۱۰ قاتل سریالی ترسناک تاریخ با بیشترین تعداد قربانیان و هولناک ترین روش های قتل

۱۰ قاتل سریالی ترسناک تاریخ با بیشترین تعداد قربانیان و هولناک ترین روش های قتل

قاتل سریالی فردی است که بیش از یک نفر را در مواردی جداگانه به قتل برساند، تحت تاثیر دلایل روانشناختی و نه پول یا جنگ و دعوا. اگر چه تعداد این افراد در مقایسه با عامه مردم بسیار اندک است اما قاتلان سریالی متعددی با قربانیان و هوش متفاوت در طول تاریخ وجود داشته اند. به دلیل اغلب ماهیت سایکوپاتیک یک قاتل سریالی، برای مقامات بسیار دشوار است که تعداد دقیق قربانیانی که یک نفر به قتل رسانده را محاسبه کنند. در بیشتر موارد قتل معمول، قاتل معمولاً اتهامات را رد می کند یا وسعت و حجم قتل هایش را کمتر از واقعیت نشان می دهند. وقتی که پای قاتلان سریالی به میان می آید اما در اغلب موارد فرد قاتل ادعا می کند افرادی بسیار بیشتر از واقعیت به قتل رسانده است، و تعداد قربانیان خود را به مثابه یک نشان افتخار که به سینه اش می آویزد در نظر می گیرد. در ادامه این فهرست می خواهیم نگاهی بیندازیم به ۱۰ قاتل سریالی مرگبار تاریخ که بیشترین آمار قربانیان را داشته اند.

۱۰- گری ریجوی

تعداد قربانیان تایید شده: ۴۹ نفر

تعداد احتمالی قربانیان: بیش از ۹۰ نفر

گری ریجوی که با لقب قاتل رودخانه سبز شناخته می شد (جسد اولین قربانی او در یک آبراه به این نام در سیاتل پیدا شد)، یک نقاش کامیون بود که در سال به قتل ۷۱ زن که عمدتا روسپی و زنان و دختران فراری بودند، بین سال های ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۴، اعتراف کرد. او معمولاً در حین برقراری رابطه جنسی با قربانیانش آن ها را خفه کرده و در ادامه جنازه آن ها را در مناطق دوردست اطراف رودخانه گرین ریور رها می کرد. پلیس از مدت ها پیش به او مظنون بود اما هیچ مدرک خاصی علیه او ناشت تا اینکه آزمایش دی ان ای در سال ۲۰۰۱ ارتباط او را با برخی از مقتولین ثابت کرد. ریجوی که تا همین اواخر مرگبارترین قاتل سریالی تاریخ ایالات متحده بود و انتظار می رود بیش از ۹۰ نفر را به قتل رسانده باشد، تنها در ۴۹ مورد محکوم شد.

مشهورترین قاتل سریالی

۹- آناتولی اونوپرینکو

تعداد قربانیان تایید شده: ۵۲ نفر

تعداد احتمالی قربانیان: بیش از ۵۲ نفر

اونوپرینکو که لقب هیولای اوکراین را یدک می کشید بین سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۶ بیش از ۵۲ نفر را به قتل رساند. او دلیل داشتن تمایلات قتل خود را زندگی در یتیم خانه در دوران کودکی می دانست. او خود را رباتی توصیف می کرد که تحت کنترل یک نیروی ماورایی به قتل قربانیانش دست می زد. اونوپرینکو به اعدام محکوم شد اما در ادامه به دلیل تغییر قوانین، مجازات او به حبس ابد کاهش یافت . او ادعا می کرد که در صورت آزادی از زندان بار دیگر دست به کشتار خواهد زد اما در سال ۲۰۱۳ در زندان به دلیل سکته قلبی درگذشت. او از سن هفت سالگی توسط پدر و برادر بزرگ ترش به یتیم خانه فرستاده شد و همین موضوع نقش مهمی در تنفر اونوپرینکو از خانواده ها و قتل آن ها داشت.

مشهورترین قاتل سریالی

۸- آندری چیکاتیلو

تعداد قربانیان تایید شده: ۵۳ نفر

تعداد احتمالی قربانیان: ۵۶ نفر

چیکاتیلو، معلم سابق، با القاب درنده سرخ یا قصاب روستوف، به خاطر قتل بیش از ۵۳ زن و کودک بین سال های ۱۹۷۸ تا ۱۹۹۰ در اتحاد جماهیر شوروی محکوم شد.در کمال ناباوری، مردی به خاطر یکی از قتل هایی که چیکاتیلو بعدها به آن اعتراف کرد محکوم شده و اعدام گشته بود. چیکاتیلو در سال ۱۹۹۲ در سن ۵۶ سالگی اعدام شد.

مشهورترین قاتل سریالی

۷-عبدالجبار

تعداد قربانیان تایید شده: ۶۵ نفر

تعداد احتمالی قربانیان: بیش از ۳۰۰ نفر

جبار یک قاتل سریالی ترسناک اهل افغانستان بود که به خاطر قتل ۶۵ مرد و پسربچه به پای میز عدالت کشانده شد، اگر چه باور عمده این است که تعداد قربانیان او بسیار بیشتر باشد. روش مورد علاقه او تجاوز به قربانیان و در حین تجاوز آن ها را با یک شال خفه می کرد. او در حال تلاش برای قتل یک قربانی دیگر توسط پلیس دستگیر شده و به مرگ محکوم گردید. عبدالجبار در سال ۱۹۷۰ به دار آویخته شد. دو نفر انسان بیگناه به دلیل قتل هایی که عبدالجبار انجام داده بودند قبل از دستگیری این قاتل سریالی اعدام شدند.

مشهورترین قاتل سریالی

۶- یانگ ژین های

تعداد قربانیان تایید شده: ۶۷ نفر

تعداد احتمالی قربانیان: ۶۷ نفر

ژین های که به او لقب قاتل هیولاصفت داده شده بود، نیمه شب وارد خانه های مناطق حاشیه ای می شد و با استفاده از ابزارهایی مانند بیل، چکش و ساطور حاضران خانه را به قتل می رساند.  پلیس در ابتدا سرقت و تجاوز را انگیزه ژین های از قتل ها عنوان کرد اما بررسی ها نشان می داد که او خانواده های قربانی خود را به شکل تصادفی انتخاب کرده و از قتل لذت می برد. او که معروف ترین قاتل سریالی تاریخ چین است به خاطر قتل ۶۷ نفر به اعدام محکوم شد. ژین های در سال ۲۰۰۴ در سن ۳۵ سالگی به جرم قتل ۶۷ نفر در طی سه سال اعدام شد.

مشهورترین قاتل سریالی

۵- کامپاتیمار شانکاریا

تعداد قربانیان تایید شده: ۷۰ نفر

تعداد احتمالی قربانیان: بیش از ۷۰ نفر

شانکاریا یکی از بدنام ترین قاتلان سریالی تاریخ هند است که با استفاده از یک چکش بیش از ۷۰ نفر را در این کشور به قتل رساند. او با ادعای اینکه کشتن برای او به شدت لذت بخش بوده در آخرین صحبت های خود قبل از اعدام چنین گفت: «من بی دلیل مرتکب قتل می شدم، هیچ کس نباید مانند من شود».

مشهورترین قاتل سریالی

۴- پدرو رودریگز فیلهو

تعداد قربانیان تایید شده: ۷۱ نفر

تعداد احتمالی قربانیان: بیش از ۱۰۰ نفر

فیلهو شخصاً ادعا کرده که بیش از ۱۰۰ فرد را به قتل رسانده و ۴۷ نفر از این قربانیان را هم سلولی های او تشکیل می داده اند. او حتی پدر خود را نیز به دلیل کشتن مادرش به قتل رسانده و بعد از بیرون کشیدن قلبش، آن را خورد.

مشهورترین قاتل سریالی

۳- دانیل کاماراگو

تعداد قربانیان تایید شده: ۷۲ نفر

تعداد احتمالی قربانیان: بیش از ۱۵۰ نفر

این قاتل سریالی که ظاهراً به دلیل اذیت و آزارهای مادر ناتنی اش در دوران کودکی به آدمکشی روی آورد، کاماراگو متهم است که بین سال های ۱۹۷۴ تا ۱۹۸۶ بیش از ۱۵۰ دختر و زن را بعداز تجاوز به قتل رسانده است. هدف عمده او را دختران نوجوان و بین ۱۰ تا ۱۵ سال تشکیل می دادند. کاماراگو در سال ۱۹۹۴ و به علت اینکه یکی از هم سلولی هایش را کشته بود بدست دوستان آن زندانی کشته شد.

مشهورترین قاتل سریالی

۲- پدرو لوپز مونسالوه

تعداد قربانیان تایید شده: ۱۱۰ نفر

تعداد احتمالی قربانیان: بیش از ۳۵۰ نفر

لوپز که بیشتر با لقب هیولای آند شناخته می شود، دختران نوجوان را هدف قرار داده و به قتل بیش از ۳۰۰ نفر اعتراف کرد هر چند تنها در ۱۱۰ مورد محکوم شد. او به عنوان یک قاتل سریالی بین سال های ۱۹۶۹ تا ۱۹۸۰ به دختران جوان تجاوز کرده و آن ها را به قتل رساند. لوپز در سال ۱۹۸۰ در بازاری در اکوادور و در حالی که تلاش می کرد یک دختربچه را برباید دستگیر شد  واعتراف کرد که دستکم ۳۱۰ کودک، عموماً از مناطق فقیرنشین کلمبیا، اکوادرو و پرو را خفه کرده است. هیولای آد در اکوادور به ۱۶ سال زندان محکوم شد و در سال ۱۹۹۴ به کلمبیا استرداد گشته، در بیمارستان روانی بستری شد. او در سال ۱۹۹۸ و بعد از اینکه اعلام شد سلامت روانی ندارد آزاد شد. از آن زمان تاکنون ردی از لوپز در دست نیست اما گمان می رود که این قاتل سریالی هولناک در صورت زنده بودن در دهه هشتاد زندگی خود باشد.

مشهورترین قاتل سریالی

۱- لوییس آلفردو گاراویتو

تعداد قربانیان تایید شده: ۱۳۸ نفر

تعداد احتمالی قربانیان: بیش از ۴۰۰ نفر

پاراویتو که به عنوان مرگبارترین قاتل سریالی تاریخ شناخته می شود، به خاطر تعداد زیاد قربانیانش لقب «جانور» و هیولای جنوآ را دریافت کرده است. او در طی نیم دهه به قتل بیش از ۱۴۰ کودک اعتراف کرد اما باور کارشناسان بر این اس که وی در این مدت بیش از ۴۰۰ کودک را بعد از تجاوز به قتل رسانده است. گاراویتو در سال ۲۰۰۰ و در سن ۴۲ سالگی به جرم قتل ۱۸۹ پسربچه بین سال های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۶ به ۸۳۵ سال زندان محکوم شد. او در شهر جنوآ در کلمبیا بدنیا آمده و با جعل هویت و به عنوان یک فعال امور خیریه، فروشنده، کشیش یا معلول، قربانیان خود را از بین پسربچه های ۸ تا ۱۶ ساله انتخاب می کرد.

مشهورترین قاتل سریالی

تازه ترین قاتل سریالی که به فهرست مرگبارترین قاتلان سریالی تاریخ اضافه شده مردی آواره به نام ساموئل لیتل ۷۹ ساله است که در نوامبر ۲۰۱۸ به قتل بیش از ۹۰ نفر بین سال های ۱۹۷۰ تا ۲۰۰۵ اعتراف کرد و تاکنون بیش ۴۰ مورد از ادعاهای او تایید شده است. اگر تمامی این ۹۰ قتل تایید شوند، لیتل به مرگبارترین قاتل سریالی تاریخ ایالات متحده تبدیل خواهد شد. این بوکسور سابق، در سال ۲۰۱۲ دستگیر شده و اغلب قربانیان او را روسپی ها و زنان معتاد تشکیل می دادند. اف بی آی در فوریه ۲۰۱۹ تصاویری از ۱۶ زن را که توسط لیتل کشیده شده بودند برای شناسایی قربانیان او منتشر کرد.

بیشتر بخوانید: ۱۰ قاتل سریالی ترسناکی که احتمالاً چیزی در مورد آن ها نشنیده اید [قسمت دوم]

منبع: whatculture
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • ممد خرداد ۳, ۱۳۹۹

  یه مقاله بود دلیل نبود قاتل سریالی تو شوروی رو توضیح میداد. دلیلش اینه که قاتل سریالی تو هر کشوری هست. اما بعضی کشورا یه سیستم پروپاگاندایی دارن میگن کشورشون بهشته اعلا هست. مثل شوروی که همه میدونن دارن اما سیستم میگه نداریم پس نداریم. یا تو ایران من خیلی خوب میدونم حداقل ۱۰۰ تا قاتل سریالی داریم اما این چیزا تو مملکت ما مسکوت میمونن. اصالتا متعلق به همدانم. تا ۲۰ سالگی همدان زندگی کردم یادمه ۱۴ ۱۵ ساله بودم دخترای زیادی ناپدید میشدن. تو محلمون فکر کنم یکی ناپدید شد. حالا گفتن با عشقش فرار کرده اما اگه فرار کرده بود حداقل یک زنگی میزد. تا الان نه زنگی نه پیامی که خانوادش بدونن زنده هست.. همیشه دنبال میکنیم وضع خانوادشو ببینیم بالاخره پیدا شد دخترشون یا نه. اما من یکی مطمئنم کار یه قاتل سریالی بوده. چون اون موقع میگفتن حداقل ۵۰ تا دختر گم شدن.
  یا چند سال پیش تو شمال گم میشدن دختر و زنها. تا یک مدت اصلا حرفی از قتل و قاتل و این چیزا نمیزدن. میگفتن یا فرار کردن یا گم شدن. حتی یادمه اخبار یه بار گفت این زنا تو شمال همشون الزایمر داشتن. اما یه ادمی رو دستگیر کردن با ماشین اینا رو سوار میکرد بعد تجاوز میکشت. حتی بعد این همه قتل با روش و دلایل یکسان حاظر نشتن بهش بگن قاتل سریالی. چون تو مملکت ما غیر ممکنه کسی قاتل سریالی باشه. ما بهشتیم.
  فکر کنم کارگاه های اگاهی حتی اموزش دیده باشن. اما تو امریکا اف بی ای حتی دوره ۶ ماهه خط شناسی و واژه شناسی میزارن برا کاراگاه هاشون. اینطوریه تو امریکا اکثرا دستگیر میشن. اینکه امریکا و اکثر کشورای غربی قاتل سریالی زیادی داره دلیلش این نیست اونا بیشتر خلاف میکنن. دلیلش اینه کشورایی مثل ما و شوروی زیر بار قبول چنین چیزایی نمیرن. اصولا تو کشورای ما دروغ و تکذیب حرف اولو میزنه.

 • مهدی خرداد ۴, ۱۳۹۹

  از اپ اومدم. کاور متنو فک کردم عمو جانیه?

 • hi خرداد ۴, ۱۳۹۹

  اینا همه کنار ، چگینی های زمان دوران صفویه فقط. امروز داشتم میخوندم دوران صفویه یه دسته آدمخوار داشتن هرکی مخالفشون بود میدادن دست این گروه . اونام زنده زنده میخوردنش !!!!! همین ۵۰۰ سال پیش . ازین مخوف تر داریم؟

 • parka آذر ۹, ۱۴۰۰

  در مورد شوروی درسته معتقد بودن که جنایت قتل دزدی و جرایمی از این قبیل مختص جوامع سرمایه داری هست و در جامعه با ارمان های کمونیستی همچین اتفاقاتی نمیوفته و پرونده های مربوط به این جنایات یا کلا بایگانی و نادیده گرفته می شد یا اگه خیلی ادامه دار بود و تعداد قربانی ها زیاد میشد میگفتند این کار جاسوس ها و ضد کمونیستها و خرابکارها تحت تاثیر نظام سرمایه داری هست و هیچ فرد روانی و منحرف و مشکلی داری وجود نداره. تو باقی کشورهایی هم یا پلیس و کاراگاه ها حوصله یا توانایی دنبال کردن قاتل رو ندارند و قتل های زنجیره ای گزارش نمیشه یا خبر دارند ولی به خاطر یه سری سیاست ها خبرش اعلام نمیشه.