جزییات آغاز فروش سهام عدالت از ۶ خرداد ۹۹ در سراسر کشور

جزییات آغاز فروش سهام عدالت از ۶ خرداد ۹۹ در سراسر کشور

فروش سهام عدالت که از اردیبهشت ماه ۹۹ بر اساس ابلاغیه مقام رهبری آزاد شده بود، از ۶ خرداد ۹۹ در سراسر کشور آغاز می شود. وزارت امور اقتصادی اعلام کرد که دارندگان سهام عدالت در ۳۱ استان کشور می توانند از روز سه شنبه ششم خرداد ماه سال ۱۳۹۹، به شعب بانک هایی که قبلا در آن، حساب بانکی داشتند، مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم های فروش، اقدام کنند.

همه دارندگان سهام عدالت بایستی شماره شبا حساب بانکی خود را در زمان مراجعه حضوری به بانک، همراه داشته باشند. شما بایستی به بانکی مراجعه کنید که تا کنون سود سهام عدالت را دریافت می کردید. ۳۰ درصد سهام عدالت اکنون قابلیت فروش دارد.

مابقی بر اساس اطلاعیه سازمان خصوصی سازی خواهد بود. تعهدنامه مربوط به فروش سهام عدالت بایستی به صورت حضوری در شعب بانک ها، تکمیل شود. شورای عالی بورس، ۳۰ اردیبهشت ۹۹ ، چگونگی و زمان فروش بخشی از پرتفو سهام عدالت را اعلام کرد.

پس از اتمام مهلت اعلام شده در سامانه سهام عدالت (۹۹/۳/۸ )از تاریخ ۹۹/۳/۱۰ بانک ها از طریق کارگزاری های خود یا کارگزاری های طرف قرار داد، به تدریج نسبت به فروش سهام متقاضیان در بورس اقدام و وجوه حاصله را در قالب توافق شده به حساب آنها واریز خواهند کرد.

طبق اعلام سازمان خصوصی سازی در اردیبهشت ۹۹، افرادی که دارنده سهام عدالت هستند، بایستی تا ۸ خرداد ماه ۹۹ یعنی تا دومین ۵ شنبه خرداد ماه، تکلیف انتخاب روش سهامداری را مشخص کنند. اگر تا ۸ خرداد ۹۹، روش مستقیم سهامداری را انتخاب نکنند، روش غیر مستقیم انتخاب می شود.

برای اطلاع از وضعیت سهام عدالت خود، با دارا بودن کد ملی و شماره شناسنامه به سامانه samanese.ir رجوع کرده و در جریان وضعیت سهامداری و اطلاعات ثبت شده در سامانه خصوصی سازی قرار بگیرید. به منظور فروش سهام عدالت، داشتن کد بورس الزامی است. کد بورس بدون نیاز به احراز هویت حضوری برای سهامداران سهام عدالت، صادر شده است.

در مراجعه به بانک، کارت ملی و شناسنامه با خود همراه داشته باشید. پرینت اطلاعات پروفایل شما در سایت سهام عدالت یا برگه سهام عدالت قبلی، مورد نیاز نیست و اعتباری هم ندارد.

با مراجعه به کارگزاری های سراسر کشور، می توان کد معاملات آنلاین دریافت کرده و از طریق پرتفو اینترنتی، نسبت به خرید و فروش سهام اقدام نمود. توجه داشته باشید که سهام عدالت، کلکسیونی از ۳۶ سهم بورسی و ۱۳ سهم غیر بورسی ایران است. خرید و فروش وکالتی سهام عدالت، ممنوع است.

فروش سهام عدالت
فروش سهام عدالت از ۶ خرداد ۹۹. کد ملی برای ورود به سایت سازمان خصوصی سازی وزارت امور اقتصادی و دارایی برای بررسی سهام عدالت، الزامی است

اگر قصد دارید تا صورت های مالی و گزارشات ماهانه و سالانه ۳۶ شرکت بورسی پرتفو سهام عدالت خود را مشاهده کنید به سامانه کدال در نشانی codal.ir مراجعه کنید.

سهام بورسی سهام عدالت قابلیت خرید و فروش در بورس دارد. از طریق سامانه tsetmc.com در جریان آخرین قیمت خرید و فروش ۳۶ سهم بورسی پرتفو سهام عدالت قرار بگیرید. توجه کنید که قیمت سهام عدالت، سال به سال در حال افزایش است و سهامداری آن، توصیه می شود.

با هر سوالی در رابطه با سهام عدالت روبرو شدید با مرکز تماس سهام عدالت به شماره ۰۲۱۸۳۳۳۸ تماس حاصل نمایید. برگه های ثبت نام اولیه سهام عدالت، هیچ اعتباری ندارد. ویرایش در انتخاب روش مدیریت سهام عدالت، از ۲۰ اردیبهشت فراهم شد. مهلت انتخاب روش مستقیم سهام عدالت، تمدید نمی شود. برای مراجعه به سامانه سهام عدالت، از فیلتر شکن نباید استفاده کنید.

بیش از ۲ میلیون تن از مشمولان سهام عدالت از سال ۱۳۸۸ تا به امروز، فوت کرده اند و وراث می توانند با برگه انحصار وراثت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

حتما بخوانید: همه چیز درباره سهام عدالت

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۷ نظر

ورود

 • یحیی نوری خرداد ۲, ۱۳۹۹

  با این اوصاف پس قطعا دوباره شاخص دچار ریزش میشه چون فشار عرضه میره بالا، امیدوارم بازار متشنج نشه، همینطوری هم بازار خراب هست الان، اینم میشه غوز بالای غوز.
  ایکاش یکم تبلیغ کنن که مردم هجوم نیارن برای فروش سهام.

  • علی زمانی خرداد ۲, ۱۳۹۹

   فقط ۳۰ درصد اجازه فروش دارند
   نگرانی خاصی نداره

 • فرشاد خرداد ۲, ۱۳۹۹

  خدا به خیر کنه این هفته رو! از یه طرف ۲تا عرضه اولیه هست و ملت میرن سهمای دیگه‌شون رو می‌فروشن که بیان عرضه اولیه شرکت کنن، از یه طرف هم فروش سهام عدالت شروع میشه.
  قشنگ بازار رو نابود کردن با اینکار، امیدوارم هرچی سریع‌تر از این وضعیت نوسانی خارج بشیم.

 • محمد خرداد ۲, ۱۳۹۹

  آقای زمانی داخل متن گفتید که کد بورسی برای همه دارندگان سهام عدالت صادر شده چجوری باید یه نفر بره کد صادرشدشو بگیره؟ از کدوم کارگزاریه؟ احراز هویتش چطوریه؟ ممنون میشم اگه جواب بدید

  • علی زمانی خرداد ۲, ۱۳۹۹

   کد بورس گرفتنی نیست
   احراز هویت بر اساس شماره شبا قرار بود انجام بشه و احراز هویت حضوری، لغو شده است. چون خیلی اتفاقات در ۲ هفته اخیر رخ داده و هنوز کلیات قضیه حتی برای دولت و کارگزاری ها، مجهول است، جزییات را از مرکز اطلاعات سهام عدالت جویا شوید یا از ۶ خرداد به یکی از شعب بانک که سود دریافت می شد، مراجعه کنید تا اطلاعات تکمیلی به روز به شما بدهند. دریافت کد معاملات انلاین برای مشاهده پرتفو سهام عدالت، نیاز است. اما برای فروش سهام، نیاز نیست چون ۳۰ درصد از کل است

 • امیر خرداد ۳, ۱۳۹۹

  سلام خسته نباشید . برای فروش سهام عدالت در روز ۶ خرداد کد بورسی نیاز است ؟