پاسخ غلامعلی صادقی ، رییس دادگستری خراسان رضوی به تخلف ساخت و ساز ملک شخصی‌اش

پاسخ غلامعلی صادقی ، رییس دادگستری خراسان رضوی به تخلف ساخت و ساز ملک شخصی‌اش

در روزها و هفته های گذشته شایعات و ادعاهایی در فضای مجازی رد و بدل می شد مبنی بر اینکه غلامعلی صادقی ، رئیس دادگستری خراسان رضوی در زمینه ساخت و ساز در ملک شخصی خود در مشهد مرتکب تخلف شده و شهرداری این شهر ظاهراً چشم به روی این تخلفات بسته است. اکنون رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در این باره به شفاف سازی پرداخته و در مصاحبه ای با خبرگزاری فارس انجام تخلفات ساختمانی در پروژه خود را تایید کرده است.

غلامعلی صادقی

بر اساس گزارش ها، ملک شخصی غلامعلی صادقی در بلوار رضا مشهد دارای تخلفاتی مانند طبقات اضافه، پیشروی طولی، عدم رعایت عقب نشینی جانبی و خلاف ضابطه تراکمی دارد که بر اساس قانون شهرسازی باید مشمول ماده ۱۰۰ و تخریب یا جریمه سنگین شود. اما ظاهراً در جلساتی که با حضور شهردار مشهد و معاونین وی برگزار شده مجوز تخلفات صادر شده و در مورد احداث بنای مازاد بر ضابطه ملک شخصی آقای صادقی موافقت شده است.

غلامعلی صادقی

وی در واکنش به شایعات تخلف صورت گرفته در ملک شخصی خود چنین گفته است: « ساخت و ساز این ملک را به پیمانکار واگذار کرده‌ام و باید جزییات را از وی جویا شوم. پیمانکار به من گفته که پرونده این ملک به خاطر چند متری که اضافه دارد به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع شده است». وی در ادامه با بیان اینکه ده ها هزار پرونده تخلف در ساخت و ساز در کمیسیون ماده ۱۰۰ وجود دارد، پرونده خود را نیز یکی از همین پرونده ها دانسته و افزود: « از جزییات پرونده اطلاعی ندارم و این موضوع به من ارتباطی ندارد چون کار دست پیمانکار است و هنوز قراردادی که داشته‌ایم را تسویه حساب نکرده‌ایم».

غلامعلی صادقی

محمدرضا حسین نژاد، معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد نیز در این باره به طور کلی و بدون اینکه به جزییات پرونده تخلف ساخت و ساز رئیس دادگستری استان اشاره نماید بیان داشت: «ما کلیه پرونده‌ها را یکسان پاسخ می‌دهیم و هیچ استثنائی بین رییس کل دادگستری و مسوولان دیگر با مردم عادی وجود ندارد، قانون ما برای همه یکسان است و روالی که برای این ملک طی شده قانونی است». غلامعلی صادقی سال ها دادستان عمومی و انقلاب شهر مشهد بوده و در شهریور گذشته با حکم حجت الاسلام ابراهیم رئیسی به عنوان رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی منصوب گردیده است.

بیشتر بخوانید: ویلای شبنم نعمت زاده در لواسان تخریب شد + تصاویر

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود