اظهار نظر جنجالی همسر بنیامین بهادری درباره واکسن + ویدئو

اظهار نظر جنجالی همسر بنیامین بهادری درباره واکسن + ویدئو

از دیروز ویدئویی در فضای مجازی از لایو اینستاگرامی شایلی محمودی، همسر بنیامین بهادری، خواننده ی مشهور ایرانی، در حال دست به دست شدن است. محمودی در لایو خود به والدین توصیه می کند به کودکان خود واکسن نزنند!

همسر بنیامین بهادری در این ویدئو می گوید: «مادرانی که کودک دارند و زمان واکسیناسیون آن‌ ها رسیده، یک ساعت زمان بگذارند و درباره ی کمپانی‌ های تولید کننده ی واکسن تحقیق کنند و ببینند که تولیدکنندگان این واکسن‌ ها و خانواده ی آن‌ ها چه کسانی هستند و چه تاریخچه‌ ای دارند. بسیاری از واکسن‌ ها حاوی مواد خطرناکی هستند که دلیلی بر وجود آن‌ ها در واکسن ها نیست. این مواد با اهداف غیر انسانی در واکسن‌ ها وجود دارند و می‌ توان درباره ی آن بحث کرد.»

اظهار نظر همسر بنیامین درباره واکسن

این اظهار نظر واکنش های بسیاری به دنبال داشت.

کیانوش جهانپور، مشاور وزیر بهداشت و مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت در توییتی در صفحه ی شخصی خود به صحبت های همسر بنیامین بهادری واکنش نشان داد و گفت: «آندرو ویکفلد پزشک شیادی که جنبشی ضد واکسن راه انداخته بود ده سال پیش به دلیل رفتار‌های غیراخلاقی، سوء رفتار علمی، فریبکاری و کلاهبرداری محاکمه و پروانه طبابتش لغو شد، در سال‌ های اخیر شیاد‌هایی اینجا این دکان را دایر کرده‌اند و اخیرا نیز همسر! یکی از خوانندگان؟!»

جهانپور در اظهار نظری دیگر در اعتراض به ویدئوی شایلی محمودی اظهار داشت: «در کشورها و جوامع مختلف افراد با علل و انگیزه‌ های مختلف به جریانات ضد واکسن دامن می‌ زنند؛ افرادی که ممکن است بعضاً حتی اختلالات شخصیتی و یا اختلالات اجتماعی داشته باشند و یا افرادی که ممکن است دارای انگیزه‌ های دیگری مانند تعارض منافع و یا انگیزه‌ های مالی خاصی باشند، متأسفانه به جریان‌ های ضد واکسن دامن می‌ زنند و البته افراد ناآگاه و کم‌ اطلاع هم بعضاً ممکن است که تحت تأثیر این افراد قرار گیرند؛ به‌ طوری که حتی به نوعی در روند واکسیناسیون فرزندان و کودکان اختلال ایجاد شده و مشکلاتی را برای سلامت آن ها و سلامت افراد جامعه ایجاد کند.»

وی افزود: «به هر حال اصل این رفتار، رفتار بیمارگونه‌ای است که فاقد هر گونه مستند و مدرک است و بر اساس اوهام و توهمات برخی است. این درحالی است که بزرگ ترین خدمت و سلامت بشریت در تمام دهه‌ ها و قرون اخیر موضوع واکسیناسیون و ایجاد مصونیت در برابر بیماری‌ های واگیر بوده است.»

جهانپور تأکید کرد: «این اقدامات هم به نوعی مجرمانه است و به نوعی نشر اکاذیب در جهت تشویش اذهان عمومی تلقی می‌ شود و رفتارهایی است که از سوی مراجع قضایی قابل برخورد خواهد بود و حتی دادستان به عنوان مدعی‌ العموم می‌ تواند ورود کند. به هر حال سلامت یک حق عمومی است و هر عامل یا فردی که سلامت جامعه را تحت‌ الشعاع قرار دهد، به عنوان مخل یک حق عمومی دادستان می‌ تواند به عنوان مدعی‌ العموم ورود کرده و این موارد را پیگیری کند.»

از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا، ارگان‌ های مختلف سازمان ملل از جمله سازمان یونیسف و سازمان بهداشت جهانی به دولت‌ ها توصیه کردند تا اقداماتی مانند واکسیناسون را به تعویق نیندازند.

به گفته ی مقامات سازمان ملل، اختلال در واکسیناسیون می ‎تواند تهدیدی جدی برای جان کودکان باشد. از این رو کارشناسان نسبت به احتمال مرگ میلیون‌ ها کودک در جهان به دلیل به تأخیر افتادن واکسیناسیون در برابر بیماری‌ های کشنده ابراز نگرانی کردند.

علی­رغم پیشرفت‌ ­های بسیار خوب در سطح جهانی، متأسفانه بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۵، همچنان سالیانه تعداد زیادی از کودکان دنیا در اثر بیماری‌ ­های قابل پیشگیری با واکسن جان خود را از دست می‌ دهند.

واکسیناسیون مؤثرترین مداخله ی بهداشتی شناخته شده برای ارتقای سلامت کودکان است؛ به شکلی که در طی سال‌ های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷ میلادی، واکسیناسیون سرخک توانست از مرگ ۲۱ میلیون کودک در جهان جلوگیری کند.

همچنین طبق اعلام سازمان ملل، بیش از ۱/۵ میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر بیماری‌ هایی که از طریق واکسیناسیون پیشگیری می‌ شدند، جان خود را از دست داده اند.

محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌ های واگیر وزارت بهداشت نیز ضمن تأکید به خانواده ها در خصوص پیگیری واکسیناسیون کودکان خود در دوران کرونا گفت: «بیش از بیست سال است که در کشور ما موردی از بیماری فلج اطفال با ویروس مشاهده نشده است. بیش از سه سال است که انتقال محلی بیماری سرخک در کشور رخ نداده است. این‌ ها در شرایطی است که ما در همسایگی کشور‌هایی قرار داریم که بعضی از آن‌ ها به‌شدت درگیر این بیماری‌ ها هستند و حجم بالای رفت‌ و آمد‌های مردم این کشور با کشور ما یکی از مهم‌ ترین عواملی است که ممکن است در ورود و گسترش بیماری‌ های قابل پیشگیری با واکسن در کشورمان تأثیرگذار باشد.»

بیشتر بخوانید:

باورهای غلطی که هنوز هم بسیاری به آن‌ها اعتقاد دارند؛ از تخت بودن زمین تا دروغ بودن واکسن

منبع: اقتصاد 24
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • رض تیر ۱۱, ۱۳۹۹

  این هم سودای دیده شدن دارد

 • پویا تیر ۱۱, ۱۳۹۹

  ” محمودی در لایو خود به والدین توصیه می کند به کودکان خود واکسن نزنند! ”
  ایشون فقط افراد رو توصیه به تحقیق و جستجو کردند نه توصیه به زدن یا نزدن واکسن!

 • حق گو آبان ۲۴, ۱۳۹۹

  جهانپور از چی میترسه ؟؟
  ای اینکه مردم درباره واکسن تحقیق کنند و به این نتیجه برسند که واکسن عوارض وحشتناکی داره؟؟ و خدا رو شکر ما به این نتیجه رسیدیم که به واکسن ها اعتماد نکنیم.