۳۰ فیلم جذاب تاریخ سینما که چند بار دیدن آن‌ها نیز چیزی از زیبایی‌شان نمی‌کاهد

۳۰ فیلم جذاب تاریخ سینما که چند بار دیدن آن‌ها نیز چیزی از زیبایی‌شان نمی‌کاهد

برخی فیلم ها هستند که هیچوقت نمی توانید از آن ها فرار کنید و این البته چیز بدی نیست. فیلم هایی هستند که حتی وقتی در نیمه راه به تماشای آن ها می نشینید نیز شما را در خود فرو می برند یا با هر بار تماشا متوجه چیز جدیدی در آن ها خواهید شد. از کلاسیک های استیون اسپیلبرگ مانند Jaws و Raiders of the Lost Ark تا فیلم هایی با پایان شوکه کننده که دیدن آن ها برای دستکم دو بار توصیه می شود، مانند Fight Club و Get Out در ادامه می خواهیم شما را با برخی از بهترین فیلم های تاریخ سینما آشنا کنیم که تماشای چندباره آن ها نیز لذت بخش بوده و با هر بار تماشا متوجه چیز جدیدی در آن ها خواهید شد.

۱۳ Going on 30 -1

در این فیلم کمدی رمانتیک، جنیفر گارنر در اثر یک اتفاق جادویی از یک دختر ۱۳ ساله به زنی ۳۰ ساله تبدیل می شود. فیلم ۱۳ Going on 30 دارای سناریوها و سکانس های کمدی بسیاری است که هر بار تماشای آن ها لذت خاصی دارد.

فیلم دیدنی

۲- Back to the Future

از داستان تا بازی ها و موسیقی متن، در این فیلم علمی تخیلی کلاسیک ساخته شده توسط رابرت زمکیس همه چیز عالی است و به همین دلیل است که از تماشای چندباره Back to the Future خسته نخواهید شد.

فیلم دیدنی

۳- A Christmas Story

اقتباس سینمایی بابک کلارک از داستان های ژان شپرد یک نگاه نوستالژیک به تعطیلات و دوران کودکی است که هیچ وقت پیر نمی شود حتی اپر بارها و بارها به تماشای آن بنشینید.

فیلم دیدنی

۴- Big

جذابیت این فیلم در بازی زیبا و دوست داشتنی تام هنکس در نقش یک نوجوان در جسم فردی بالغ است که تماشای آن حتی چند دهه بعد نیز زیبایی های خاص خود را دارد.

فیلم دیدنی

۵- Black Panther

در این داستان مارولی، رایان کوپلر داستانی قوی را روایت می کند که بر رقابت دو پسرعمو بر سر رسیدن به قدرت در یک حکومت پادشاهی فانتزی تاکید دارد. اکشنی که در این فیلم وجود دارد بسیار قابل توجه است اما لایه های مختلف داستان چیزی است که جذابیت بیشتری داشته و به مشکلات و مسائل فرهنگی عمیق تر می پردازد.

فیلم دیدنی

۶- Caddyshack

تماشای سکانس های کمدی این اثر کلاسیک که در یک زمین گلف رخ می دهد همیشه جذاب است. جوک های خنده دار رادنی دانگرفیلد هنوز هم بعد از چند دهه خنده دار هستند در حالی که بیل ماری و شوی چیس درخششی فراموش نشدنی از خود در فیلم Caddyshack ارائه دادند.

فیلم دیدنی

۷- Clueless

این فیلم از آن دسته فیلم های مناسب کسانی است که نوجوانی شان در دهه ۱۹۹۰ گذشت. Clueless در کنار Fast Times at Ridgemont High دو مورد از بهترین و جذاب ترین فیلم های ایمی هکرلینگ هستند.

۸- The Devil Wears Prada

سبک، پیام و بازی استنلی توچی چیزهایی هستند که باعث شده اند The Devil Wears Prada نگاهی فراموش نشدنی به نیمه تاریک دنیای مد و فشن باشد. آن هاتاوی و امیلی بلانت نیز بی نقص ظاهر می شوند اما این مریل استریپ است که قلب فیلم به شمار می آید.

۹- Dirty Dancing

چه عشق پاتریک سویزی و جنیفر گری و چه موسیقی متن این فیلم باعث شده که Dirty Dancing یکی از بهترین فیلم ها برای چند بار دیددن باشد.

فیلم دیدنی

۱۰- E.T. the Extra Terrestrial

هدیه استیون اسپیلبرگ برای دوستداران ژانر کودک یکی از بهترین عناوین کلاسیک برای تماشای چند باره است. در واقع وقتی جایی متوجه نمایش این فیلم شدید بهتر است تا پایان آن از جایتان تکان نخورید.

فیلم دیدنی

۱۱- Easy A

بازی اما استون در این کمدی دبیرستانی برای کسانی که دیگر فیلم های این بازیگر بااستعداد را دیده اند قابل باور نیست. او در این فیلم نقش یک دانش آموز جنجالی را بازی می کند که سعی دارد به شیوه ای متفاوت با شایعات در مورد خود روبرو شود.

فیلم دیدنی

۱۲- Ferris Bueller’s Day Off

جان هیوز تمام خشم و دیوانگی نوجوانانه موجود در ذهنش را برداشته و در قالب یک درام نوجوانانه بسیار تماشایی و جذاب به نام Ferris Bueller’s Day Off ارائه می دهد.

فیلم دیدنی

۱۳- Fight Club

اثر کالت کلاسیک دیوید فینچر را باید چند بار تماشا کرد- نه تنها به خاطر برد پیت و ادوارد نورتون بلکه به این خاطر که اشارات بسیاری در آن وجود دارد که در فهم داستان به شما کمک می کنند اما با تنها یک بار تماشا متوجه آن ها نخواهید شد.

فیلم دیدنی

۱۴- Finding Nemo

این انیمیشن کلاسیک پیکسار یکی از بهترین فیلم های انیمیشن تاریخ سینماست و هزاران چیز دوست داشتنی در آن وجود دارد.

فیلم دیدنی

۱۵- Star Wars: The Force Awakens

این یکی بدون شک از محبوب ترین و بهترین فیلم های فرانچایز جنگ ستارگان است که تماشای چندباره آن نیز جذاب خواهد بود. شروع سریع فیلم و وارد شدن در اکشن و همچنین ادای احتراامش به سه گانه اورجینال باعث محبوبیت این قسمت از فرانچایز مشهور شده است.

فیلم دیدنی

۱۶- Friday

ترکیب استعداد بازیگری آیس کیوب و مشارکت در نوشتن فیلمنامه و البته بازی کریس تاکر باعث شده که Friday یک فیلم کلاسیک دیوانه کننده باشد که بعد از تنها دو دقیقه شما را در خود فرو خواهد برد.

فیلم دیدنی

۱۷- Get Out

جوردن پیل به دنبال نوشتن فیلمنامه و کارگردانی Get Out به سرعت جایگاه یک استاد کارگردانی را بدست آورد و تماشای این اثر در روزگار کنونی بسیار تاثیرگذارتر و جذاب تر از سال ۲۰۱۷ خواهد بود.

فیلم دیدنی

۱۸- Gladiator

ریدلی اسکات با فیلم حماسی Gladiator یک شبه راسل کرو را به یک سوپراستار بین المللی و یک برنده جایزه اسکار تبدیل کرد. هر وقت به مقداری انرژی نیاز دارید این فیلم می تواند شما را به وجد بیاورد.

فیلم دیدنی

۱۹- The Godfather

قسمت اول سه گانه The Godfather یکی از بهترین و تحسین شده ترین فیلم های تاریخ سینماست که تماشای هر روزه آن نیز انسان را خسته نمی کند.

فیلم دیدنی

۲۰- Goodfellas

نگاه کلاسیک مارتین اسکورسیزی به زندگی مافیا همزمان خنده دار و ترسناک است. فیلم Goodfellas جذابیت های زیادی دارد که باعث می شود تماشای چندباره آن همچنان ممکن بوده و هر بار چیزی جدید دیده شود.

فیلم دیدنی

۲۱- Groundhog Day

کسانی که تنها یک بار این فیلم را دیده و دیگر به سراغ آن نرفته اند باید به این سوال جواب دهند که چگونه توانسته اند جلوی خود را بگیرند بار دیگر آن را تماشا نکنند. در این فیلم بیل ماری یک هواشناس است که در بهترین بازی تاریخ حرفه ای خود یک روز را بارها تکرار و تکرار می کند. این فیلم را هر چند بار که لازم دیدید تماشا کنید.

