گریسلدا بلانکو؛ مادرخوانده کوکایین جهان که جنیفر لوپز نقش او را بازی خواهد کرد

گریسلدا بلانکو؛ مادرخوانده کوکایین جهان که جنیفر لوپز نقش او را بازی خواهد کرد

دنیای خلافکاران و فعالیت های زیرزمینی پر از کسانی است که با بی شرمی تمام ثروت و قدرت خود را به رخ می کشند. اما وقتی گریسلدا بلانکو (Griselda Blanco) ادعا کرد او «بدترین هرزه ای است که تاکنون روی کره زمین نفس کشیده»، کمتر کسی او را به گزافه گویی متهم کرد. او تنها ۱۱ سال داشت که اولین قربانی اش، کودکی دیگر، را به قتل رساند و هیچگاه به عقب برنگشت تا به یکی از بدنام ترین و خونخوارترین قاچاقچیان مواد مخدر تاریخ، اعم از مرد و زن، تبدیل شود. این ملکه مواد مخدر از فقر و زندگی در زاغه های مناطق فقیر نشین به جایگاهی رسید که امپراطوری بزرگی از انتقال کوکائین از مدیین تا میامی و نیویورک را راه اندازی کرد.

گریسلدا بلانکو مادرخوانده قاچاق مواد مخدر

این زن که چهار فرزند را نیز داشت دستکم در ۲۵۰ مورد قتل دخالت مستقیم داشته است. یکی از دارایی های محبوبش یک ست فنجان چای خوری چینی بود که روزگاری به ملکه چین تعلق داشت، هر چند نمی توان علاقه او به مسلسل های نیمه خودکار طلاکاری شده را نیز نادیده گرفت. گریسلدا بلانکو که لقب «مادرخوانده کوکائین» و «بیوه سیاه» (او هر سه شوهرش را به قتل رسانده بود) را یدک می کشید، یک میلیاردر فاسد، خودنما و به شدت بیرحم بود که بدون ذره ای درنگ دست به کشتار می زد. وی در مهمانی های مختلط خود زنان و مردان را با تهدید اسلحه وادار به برقراری روابط جنسی به صورت گروهی کرده و بعدها الهام بخش سریال Miami Vice با بازی کاترین زتا جونز نیز شد.

گریسلدا بلانکو مادرخوانده قاچاق مواد مخدر

اکنون هشت سال پس از آنکه دشمنانش او را در جریان یک خرید از پای درآوردند، داستان او قرار است در قالب یک فیلم با بازی جنیفر لوپز به تصویر کشیده شود. این بازیگر و خواننده سرشناس، که اخیراً با بازی در نقش یک رقصنده در فیلم Hustlers توانست تحسین منتقدان را برانگیزد ممکن است خود کارگردانی این فیلم با عنوان «مادرخوانده» ( The Godmother) را بر عهده بگیرد و در این باره گفته است که همواره داستان این زن بدنام، جاه طلب، فاسد و بیرحم برای او جذابیت داشته است. فیلم Hustlers نیز تقریباً بر اساس داستانی واقعی ساخته شده و به خاطر روایت قدرت دادن به زنان مورد توجه قرار گرفت.

گریسلدا بلانکو مادرخوانده قاچاق مواد مخدر

بلانکو نیز با قدی که به سختی به ۱۵۰ سانتیمتر می رسید توانست در دنیایی کاملاً مردانه به قدرت برسد. گریسلدا بلانکو اولین قاچاقچی مواد مخدری بود که قاتلان را سوار موتورسیکلت کرده تا بتوانند گلوله های خود را مانند اسپری به سر و روی قربانیان پاشیده و سریع فرار کنند، تاکتیکی که بعدها توسط بسیاری از خلافکاران و جنایتکاران به کار گرفته شد. گریسلدا همچنین اولین کسی بود که دریافت زنان گزینه های بهترین برای قاچاق مواد مخدر هستند زیرا نیروهای پلیس کمتر به زنان مشکوک می شدند. بدین ترتیب او مدل خاص خود از لباس های زیر زنانه با صدها جیب را خلق کرده که باعث شده بود افراد او بتوانند با مقادیر زیادی مواد مخدر از مناطق حساس عبور کنند.

گریسلدا بلانکو مادرخوانده قاچاق مواد مخدر

مادرخوانده کوکایین یک هیولای روانی بود که در لحظه تصمیم به قتل افراد می گرفت. او به دار و دسته آدمکش های اجیر شده خود، گروهی بدنام با لقب Los Pistoleros (تفنگداران)، دستور داد که هیچگاه بدون بریدن تکه ای از بدن کسانی که می کشند، مانند انگشت، گوش یا هر قسمتی دیگر از بدن به عنوان غنیمت، نزد او باز نگردند. بلانکو از هر کسی که خوشش نمی آمد دستور قتلش را می داد. بدهکاران، کسانی که به محموله های مواد مخدر او دست درازی می کردند یا هر کسی که از قیافه و نگاه او خوشش نمی آمد نیز در زمره قربانیان گریسلدا بلانکو قرار می گرفتند.

گریسلدا بلانکو مادرخوانده قاچاق مواد مخدر

اما مادرخوانده کوکایین و ملکه مدیین خود زندگی سختی را در کودکی تجربه کرده بود. او در سال ۱۹۴۳ میلادی در یک منطقه فقیرنشین در کلمبیا بدنیا آمده و همراه مادرش که یک روسپی الکلی بود و مرتب او را کتک می زد در منطقه مدیین بزرگ شد. در دوران کودکی و نوجوانی بلانکو، کلمبیا درگیر یک جنگ داخلی خونین بود و بلانکو و دیگر کودکان با کندن قبر برای مردگان خود را سرگرم می کردند. ملکه مواد مخدر آینده در سن ۱۱ سالگی به جیب بری روی آورده، در ادامه نیز به ربودن یک پسربچه ۱۰ ساله از یک خانواده ثروتمند کمک کرد و به سرعت اولین قتل خود را مرتکب شد. وقتی خانواده پسرک مقدار پول درخواستی را نپرداختند، بلانکو به شلیک گلوله به زندگی پسربچه نگون بخت پایان داد.

گریسلدا بلانکو مادرخوانده قاچاق مواد مخدر

یکسال بعد،  گریسلدا به روسپیگری روی آورده و با اولین شوهرش کارلوس تروخیو که یک جاعل خرده پا بود آشنا شد. این دو صاحب سه فرزند پسر شده و سپس از هم جدا شدند. در ادامه بیوه سیاه شوهر سابق خود را به خاطر یک دعوای کاری به قتل رساند. شوهر دومش، آلبرتو براوو، یک قاچاقچی کوکایین بود و در اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی، این دو به صورت غیرقانونی به منطقه کویینز در نیویورک نقل مکان کردند، جایی که یک کسب و کار قاچاق مواد مخدر تحت پوشش یک شرکت واردات لباس متعلق به براوو را راه اندازی کردند. از طریق همین کمپانی بود که مادرخوانده کوکایین توانست لباس های زیر زنانه خاصی برای حمل و نقل مواد مخدر تولید کرده و به کار گیرد.

گریسلدا بلانکو مادرخوانده قاچاق مواد مخدر

بدین ترتیب زنان تحت فرمان او می توانستند در تنها یک عدد از لباس های زیر ساخت بلانکو تا سه کیلوگرم مواد مخدر جابجا کنند. او و شوهرش به دلیل ارتباطاتی که با قاچاقچیان مواد مخدر داشتند توانستند مافیای منطقه را که در آن زمان بزرگ ترین تامین کننده مواد مخدر در جهان بود به زیر بکشند. بدین ترتیب بلانکو و شوهرش به سرعت میلیونر شده و محموله های خود را با هواپیماهای شخصی به ایالات متحده منتقل کرده و از طریق ۱۵۰۰ خرده فروش خود به بازار عرضه می کردند. او علاقه زیادی به فیلم های گانگستری هالیوود داشته و با الهام از فیلم پدرخوانده (The Godfather) خود را مادرخوانده نامید. وی همچنین چهارمین پسرش را به خاطر علاقه اش به شخصیت آل پاچینو در این فیلم، مایکل کورلئونه نام گذاشت.

گریسلدا بلانکو مادرخوانده قاچاق مواد مخدر

در آن دوران کوکایین بسیار گرانقیمت و کمیاب بود و عمدتاً توسط بازیگران و بازیکنان سرشناس مصرف می شد. در این میان بلانکو نیز خود  به مصرف نوعی خاص از کوکایین خام به نام باسوکو که به شدت اعتیادآور بود روی آورد. مصرف این ماده مخدر چنان او را پارانویایی کرده بود که بلانکو یک جت شخصی سوختگیری شده و با پرسنل کامل را همواره در حالت آماده باش قرار می داد تا در مواقع اضطراری بتواند به سرعت فرار کند. این ترفند در سال ۱۹۷۵ و وقتی بو برد که مقامات قضایی ایالات متحده قصد دستگیری اش را دارند مفید واقع شد.

گریسلدا بلانکو مادرخوانده قاچاق مواد مخدر

بیوه سیاه که در آن زمان ۳۲ سال داشت به کلمبیا پرواز کرد و در این مسیر شوهر دیگر خود را نیز به قتل رساند. او که فکر می کرد آلبرتو براوو به او خیانت می کند و میلیون ها دلار از پول های او را به سرقت می برد، او را برای یک قرار کاری به یک پارکینگ کشانده و با شلیک تپانچه ای که از داخل چکمه های ساخته شده از پوست شترمرغ خود بیرون کشید به زندگی او او پایان داد هر چند قبل از آن براوو توانست با سلاح خودکار یوزی خود چند گلوله به سمت شکم بلانکو شلیک کند. اما بلانکو زنده ماند و حتی بر اساس برخی ادعاها با یوزی همسر مرده اش ۶ بادیگارد او را از پای درآورد.

گریسلدا بلانکو مادرخوانده قاچاق مواد مخدر

او در سال ۱۹۷۸ با شوهر سومش داریو سپولودا ازدواج کرد و کوچکترین پسرش با نام مایکل کورلئونه بلانکو را بدنیا آورد. این دو به میامی نقل مکان کردند و به دلیل تغییرات شدیدی که در اثر مصرف کوکایین صورت او ایجاد شده بود توانست از دست نیروهای پلیس فرار کند زیرا او هیچ شباهتی به عکس های قبلی اش نداشت. در آن دوران میامی غرق در مواد مخدر بود اما گریسلدا توانست به لطف خشونت بی همتای خود همه رقبا را شکست دهد. حتی نیروهای پلیس نیز توان مقابله با دارودسته گریسلدا که همگی به بهترین سلاح های خودکار مسلح بودند را نداشت. در جریان یک دعوا او نیروهایش را با یک ون پر از سلاح های خودکار به یک مرکز خرید فرستاد که در جریان آن دو نفر از نیروهای رقیب و چهار بیگناه دیگر کشته شدند.

گریسلدا بلانکو مادرخوانده قاچاق مواد مخدر

او حتی خودش برخی قتل ها را مستقمیاً انجام می داد و بعد از آنکه در مواجهه با خواهش های یکی از قربانیانش تصمیم گرفت به جای تکه تکه کردن او تنها با شلیک گلوله به زندگی او پایان دهد به خود لقب La Compasiva به معنای مهربان داد. او همچنین به شدت حسود بوده و با کوچکترین شکی هر زنی که فکر می کرد با شوهرش رابطه دارد را به قتل می رساند که به قتل دستکم ۸ زن انجامید. همچنین وقتی نامزد یکی از پسرانش او را قال گذاشت، مادرخوانده دستور قتل پدر او را صادر کرد. او در دهه ۱۹۸۰ ماهانه ۸۰ میلیون دلار درآمد داشته و بیش از ۱۵۰۰ کیلوگرم کوکایین متعلق به قاچاقچیان مدیین، از جمله پابلو اسکوبار که از دوستان قدیمی اش بود، را به ایالات متحده منتقل می کرد.

گریسلدا بلانکو مادرخوانده قاچاق مواد مخدر

گریسلدا کلکسیونی خودروهای گرانقیمت داشت و جواهرات بسیار نفیسی می پوشید که روزگاری به ایوا پرون، بازیگر و بانوی اول آرژانتین تعلق داشتند. او همچنین آشکارا تمایلات همجنسگرایانه داشته و در عمارت باشکوه خود در میامی با یک سگ نژاد شپرد که هیتلر نام داشت زندگی می کرد. در سال ۱۹۸۳ شوهر سومش او را ترک کرده و در بازگشت به کلمبیا پسرشان مایکل را نیز به زور با خود برد. به مانند شوهران قبل، سپولودا نیز قربانی قاتلان اجیز شده بلانکو شد و در حالی که در کنار پسرش مایکل در داخل خودرو نشسته بود به قتل رسید. یک سال  بعد در سال ۱۹۸۴، بلانکو که جایزه ای ۴ میلیون دلاری برای دستگیری اش تعیین شده بود به نیویورک گریخت و در یک کلبه در خارج از شهر ساکن شد. او به شدت در تغییر چهره و پنهان شدن استاد بود اما در نهایت محل اختفایش فاش شد.

گریسلدا بلانکو مادرخوانده قاچاق مواد مخدر

بعد از دستگیری، گریسلدا تنها به خاطر سه قتل محاکمه شده و در مدت ده سال زندگی در پشت میله های زندان نیز به کمک پسرانش توانست کسب و کار قاچاق مواد مخدر را ادامه دهد. او در سال ۲۰۰۴ از زندان آزاد شد، زمانی که دو تن از پسرانش توسط گروه های رقیب در کلمبیا کشته شده بودند. گریسلدا خود به عنوان مهاجر غیرقانونی به کلمبیا بازگردانده شد و انتظار می رفت که ظرف چند روز توسط رقبایش کشته شود اما وی دستکم ۸ سال در منطقه مدیین زنده ماند، بدون اینکه محافظی داشته باشد.

گریسلدا بلانکو مادرخوانده قاچاق مواد مخدر

اما در سال ۲۰۱۲ و زمانی که گریسلدا در حال خارج شدن از یک قصابی بود، مردی میانسال از یک موتورسیکلت پیاده شده و دو گلوله به سمت او شلیک کرده پا به فرار گذاشت. در حالی که گریسلدا بلانکو آخرین نفس هایش را می کشید، خواهرزاده اش یک انجیل در دستان او قرار داد و داستان مادرخوانده کوکایین بدین ترتیب به پایان رسید.

بیشتر بخوانید: مرگ «لا کاترینا»؛ زن ۲۱ ساله‌ای که رهبر تیم ترور قوی ترین کارتل مواد مخدر مکزیک بود

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود