۶ راهکار انگلستان برای بازگشت کودکان به مدارس

۶ راهکار انگلستان برای بازگشت کودکان به مدارس

دولت انگلستان اعلام کرده که می خواهد کودکان هرچه سریع تر به مدرسه ها بازگردند. بوریس جانسون نخست وزیر این کشور هم در تازه ترین اظهار نظر مدعی شده که مدرسه بهترین مکان برای یادگیری کودکان است و تعاملات اجتماعی کودکان با معلمان و همکلاسی هایشان نقشی پررنگ در سلامت روحی آنها دارد.

لذا برنامه انگلستان این است که طی همین هفته دانش آموزان سال های پایین تر در مدارس ابتدایی به تدریج به سر درس و مشق خود بازگردند و با در نظر داشتن همین نکته دولت انگلستان طرحی شش بندی را برای بازگشت کودکان به مدارس، دانشگاه ها و مهدکودک ها منتشر کرده تا پس از بازگشایی از شیوع کرونا ویروس پیشگیری کنند.

۱- خطرسنجی

مدارس انگلستان باید در طرح های خطرسنجی خود مستقیما به خطراتی بپردازند که کرونا ویروس متوجه کودکان می کند و براساس آن، برنامه های عملی برای کاهش این خطرات را در نظر داشته باشند.

۲- جلوگیری از بازگشت کودکان مبتلا به کرونا به مدرسه

بازگشت کودکان به مدارس

محیط های آموزشی در انگلستان باید مطمئن شوند کودکانی که خودشان یا اعضای خانواده شان علائم کرونا را دارند در کلاس درس حضور نخواهند یافت.

۳- تشویق کودکان به شستشوی مداوم دست ها

بازگشت کودکان به مدارس

مدارس باید کودکان را تشویق کنند که دست های خود را به مدت ۲۰ ثانیه با آب جاری و صابون بشویند یا به جای آن از ضدعفونی کننده های دست استفاده کنند و اطمینان کافی را از بابت بهداشت تنفسی کودکان حاصل نمایند.

۴- تمیز کردن مداوم سطوح

مدارس باید سطوحی که محل تجمع کرونا ویروس به شمار می روند از جمله دستگیره های در، میله های راه پله ها، سطوح میزها و وسایل بازی کودکان را مرتبا ضد عفونی کنند.

۵- کاهش تعداد دانش آموزان در هر کلاس

پایین آوردن میزان تماس کودکان با برپایی کلاس های کوچک تر یا رویدادهای گروهی در مقیاس کوچک و تغییر دادن محیط دریس به میزان زیاد (مثلا تغییر مرتب چیدمان میزها در کلاس) میتواند به محدود کردن کرونا ویروس کمک کند.

۶- جلوگیری از ادغام گروه های دانش آموزی

تغییر برنامه های زمانی یا تعیین زنگ های تفریح در ساعات مختلف برای کلاس های مختلف باعث می شود که تعاملات کودکان با یکدیگر به حداقل مقدار ممکن برسد. دولت انگلستان همچنین پیشنهاد داده که بچه ها صبح ها در ساعت های متفاوت از هم به مدرسه بیایند.

 

شاید به خواندن این مطلب علاقمند باشید:

خطرناک ترین اشیاء در محیط های آموزشی

منبع: express
بدون نظر

ورود