فیلم دیدنی

۲۲- Hot Tub Time Machine

این فیلم یکی از آن کمدی هایی است که جذابیت و خاصیت کمیک خود را از دست نمی دهد. جان کیوزاک، راب کوردری و کرگ رابینسون در این فیلم در نقش سه دوست میانسال که به لطف یک ماشین زمان به سال ۱۹۸۶ باز می گردند می درخشند.

فیلم دیدنی

۲۳- How to Lose a Guy in 10 Days

این یکی بهترین فیلم کمدی رمانتیک کیت هادسون و متیو مک کانهی است که بهترین گزینه برای یک شب جمعه کسل کننده به شمار می آید.

فیلم دیدنی

۲۴- Inside Man

فیلم سرقت از بانک اسپایک لی به چندین بار دیدن نیاز دارد تا به خوبی بتوانید آن را درک کنید. تماشای چند باره بازی دنزل واشنگتن و کلایو اوون در این فیلم خود از جذابیت های این فیلم است.

فیلم دیدنی

۲۵- Jaws

این یکی فیلمی دلهره آور و ترسناک است که استیون اسپیلبرگ را به جهانیان شناساند و تماشای آن در هر برهه و زمانی جذابیت دارد.

فیلم دیدنی

۲۶- Mad Max: Fury Road

تازه ترین فصل از فرانچایز مکس دیوانه اثر فراموش نشدنی و ماندگار جرج میلر یکی از بهترین آن ها بود که در آن تام هاردی و شارلیز ثرون نقش رهبران گروه فرار از دست شخصیت های بد این دنیای آخرالزمانی را بازی می کنند. در کنار یک داستان خارق العاده، جلوه های ویژه این فیلم باعث شده که Mad Max: Fury Road ارزش چند بار دیدن را داشته باشد.

فیلم دیدنی

۲۷- Memento

شاید این یکی مهم ترین و جدی ترین فیلم این فهرست باشد. هجده سال پس از انتشار فیلم Memento هنوز هم می تواند متوجه چیزهای جدیدی در این فیلم شد که یکی از شاهکارهای سینما به شمار آمده و کریستوفر نولان بزرگ را به هالیوود شناساند.

فیلم دیدنی

۲۸- The Notebook

تماشای این فیلم خاطره انگیز و نوستالژیک با بازی رایان گاسلینگ و ریچل مک آدامز بدون شک برای مدت ها ذهن شما را مشغول خواهد کرد. The Notebook یک فیلم عاشقانه است که چند بار تماشای آن در پایان هفته نیز خالی از لطف نخواهد بود.

فیلم دیدنی

۲۹- Raiders of the Lost Ark

بار دیگر استیون اسپیلبرگ. شخصیت به یادماندنی هریسون فورد به عنوان یک ماجراجو/باستان شناس در این شاهکار اکشن یکی از بهترین شخصیت های تاریخ سینما به شمار می آید که بسیاری از فیلم ها سعی در تکرار این شخصیت و داستان آن داشته اند. اما هیچ کدام تاکنون نتوانسته اند به جذابیت و مسحور کنندگی فیلم اورجینال اسپیلبرگ دست یابند.

فیلم

۳۰- The Rock

در یکی از بهترین فیلم های مایکل بی، شان کانری و نیکلاس کیج بی نقص ظاهر می شوند و این فیلم اکشن هیچ گاه به پوچی ترنسفورمرها نزدیک نمی شود. البته داستان The Rock نیز بسیار بهتر از فیلم های بعدی بی بود.

بیشتر بخوانید: ۱۲ فیلم شاهکار ناراحت‌کننده که هیچکس جرأت تماشای بیش از یک بار آن‌ها را ندارد [قسمت دوم]

منبع: insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • mani خرداد ۳۱, ۱۳۹۹

  ۱.لطفا لایک و دیسلایک مثل ویجیاتو قرار بدید
  ۲.بلک پنتر نمیدونم چطور تو لیست بود من همون ۳۰ دیقه اولش کلافه شدم

 • مجید تیر ۲, ۱۳۹۹

  همشون به دررررک فقط ارباب حلقه هاااااااااا

  • Siyavash تیر ۷, ۱۳۹۹

   جونم…
   دمت گرم مجید جون…
   آره واللا:فقط ارباب حلقه ها…