۳۰ بار حبس ابد برای هانیبال لکتر دنیای واقعی و پلیس-قاتل سریالی آمریکایی

۳۰ بار حبس ابد برای هانیبال لکتر دنیای واقعی و پلیس-قاتل سریالی آمریکایی

قاتل سریالی گلدن استیت در ۲۶ مورد اتهام قتل و آدم ربایی گناهکار شناخته شده و بدین ترتیب به دهه ها آدم ربایی، تجاوز و قتل مردی سایکوپات که مقامات قضایی ایالات متحده از او با نام «نسخه واقعی هانیبال لکتر» یاد می کنند پایان داده می شود. جوزف جیمز دی آنجلو جونیور ۷۴ ساله روز دوشبنه در تمامی ۱۳ مورد اتهام قتل و ۱۳ مورد دیگر مربوط به آدم ربایی گناهکار شناخته شده و به ۱۶۱ مورد جرم دیگر نیز اعتراف کرد که در پرونده او وارد نشده اند، جرم هایی که اکثراً تجاوز بوده و روایات شوکه کننده ای دارند. پس از ساعت ها محاکمه و شهادت شاهدان، بستگان و نزدیکان قربانیان در ساکرامنتو پس از شنیدن رأی نهایی دادگاه از شادی شروع به کف زدن کرده و یکی از زنان حاضر خطاب با هانیبال لکتر زمان فریاد زد: «خداحافظ! به امید دیدار».

قاتل سریالی گلدن استیت

دی آنجلو علاوه بر موارد محکومیت خود، متهم است که از سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۸۶ مرتکب دستکم ۶۰ مورد تجاوز دیگر نیز شده است، حتی زمانی که در نیروی پلیس کالیفرنیا فعالیت می کرد. او به خاطر جنایت هایش القاب بسیاری دریافت کرده که از آن میان می توان به قاتل گلدن استیت، متجاوز منطقه شرقی، تعقیب‌گر شب واقعی و قاتل گره الماسی. او که با لباس زرد رنگ مخصوص متهمان و با ویلچر به دادگاه آورده شده بود تنها با پاسخ های کوتاه جواب قاضی را داده و بر جنایات خود تاکید داشت. بدین ترتیب تلاش مقامات قضایی در طی ۴۵ سال برای بدام انداختن و محکوم کردن هانیبال لکتر دنیای واقعی به ثمر نشست.

قاتل سریالی گلدن استیت
جوزف دی آنجلو در لباس پلیس در هه ۷۰

آن ماری شوبرت، دادستان محلی منطقه ساکرامنتو در مورد این قاتل سریالی چنین گفت: «جوزف دی آنجلو تنها قاتل گلدن استیت نیست، او که اکنون اینجا نشسته و آن شب مصاحبه اش را دیدید، او نسخه واقعی هانیبال لکتر است. او بیرحم، باهوش و یک قاتل سریالی سادیستی است. او یک سایکوپات مطلق است. او یک استاد تمام سوء استفاده است. ما اکنون نه تنها این هیولا را دستگیر کردیم بلکه او را محکوم نیز کردیم. امروز روز خوبی برای مردم بود». دادستان ساکرامنتو گفت که به پای میز محاکمه کشاندن دی آنجلو با کمک یک ابزار جدید بررسی تبارشناسی ژنتیکی دی ان ای صورت گرفت که مقامات را به شناسایی این قاتل سریالی و دستگیری او رهنمون ساخت.

قاتل سریالی گلدن استیت

گرگوری توتن داستان محلی ونتورا کانتی نیز درباره این قاتل سریالی و محکومیتش چنین گفت: «من حامی مجازات اعدام هستم. به آن باور دارم. اما در نهایت من و همکارانم به این جمع بندی رسیدیم که درخواست اعدام به بهترین شکل ممکن خواسته ها و منافع قربانیان در این پرونده خاص مملو از تجاوز و قتل سریالی که دهه ها طول کشیده را برآورده نمی سازد. با توجه به سن متهم، به احتمال فراوان او قبل از تایید رأی و اجرای اعدام خواهد مرد… قربانیان این پرونده مدت زمان بسیار زیادی با این تروما زندگی کرده اند. ساده بگویم که آن ها شایسته این هستند که شاهد مرگ متهم به عنوان یک مجرم باشند. و به همین دلیل است که ما این نتیجه را انتخاب کردیم که به نظرم نتیجه ای عادلانه و شایسته است».

قاتل سریالی گلدن استیت

وقتی از شوبرت در مورد علت حضور متهم با ویلچر و با ظاهری بیمار و ناتوان در جلسه دادگاه و اینکه آیا این موضوع نوعی بازی و برای جلب توجه و ترحم دادگاه بوده، دادستان محلی گفت که دی آنجلو در سال ۲۰۱۸ و زمانی که در حال موتورسواری در اتوبان با سرعت زیاد بود دستگیر شد و چند روز بعد در دادگاه با ویلچر ظاهر شد که نشان از نمایشی دیگر از این قاتل سریالی برای دادگاه بوده است. تعداد خانواده های قربانیان در این پرونده چنان زیاد بود که دادگاه در یک اتاق بسیار بزرگتر از معمول برگزار شد تا فاصله گذاری اجتماعی نیز رعایت شود.

قاتل سریالی گلدن استیت

دادستان ساکرامنتو در مورد پرونده این قاتل سریالی مخوف چنین گفت: «وسعت جنایت های جوزف دی آنجلو بسیار تکان دهنده است. القاب او تاثیر جغرافیایی شدید جنایت های او را نشان می دهد. هر باری که او از دست عدالت فرار می کرد، در سکوت در دل تاریکی شب گم می شد، جماعتی برای دهه ها در ترس و وحشت فرو می رفتند. برای بیش از ۴۰ سال بزرگ ترین سوال همچنان باقی بود اینکه قاتل سریالی و متجاوز کیست؟».

قاتل سریالی گلدن استیت

در توافق صورت گرفته برای پذیرفتن اتهامات دی آنجلو تمامی اتهامات خود را پذیرفته تا از مجازات اعدام فرار کند. بدین ترتیب او با اعتراف به ۲۶ مورد اتهام و صدها مورد تجاوز و قتلی که در این پرونده داخل نشده به ۱۱ حبس ابد متوالی بدون حق تجدیدنظر و ۱۵ مورد حبس ابد همزمان به خاطر اتهامات مربوط به سلاح متهم شد و از مجازات مرگ گریخت. دی آنجلو در مصاحبه پیش از دادگاه خود درباره جنایاتش چنین گفته بود: «این قدرت را نداشتم که او را بیرون کنم. انگار که بخشی از من بود. من نمی خواستم که آن کارها را انجام دهم. من جری را بیرون کرده و زندگی شادی داشتم. من تمام آن کارها را انجام دادم. من زندگی تمام آن ها را نابود کردم و اکنون باید سزایش را پس بدهم». جری در واقع شخصیت درونی است که دی آنجلو ادعا می کند وی را وادار به انجام جنایت هایی می کرده که تا سال ۱۹۸۶ ادامه داشت.

قاتل سریالی گلدن استیت

در میان جنایات این قاتل سریالی می تون به ماجرای جین داو و شوهرش در سال ۱۹۷۸ اشاره کرد که در جریان آن دی آنجلو به زور وارد خانه آن ها شده و پس از بستن این دو به رختخواب با استفاده از بند کفش، شروع به جستجو و چپاول خانه کرد. در ادامه او شوهر داو را وادار کرد که دمر روی تختخواب دراز کشیده و مقداری ظرف حاوی غذا را روی پشت او قرار داد در حالی که در اتاق کناری به همسر او تجاوز کرد. وی جین را با نهایت خشونت مورد تجاوز قرار داده و او را وادار به رابطه جنسی نامتعارف و دهانی نمود و همزمان او را تهدید می کرد که در صورت اعتراض و مقاومت، چوش پسربچه اش را بریده و برایش خواهد آورد.

بیشتر بخوانید: چارلز اِنگ؛ قاتل سریالی ملقب به «سگ دیوانه» که اعتیادش به سرقت کار دستش داد

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود