وقتی مرگ تنها راه رسیدن باشد؛ خودکشی دختر و پسر عاشق در کارون

وقتی مرگ تنها راه رسیدن باشد؛ خودکشی دختر و پسر عاشق در کارون

روز گذشته فیلمی از بیرون کشیدن اجساد یک دختر و پسر از کارون منتشر شد که دستانشان را با پارچه ای به هم بسته بودند تا با هم راهی دیار باقی شوند. بهزاد خ. و زینب الف. دو جوان عاشق بودند که جانشان به خاطر خودخواهی خانواده هایشان از دست رفت تا به جای هلهله جشن ازدواج، با شیون های بی پایان راهی خانه ابدی شان  شوند.

این دو جوان اهل شهرستان اندیکا واقع در استان خوزستان بودند و رودخانه گدار کارون را برای خودکشی انتخاب کرده بودند. محلی ها می گویند این دختر و پسر همدیگر را دوست داشتند اما مخالفت و سنگ اندازی های خانواده هایشان اجازه نداد که با هلهله و شادی راهی خانه بخت شوند و پس از قطع امید کردن از خانواده تصمیم گرفتند که به زندگی خود پایان بدهند.

خودکشی دو جوان عاشق

گفته می شود این دو جوان نسبت فامیلی با هم داشتند (دخترخاله و پسرخاله) و پیشتر خواهر پسر ۲۲ متوفی با برادر دختر که ۱۸ سال داشت ازدواج کرده بودند و ظاهرا خانواده مخالف ازدواجشان بودند. پس از آنکه تلاش های این دو جوان عاشق برای ازدواج نتیجه نمی دهد پسر جوان با خانواده اش تماس می گیرد و آنها را در جریان تصمیم شان برای خودکشی قرار می دهد. در ادامه آنها با کمک روسری دختر جوان که تنها ۱۸ سال داشته دست هایشان را به یکدیگر بسته و خود را به درون رودخانه می اندازند. البته گفته می شود که آشنایان قبل از این اتفاق خود را به محل رسانده اند اما تلاش آنها برای نجات جان فرزندانشان بی نتیجه مانده و بعد از یک روز تلاش غواصان محلی، اجساد این دو جوان عاشق از آب گرفته شده است.

لازم است اشاره کنیم که علیرغم این شایعات هنوز مقامات قضایی علت مرگ مرگ دو جوان عاشق را به طور رسمی اعلام نکرده اند و برای مشخص شدن علت مرگ به دستور دادستان شهرستان قرار شده اجساد آنها برای کالبدشکافی در اختیار پزشکی قانونی اهواز قرار بگیرد.

حتما بخوانید: افزایش ۲۳ درصدی آمار خودکشی در ایران خودکشی

خودکشی یک بیماری روانی است و ریشه آن را باید در سایر بیماری های روانی جستجو کرد. نتایج مطالعات حاکی از آن است که ۹۵ درصد کسانی که خودکشی می کنند، از نوعی اختلال روانی قابل تشخیص رنج می برند. شایع ترین این اختلالات روانی، افسردگی، اختلال شخصیت مرزی، اختلالات سازگاری، اختلالات مرتبط با مصرف مواد و اسکیزوفرنی است.

پیشگیری از خودکشی در سه سطح انجام می گیرد. پیشگیری در سطح اولیه حالت ایده آلی دارد و هدف آن جلوگیری از ایجاد هرگونه فکر اقدام به خودکشی است. متأسفانه اقدامات چندانی برای پیشگیری در این سطح انجام نمی شود. روشهای پیشگیری ثانوی به هنگامی به کار گرفته می شوند که گرایش های خودکشی حالت آشکاری پیدا می کند. اما شخص هنوز دست به خودکشی نزده است. این دسته از روش ها مواردی مانند بستری شدن در بیمارستان، روان درمانی، دارو درمانی و دخالت در شرایط محیطی را شامل می شود.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • رضا تیر ۵, ۱۳۹۹

    سلام
    میشه مطلبی بزارید که چرا آب راکد سد باعث غرق شدن افراد میشه ؟ مگه زیر آب چی هس