دانشمندان استرالیایی: کرونا ویروس جدید به احتمال خیلی زیاد ساخته دست بشر است

دانشمندان استرالیایی: کرونا ویروس جدید به احتمال خیلی زیاد ساخته دست بشر است

تیمی از محققان استرالیایی اعلام کردند که کرونا ویروس جدید به احتمال خیلی زیاد ساخته دست بشر است یا اینکه کاملا اتفاقی در طبیعت به وجود آمده است.

دانشمندان استرالیایی دانشگاه های Flinders در آدلاید و Latrobe در ملبورن با مطالعه نحوه انتقال کرونا ویروس جدید میان انسان ها و مقایسه آن با روش انتقالش بین حیوانات به این نتیجه رسیدند که این ویروس احتمالا ساخته دست بشر است.

نیکلای پتروسکی پروفسور پزشکی دانشگاه Flinders بعد از اشاره به این نکته که آسیب پذیری انسان در برابر کرونا ویروس جدید به مراتب بیشتر از حیوانات است مدعی شد که این ویروس تقریبا برای انسان ساخته شده است.

کرونا ویروس جدید حالا بالغ بر پنج میلیون نفر را در سراسر دنیا آلوده کرده و ۳۴۰ هزار نفر را هم به کام مرگ کشانده است. این متخصص استرالیایی باور دارد که کرونا ویروس جدید شباهتی به دیگر بیماری ها ندارد و «از روز نخست برای انسان بهینه سازی شده است».

آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان

پروفسور پترووسکی با حمایت اسکات موریسن نخست وزیر استرالیا هم اکنون روی پژوهشی تمرکز دارد که هدفش کشف منشاء واقعی کرونا ویروس بوده است (ماجرای پناهندگی دانشمند چینی به سفارت آمریکا و ادعاهایش در مورد منشا کرونا).

منبع: express
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود