مادر ایتالیایی با بلیت بخت آزمایی برنده تابلو نقاشی میلیون دلاری پابلو پیکاسو شد

مادر ایتالیایی با بلیت بخت آزمایی برنده تابلو نقاشی میلیون دلاری پابلو پیکاسو شد

یک زن حسابدار ایتالیایی که پسرش در یک مغازه هدایای کریسمس یک بلیت بخت آزمایی برایش خریده بود، در یک قرعه کشی خیریه برنده یک نقاشی رنگ روغن ۱.۱ میلیون دلاری از پابلو پیکاسو شد. کلودیا بورگوگنو شگفتی خود از این اتفاق را در یک کلمه خلاصه کرد: «حیرت انگیز». این زن ۵۸ ساله ایتالیایی در صحبت با آسوشییتدپرس از خانه اش در ونتیمیگلیا در شمال ایتالیا گفت: «قبل از این هیچگاه چیزی برنده نشده بودم».

تابلو نقاشی پابلو پیکاسو

او می گوید که پیکاسو را دوست دارد و ایده آویزان کردن یک اثر از این استاد نقاشی قرن بیستم، همچنان برایش باورنکردنی است. پسرش، لورنزو ناسو، در ماه دسامبر گذشته دو بلیت بخت آزمایی خریده و یکی از آن ها را برای مادرش فرستاده بود. وی نیز در مورد این کار خود چنین گفته است: «شاید این بهترین تصمیم زندگی ام بود». این بلیت در یک قرعه کشی الکترونیکی در حراجی کریستی در پاریس به عنوان برنده اعلام شد. سازمان دهندگان این مراسم، نقاشی مذکور را که «Nature Morte»  یا «هنوز زنده» نام دارد یک میلیون یورو قیمت گذاری کرده اند.

تابلو نقاشی پابلو پیکاسو

کلکسیون دار میلیاردری که این نقاشی را برای حراج خیریه در اختیار سازمان دهندگان مراسم قرار داده بود، دیوید نحمد نام دارد و می گوید که این اثر دستکم دو یا سه برابر این مقدار ارزش دارد. پری کوچین از سازمان دهندگان این مراسم، بعد از برنده شدن بلیت بخت آزمایی بورگوگنو چنین گفت: «کلودیا امشب برنده این نقاشی خارق العاده شد که یک میلیون ارزش داشته و بدین ترتیب اکنون او یک میلیونر است».

تابلو نقاشی پابلو پیکاسو

در این بخت آزمایی ۵۱,۱۴۰ بلیت هر کدام به قیمت ۱۰۰ یورو به شکل آنلاین فروخته شده و درآمد حاصل از این بخت آزمایی صرف تامین آب برای روستاییان در ماداگاسکار و کامرون خواهد شد. قرار بود قرعه کشی در ماه مارس انجام شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده بود.

ناسو می گوید که نمی دانسته مراسم قرعه کشی روز چهارشنبه گذشته برگزار شده و تماشاگر این مراسم نبوده است و به همین دلیل وقتی سازمان دهندگان مراسم با او تماس گرفته و اعلام کردند مادرش برنده نقاشی پیکاسو شده شوکه شده و مادرش نیز در ابتدا این موضوع را باور نمی کرده است. وی در این باره چنین می گوید: «وقتی به خانه رسیدم و به او گفتم که برنده شده او گفت، لطفا شوخی نکن. او امشب را نخواهد خوابید».

تابلو نقاشی پابلو پیکاسو

ناسو که تحلیلگر رگولاتوری بازارهای امنیتی اتحادیه اروپاست، در پاریس زندگی می کند اما در دوران قرنطینه به خاطر شیوع کرونا در کنار مادرش در ایتالیا زندگی می کرد. نحمد برای این تابلو ۹۰۰,۰۰۰ یورو دریافت خواهد کرد. این تابلو کوچکترین نقاشی در میان ۳۰۰ اثر پیکاسو است که وی در اختیار دارد، کسی که بیشترین کلکسیون آثار این هنرمند مشهور اسپانیایی را در اختیار دارد. این تابلو که به امضای پیکاسو نیز رسیده، یک روزنامه و یک شیشه روغن خاراگوش روی یک میز چوبی را نشان می دهد در سال ۱۹۲۱ توسط پابلو پیکاسو خلق شده است. بلیت های این بخت آزمایی در بیش از ۱۰۰ کشور به فروش رسیده بودند، هر چند بیشتری دارندگان بلیت ها از کشورهای فرانسه، ایالات متحده، سوییس و ایتالیا بودند.

بیشتر بخوانید: بازسازی بسیار خلاقانه آثار پابلو پیکاسو به صورت سه بعدی

منبع: abcnews
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود