دستگیری اینفلونسر اینستاگرامی نیجریه ای متهم به ۳۵۰ میلیون پوند کلاهبرداری اینترنتی

دستگیری اینفلونسر اینستاگرامی نیجریه ای متهم به ۳۵۰ میلیون پوند کلاهبرداری اینترنتی

یک اینفلونسر نیجریه ای که تصاویری از سبک زندگی لاکچری و جت شخصی اش را در اکانت اینستاگرام خود منتشر کرده بود به جرم کلاهبرداری اینترنتی ۳۵۰ میلیون پوندی دستگیر شد. نیروهای امنیتی بیش از ۳۰ میلیون پوند پول نقد را در آپارتمان ریموند عباس ۳۸ ساله در دبی و در حالی که وی در خواب بود پیدا کرد. مقامات قضایی می گویند که این اینفلونسر اینستاگرامی از نمایش سبک زندگی میلیاردری خود برای «به دام انداختن قربانیان از سراسر جهان» استفاده کرده است.

اینفلونسر اینستاگرام

ریموند عباس

گمان می رود که مقامات قضایی به آدرس ایمیل بیش از دو میلیون قربانی از تلفن های همراه و کامپیوترهایی که از آپارتمان عباس بدست آمده پیدا کرده اند. در جریان حمله نیروهای امنیتی به محل زندگی این اینفلونسر علاوه بر چمدان هایی پر از پول، تعدادی خودرو گرانقیمت نیز ضبط شده است. سرتیپ جمال الجلاف از پلیس دوبی در این باره چنین گفته است: «مظنونین با ساخت وبسایت های جعلی برای کمپانی ها و بانک های شناخته شده به منظور به سرقت بردن اطلاعات کارت های اعتباری قربانیان و سپس پولشویی مقادیر به سرقت رفته، اهدافی در خارج از کشور را طعمه قرار داده بودند».

اینفلونسر اینستاگرام

اینفلونسر اینستاگرام

به گفته پلیس دبی، عباس که در میان طرفدارانش با نام هاش پاپی (Hushpuppi) شناخته می شود همچنین متهم به کلاهبرداری در اروپا، آمریکا و نیجریه است. یورش نیروهای امنیتی به آپارتمان ریموند عباس دو ماه پس از آن رخ داد که تحقیقات در مورد دار و دسته او آغاز شد. مقامات امنیتی از شبکه های اجتماعی برای شناسایی محل حضور این افراد استفاده کردند. ریموند عباس کار خود را ابتدا در زمینه خرید و فروش لباس های دست دوم در لاگوس، پایتخت نیجریه، آغاز کرد و بعد از آن بود که ادعا کرد در دوبی در زمینه املاک فعالیت می کند.

اینفلونسر اینستاگرام

او ادعا کرده که پست هایش در شبکه های اجتماعی تنها با هدف الهام بخش بودن برای دیگران و ترغیب شدنشان برای تلاش به منظور داشتن زندگی بهتر بوده است. او یک بار خطاب به ۲.۴ میلیون دنبال کننده اش در اینستاگرام چنین گفته بود: «چند تا از این چیزها را منتشر می کنم تا شاید کسی روزی صفحه مرا ببیند و تصمیم بگیرد که تسلیم نشود». پلیس دوبی ویدیویی از دستگیری و غافلگیر شدن ریموند عباس در ۱۰ ژانویه منتشر کرده است.

اینفلونسر اینستاگرام

رسانه های محلی اعلام کرده اند که اف بی آی قصد دارد دولت محلی دبی را ترغیب به استرداد ریموند عباس به ایالات متحده نماید زیرا بسیاری از قربانیان کلاهبرداری این اینفلونسر اینستاگرامی شهروندان آمریکایی هستند. عباس تاکنون در مورد این اتهامات اظهارنظری نکرده است.

بیشتر بخوانید: ۳۵ سلبریتی و ورزشکار با بیشترین درآمد به ازای هر پست اینستاگرام در سال ۲۰۱۹

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • گوندو تیر ۱۳, ۱۳۹۹

    این شبکه های اجتماعی هم شدن منبع درآمد آدم های دزد

  • تورک تیر ۱۳, ۱۳۹۹

    بعد بگید سیاها خوبن.
    حق جورج فلوید و امثالش اینه مثل سگی کشته بشن