هر آنچه که باید در مورد سریال Dark در آستانه انتشار فصل سوم و پایانی بدانید [قسمت دوم]

هر آنچه که باید در مورد سریال Dark در آستانه انتشار فصل سوم و پایانی بدانید [قسمت دوم]

هشدر اسپویل: در ادامه این مطلب قصد ما رفع ابهامات و پیچیدگی داستان سریال Dark است که در این مسیر ناگزیر بخش هایی از داستان روایت می شود. بدین ترتیب ممکن است داستان این سریال بسیار پیچیده برای برخی که هنوز این سریال را ندیده اند افشا شود.

فصل سوم و پایانی سریال Dark یا دارک بزودی (۷ تیرماه) از سرویس نتفلیکس منتشر خواهد شد، سریالی آلمانی که یکی از معدود سریال های غیرانگلیسی زبان است که توانسته محبوبیتی قابل توجه در کنار سریال های مشابهی مانند Money Heist بدست آورد. تاکنون دو فصل از این سریال بسیار مهیج اما پیچیده که داستانی در مورد سفر در زمان و روایتی بسیار درگیر کننده دارند منتشر شده و قرار است فصل سوم و پایانی آن نیز هفته آینده منتشر شود.

فصل سوم سریال Dark

همانطور که گفته شد و طرفداران آن نیز اذعان خواهند کرد، سریال Dark دارای پیچیدگی های بسیاری است به نوعی که گاه برای درک ماجراها و شناخت شخصیت ها باید چند بار به عقب برگشته و قطعه های پازل را کنار هم قرار دهید. اکنون در آستانه انتشار فصل سوم و در حالی که نزدیک به یک سال از پخش فصل دوم گذشته، ممکن است بخشی از داستان یا ارتباط شخصیت های آن با هم از ذهن مخاطبان فراموش شده باشد. به همین بهانه قصد داریم همانند بخش اول این مطلب سریالی، چیزهایی که قبل از تماشای فصل سوم سریال Dark باید بدانید را به شما یادآوری کنیم تا راحت تر ماجراهای فصل سوم را درک نمایید.

فصل سوم سریال dark
نسخه جوان و میانسال یوناس

در اینجا باید به عقب برگدیم و اتفاقاتی که در فصل دوم برای یوناس افتاد را دنبال کنیم. یوناس فصل اول را با سفر تصادفی به سال ۲۰۵۲ به پایان رساند. در این برهه از آینده بود که یوناس در می یابد نسخه میانسال خودش موجب وقوع یک اتقاق آخرالزمانی شده است. اکنون تمام چیزی که یوناس می خواهد این است که به سال ۲۰۲۰ بازگشته و به نحوی از وقوع این فاجعه که در واقع خودش مسببش خواهد بود جلوگیری کند. یوناس سعی دارد وارد نیروگاه هسته ای شودریال جایی که توده سیاه یا همان ذره خداوند مخفی شده است. اما توسط الیزابت که در سال ۲۰۵۲ و در میانسالی است دستگیر شده و در لحظه های آخر از کشته شدن توسط او نجات می یابد.

فصل سوم سریال dark
سیلیا

الیزابت او را به دار می آویزد اما در لحظات آخر تصمیمش تغییر کرده و یوناس نیز اگر چه از مرگ رهایی می یابد اما زخمی بزرگ و هولناک دور گردن او باقی می ماند. در نهایت دختری به نام سیلیا به یوناس کمک می کند که به داخل نیروگاه بازگردد، نیروگاهی که پس از انفجار آخرالزمانی کسی اجازه ورود به آن را ندارد. به کمک این دختر، یوناس موفق می شود به گذشته بازگردد اما این بار یوناس به سال ۱۹۲۱ بازگشته و با نسخه پیر و زخم دار خودش که همان آدام است روبرو می شود. آدام به یوناس دروغ گفته و وانمود می کند که یوناس می تواند از اتفاقات بد جلوگیری کند اگر پدرش را از خودکشی کردن باز دارد.

فصل سوم سریال dark
کلودیا

یوناس بار دیگر به سال ۲۰۱۹ و ۲۰ ژوئن باز می گردد اما وقتی با پدرش مواجه می شود، در می یابیم که تنها دلیل مرگ میکل/مایکل آمدن یوناس و گفتن قضیه خودکشی اش به او بوده است که در واقع ایده این کار را در ذهن پدر می کارد. اینجا نیز یک پارادوکس بسیار گیج کننده و مهم شکل می گیرد. کلودیا در اینجا بار دیگر ظاهر شده و یوناس را بار دیگر به جبهه خود باز می گرداند. یوناس جوان چیزهای زیادی در مورد سفر در زمان، جامعه سری مسافران زمان Sic Mundus و شخص آدام یاد می گیرد. کلودیا در ادامه یوناس را در زمان به عقب و سال ۱۹۸۷ می فرستد و خود جوانش را در غارهای ویندن به او نشان می دهد.

فصل سوم سریال dark
هانا

قرار است اتفاق موسوم به «آخرالزمان» در روز ۲۷ ژوئن سال ۲۰۲۰ رخ دهد و دو نسخه از یوناس تلاش دارند از برخی رخدادهای مهم جلوگیری کنند. یوناس جوان تر عمدتاً با کلودیا همراه است و یوناس میانسال که در فصل اول با لقب «غریبه» شناخته می شد با مادر خودش (هانا) و مادر میکل (کاتارینا) صحبت می کند. هانا از ماجرای سفر در زمان مطلع شده و با استفاده از دروازه زمان به سال ۱۹۵۴ می رود. در فصل اول، اولریخ، پدر میکل (و شوهر کاتارینا) در تلاش برای جلوگیری از مفقود شدن میکل به سال ۱۹۵۳ باز می گردد. در این سیکل زمانی است که به نسخه جوان هلگ دوپلر حمله کرده و به همین دلیل دستگیر و زندانی می شود.

فصل سوم سریال dark
کاتارینا و اولریخ در نوجوانی

هانا و اولریخ گذشته ناخوشایندی داشته و هنگامی که میکل ناپدید شده رابطه نامشروعی با هم داشته اند. هانا همیشه رویکردی انتقام جویانه و شرارت آمیز داشته است. او به رابطه اولریخ و کاتارینا در دوران جوانی حسادت می کرده است و در آن دوران برای بر هم زدن رابطه آن ها، اولریخ را به دروغ به سوء استفاده جنسی و تجاوز به کاتارینا متهم کرده است. در سال ۱۹۵۴، هانا در ابتدا ادعا می کند که زن اولریخ زندانی شده است اما پس از ملاقات با او در زندان، ادعای خود را پس گرفته و کمکی به آزاد شدنش نمی کند. او وقتی که می فهمد اولریخ واقعاً به همسر و خانواده اش عشق می ورزد، او را در زندان گذشته به حال خود رها می کند. سکانس پایانی او و ایگان تیدمن (که پدر کلودیا است) بیانگر این واقعیت است که هانا قصد دارد در سال ۱۹۵۴ باقی مانده و رابطه جدیدی را آغاز کند.

فصل سوم سریال dark
اولریخ در میانسالی

همسر ایگان تیدمن، دوریس، در سال ۱۹۵۴ نیز رابطه خود را دارد. او بعد از آمدن اگنس نیلسن به خانه آن ها و اقامت در آن، رابطه ای عاشقانه را با او آغاز می کند. اگنس پسرش ترونت را نیز با خود آورده که او نیز رابطه ای نزدیک با کلودیای جوان برقرار می کند. در این اثنا، در سال ۲۰۲۰، کاتارینا نیز از سفر در زمان و دروازه انتقال به زمان های دیگر باخبر می شود. او به سختی برای پیدا کردن پسر (میکل) و شوهرش (اولریخ) تلاش می کند و در اپیزود پایانی فصل دوم از غارهای ویندن سر در می آورد. لحظاتی قبل از وقوع آخرالزمان، نوآه جوان یوناس میانسال را یافته و نامه ای را به دست او می دهد. نوآه مدعی است که این نامه از طرف مارتا است. ما نمی دانیم که در نامه چه چیزی نوشته شده اما هر چه که هست یوناس را شوکه کرده و او بعد از خواندن نامه می گوید این نامه و محتوای آن نمی تواند واقعیت داشته باشد.

فصل سوم سریال dark

نوآه به یوناس می گوید که مارتا و دوستانشان را نجات داده و به این سیکل سفر در زمان ادامه دهد تا مارتا زنده بماند. یوناس میانسال نیز مارتا را به پناهگاه آورده و امیدوار است با این کار او را نجات دهد. اما مارتا فرار می کند و به خانه یوناس می رود تا در آنجا با یوناس جوان روبرو می شود. بعد از سال ها عشق به یکدیگر اما نبودن در کنار هم، یوناس و مارتا عشقشان به یکدیگر را فاش می کنند. در این لحظه آدام از راه رسیده و با شلیک گلوله مارتا را می کشد. آدام که همان نسخه پیری یوناس است به خود جوانش می گوید که این درد ناشی از مرگ مارتا است که باعث می شود او در نهایت به مردی تبدیل شود که قرار است باشد. یوناس هنوز مرگ مارتا را باور نکرده که نسخه متفاوتی از مارتا وارد اتاق می شود.

فصل سوم سریال dark
نسخه متفاوت مارتا

این مارتای جدید موهای کوتاه تری و متفاوتی داشته و به یوناس می گوید که باید با او برود. او همچنین می گوید که سوال این نیست «از کدام زمان» بلکه سوال از «کدام جهان» است. این سخنان سوالات جدید زیادی را در مورد امکان وجود دنیاهای موازی مختلف و نسخه های متنوع از شخصیت ها ایجاد می کند که در فصل سوم و پایانی سریال Dark به آن ها پاسخ داده خواهد شد. در این میان یوناس میانسال بارتوژ، مگنوس و فرانزیسکا را می یابد. بارتوژ در واقع نوه کلودیا و نامزد سابق مارتا (و بهترین دوست سابق یوناس) است. مگنوس نیز برادر مارتاست و این دو همراه با میکل فرزندان اولریخ و کاتارینا هستند. فرانزیسکا خواهر بزرگ تر الیزابت است و بزرگ ترین دختر پیتر و شارلوت. او با مگنوس رابطه دارد.

فصل سوم سریال dark

یوناس میانسال بعد از ملاقات با بارتوژ، فرانزیسکا و مگنوس به آن ها می گوید که نجاتشان خواهد داد. با استفاده از یکی از ماشین های زمان، یوناس و همراهانش از ویندن سال ۲۰۲۰ می روند اما هنوز نمی دانیم که به چه زمان و چه سالی منتقل شده اند. در نیروگاه هسته ای، شارلوت شاهد فعال شدن ذره خداوند است. کرم چاله ای باز شده و او دختر/مادرش الیزابت را در سال ۲۰۵۳ می بیند. آن ها دست های همدیگر را لمس می کند و ظاهراً به مکان یا زمان جدیدی منتقل می شوند اما این موضوع نیز در فصل سوم Dark مشخص خواهد شد.

فصل سوم سریال dark
الیزابت و شارلوت

نوآه جوان همراه با کلودیا و دخترش رگینا، و همچنین پیتر و نسخه کودکی الیزابت، در هنگام وقوع انفجار در پناهگاه حضور دارند. از این رو انتظار می رود که هر ۵ نفر آن ها از انفجار هسته ای جان سالم به در برده باشند اما در این مورد نیز اطمینان وجود ندارد. جزییات بسیار زیاد دیگری نیز در جریان فصول اول و دوم سریال Dark وجود دارد که باید آن ها را پیش از شروع فصل سوم به یاد آورد. برای اطلاعات بیشتر در مورد شخصیت های سریال Dark می توانید به وبسایت رسمی این سریال مراجعه کنید.

فصل سوم سریال dark

شاید فهم این سریال در ابتدا سخت و داستان و شخصیت های آن گیج کننده باشند اما بدون شک سریال Dark یکی از بهترین سریال های سال های اخیر سرویس نتفلیکس بوده و ارزش تماشا کردن را دارد. پس توصیه ما به شما در آستانه انتشار فصل سوم سریال Dark این است که در اولین فرصت به تماشای آن بنشینید.

بیشتر بخوانید: فصل پنجم سریال Money Heist ؛ سرنوشت عشق پروفسور و لیسبون چه خواهد شد؟

منبع: insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود