ماجرای تاج سلطنتی پرنسس ویکتوریا، دختر پادشاه سوئد

ماجرای تاج سلطنتی پرنسس ویکتوریا، دختر پادشاه سوئد

پرنسس ویکتوریا، یکی از دختران کارل گوستاو شانزدهم (پادشاه سوئد)، ۱۰ سال پیش با مربی بدنسازی خود ازدواج کرد. مراسم ازدواج شاهدخت ویکتوریا با دانیل،یکی از باشکوه ترین مراسم ازدواج یک دهه اخیر بود که ده ها هزار نفر از سراسر اروپا برای تماشای این مراسم رمانتیک به پایتخت سوئد آمده بودند و پس از عروسی رویایی کیت میدلتون با نوه ملکه انگلیس، بازتاب های رسانه ای بسیاری پیدا کرد. تاجی که پرنسس ویکتوریا در مراسم عروسی بر سر گذاشت، از باشکوه ترین تاج های اروپا و تاج اهدایی ناپلئون بناپارت به همسرش بود که اکنون بر سر ولیعهد سوئد، خودنمایی می کند.

مراسم ازدواج باشکوه ولیعهد سوئد پرنسس ویکتوریا با دانیل وستلینگ، ۱۹ ژوئن سال ۲۰۱۰ میلادی در استکهلم برگزار شد. تاج پرنسس ویکتوریا، صرفا یک جواهر ارزشمند نیست و به نظر می رسد که بخشی از تاریخ قاره سبز را در خود جای داده است.

مراسم باشکوه ازدواج این پرنسس جوان با دوست و مربی اش (دانیل)، به صورت زنده از تلویزیون سوئد پخش می شد و کالکسه پر گل ویکتوریا، روزی به یاد ماندنی را برای او و مردم سوئد رقم زد. مراسم ازدواج سلطنتی، همه جای دنیا، مخاطبان بسیار دارد. از طراحی لباس ها تا تاج گل ها و دیزاین مراسم و نوع مهمانان دعوت شده و پلن قرارگیری آن ها تا خرج شام و رقص و برنامه های تکمیلی ، همه و همه موضوعات جذابی برای افکار عمومی و رسانه ها محسوب می شود.

طراحی مراسم عروسی یکی از جذاب ترین شغل ها در قرن بیست و یکم است. مخصوصا برای لاکچری گردها که در این زمینه، به دنبال ترند ها و تناژهای خاص و لوکیشن های رویایی برای عکاسی هستند.

تصویری از مهمانان دعوت شده به مراسم عروسی پرنسس ویکتوریا که نمایی از انبوه علاقمندان به تماشای مراسم عروسی سلطنتی مجلل سوئد که به استکهلم امده بودند

مراسم عروسی پرنسس ویکتوریا با دانیل، بیش از بیست میلیون کرون سوئد هزینه داشت. از آن به عنوان یکی از بزرگ ترین مراسم عروسی خاندان سلطنتی در قاره سبز یاد کردند. بخشی از مراسم عروسی از جیب خاندان سلطنتی و دیگری از مالیات مردم پرداخت شد. پیراهن ساتن سفید پرنسس ویکتوریا با یک تاج همراه شد تا وی را به یکی از معروف ترین عروس های اروپا تبدل کند.

تاجی که پرنسس ویکتوریا بر سر داشت، در سال ۱۸۰۹ میلادی برای ژوزفین ، همسر محبوب وی سفارش داده شد. ویکتوریا، دختر پادشاه کارل و ملکه سیلویا است. او از زمان تولد، ولیعهد سوئد نبود اما پس از تغییر قوانین مربوط به نابرابری های جنسیتی، به جای برادر کوچک خود که ولیعهد معرفی شده بود، صاحب این عنوان گردید.

پرنسس ویکتوریا
لحظه دریافت دسته گل عروسی پرنسس ویکتوریا روی قایق سلطنتی در آب های استکهلم

تزیینات این تاج شامل هفت تصویر هم‌اندازه، در زمینه‌ای ‌با رنگ متفاوت است که نماد عشق هستند . مجموعه کامل آن شامل یک جفت گوشواره،یک گردنبند، یک دستبند و یک سنجاق‌سینه است. طراح لباس عروس سفید رنگ پرنسس جوان نیز که ۵ متر طول داشت فردی به نام Pär Engsheden بود.

سوئد امروز بخاطر ۵۰۰۰ کشته کرونا، با صدها هزار بیکار مواجه است و بسیاری از شرکت های دولتی و خصوصی، شاهد تعدیل کارکنان هستند. سوئد همچنان یکی از مقصدهای اصلی پناهندگی و پاتوق تحصیل مجانی دانشجویان دکتری و پسا دکتری محسوب می شود.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود