپا و نقض تحریم ها توسط کیم جونگ اون

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • صمد جعفری اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۹

    حسین جان من همیشه مقالاتت رو مطالعه می کنم و لذت می برم از تفکر آزاد و زیبای تو